niedziela, 5 listopada 2023

WYSOKA DZIWNOŚĆ najnowsza książka już w sprzedaży !


Już jest ! Kolejna moja autorska książka pt. ''
Wysoka dziwność. Od folkloru po latające talerze'', która została wydana dzięki wydawnictwu Ridero. Wysoka Dziwność to dalsza kontynuacja tematyki, którą m.in poruszałem w poprzedniej mojej książce ''Magiczna rzeczywistość''. Czytelnicy, którzy interesują się żywym folklorem i zdarzeniami o wysokim wskaźniku dziwności, znajdą w książce dużą ilość relacji, które przeniosą Czytelnika w świat legend, zdarzeń związanych z ufologią oraz aspektów paranormalnych, które poruszam w książce. O czym jest książka  doskonale opisuje recenzja Marcina Stachurskiego. Serdecznie zapraszam Czytelników do nabycia ''Wysokiej Dziwności'', książki nietuzinkowej, łamiącej dawne paradygmaty związane z naturą zjawiska UFO i siły ukrywającej się pod maską tzw. kosmitów.


Książkę ( 377 stron, 31 ilustracje i zdjęcia cz/białe)  można nabyć bezpośrednio u mnie w cenie 49 zł lub w wydawnictwie Ridero w formie drukowanej lub elektronicznej.

https://ridero.eu/pl/books/wysoka_dziwnosc/

Cena książki w wydawnictwie to 66,77 zł, E-book 24,99 zł 


Nakład wyczerpany dostępny na chwilę obecną jedynie w wydawnictwie Ridero Arkadiusz Miazga

Bank Pekao 39-100 Ropczyce

72 1240 4807 1111 0011 1445 4242   


Recenzja książki - Marcin Stachurski

        Wysoka dziwność. Od folkloru po latające talerze to już trzecia książka autorstwa Arkadiusza Miazgi, który po swej pierwszej – klasycznej, ufologicznej książce - zatytułowanej UFO nad Podkarpaciem (Polifgraf 2015 r.), skupił się na nieznanych dotąd wątkach związanych z dawnym folklorem, w których występują osobliwe relacje ze spotkań z magicznymi istotami, w które wierzyli nasi przodkowie, często przypisując im demoniczną lub anielską naturę. Owocem takiego zainteresowania autora była wydana w 2018 r. książka nosząca tytuł Magiczna Rzeczywistość (wyd. Ridero). Była to pozycja, którą Arkadiusz Miazga „połączył” rodzimą ufologię z dawnym folklorem, zwracająca uwagę, iż  magiczne, nadprzyrodzone istoty z dawnych legend wykazują podobne lub te same cechy co współcześni ufonauci: nie dążą do otwartego kontaktu i pozostają ulotne w swej naturze, do tego umiejętnie zacierają po sobie ślady i potrafią niekiedy namieszać ludziom w głowach do takiego stopnia, iż niektórzy po takich spotkaniach często doznają zmiany osobowości, przewartościowania poglądów etc. Dodatkowo okazuje się, że scenariusze z owych legend rozgrywają się nadal, gdyż – po publikacji książki Magiczna Rzeczywistość – do jej autora napłynęły od Czytelników liczne relacje osób, którzy pragnęli podzielić się swoimi niesamowitymi historiami. Wiele z nich są tak wyjątkowe i niecodzienne, iż swoją charakterystyką wpisują się w pojęcie "wysokiej dziwności", a niektóre ze zdarzeń ocierające się m.in. o dawny folklor oraz te, które są nieznane w kręgach osób zainteresowanych ufologią Arkadiusz Miazga chciał przedstawić szerszemu gronu odbiorców, czego owocem jest właśnie jego najnowsza książka.


Czym zatem jest ta „wysoka dziwność” zapytają Czytelnicy? Otóż autor książki wyjaśnia, iż w ufologii tym terminem określa się te zdarzenia, w których występuje cały zestaw niezwykłych anomalii związanych ze zjawiskami paranormalnymi, takimi jak: Czynnik Oz (charakteryzuje się on tym, iż najbliższe otoczenie całkowicie się wycisza: zanika śpiew ptaków, ruch uliczny, cichną inne dźwięki z otoczenia), zmieniona rzeczywistość, anomalie i przeskoki czasowe, czy wpływ na psychikę obserwatora. Arek Miazga wskazuje także, że „wysoka dziwność”, nie dotyczy wyłącznie zdarzeń dotyczących stricte zjawiska UFO, ale również spotkań z tajemniczymi istotami, które swym wyglądem i zachowaniem przybliżają nas bardziej do magicznych postaci z dawnego folkloru.

Dzięki swoim poszukiwaniom Arek Miazga mógł odkryć zupełnie nowe obszary, które dotychczas nie były szerzej znane osobom interesującym się zjawiskiem UFO,  gdyż przez innych badaczy nieznanego mogły być zapomniane lub celowo odrzucane tylko z powodu „dziwności”, które cechowało niektóre zdarzenia. Przekopując się przez gąszcz legend i podań ludowych autor książki natrafił na arcyciekawe opisy, pochodzące z dawnych wieków, w których odnajdziemy analogiczne podobieństwa i zachowania do zjawisk, które współcześnie określa się mianem UFO lub związanych z demonologią ludową czy parafizyką. Również wiele relacji uzyskanych bezpośrednio od świadków takich zdarzeń autor zgromadził w swoim archiwum.  Te zdarzenia jak i inne spotkania z tajemniczymi istotami, przeróżnymi maszkarami, „diabłami”, gargulcami, czy lewitującymi postaciami (etc.) będą tematem niniejszej książki, której lektura pozwoli Czytelnikom spojrzeć na świat inaczej niż go widzimy. Książka zabierze nas w podróż także m.in. przez ufologię po żywy folklor, czarnookie dzieci, tajemnicze spotkania z kobietami w czerni, diabelskie kamienie, kręgi fairies czy paranormalne spotkania z Bigfootem.

Końcowe rozdziały książki Arek Miazga poświęcił zaś teoriom znanych badaczy nieznanego, takich jak Jaques Valle, czy John Keel, w których autor książki próbuje odnaleźć odpowiedź na to jakiej natury jest zjawisko UFO oraz jakie mechanizmy mogą ukrywać się za zdarzeniami, które ufologia określa mianem „wysokiej dziwności”.

Arek Miazga swą nową książkę kieruje nie tylko do entuzjastów zjawiska UFO, ale również dla miłośników zjawisk paranormalnych oraz zdarzeń z pogranicza.

47 komentarzy:

 1. Dzień dobry, czy można u Pana razem z tą książką zamówić też "Magiczną rzeczywistość"? I czy jest możliwość wysyłki do paczkomatu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Magiczną Rzeczywistość sprzedaje już tylko wydawnictwo Ridero musi Pan tam nabyć.Wysyłka tylko Poczta Polska ponieważ nie mam teraz takich możliwości polecam i zapraszam ;)

   Usuń
 2. Glastonbury Grove

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Arku, czy książkę można zamówić za pobraniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ale dłuższy czas oczekiwania będzie pozdrawiam

   Usuń
 4. ksiazka ufo nad podkarpaciem cz jest rowniez w spszedazy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nakład się wyczerpał posiadam jako ebook pdf zapraszam

   Usuń
 5. Mam pytanie co do wersji elektronicznej - jest to .epub czy .pdf?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to pdf polecam i zapraszam pozdrawiam

   Usuń
  2. Kupiłem, jest epub i pdf, a nawet mobi i jeszcze coś. Można pobrać wszystkie 4 formaty.

   Usuń
 6. Witam książka Wysoka dziwność od nabycia już tylko w wydawnictwie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wydawnictwie oraz u mnie po 49 zł zapraszam

   Usuń
  2. Jak wygląda procedura zakupu? W tytule przelewu dane do wysyłki?

   Usuń
  3. Jak wygląda zakup? W tytule przelewu dane do wysyłki?

   Usuń
  4. Dane do wysyłki jak na blogu pisałem czyli na maila arekmiazga@gmail.com zapraszam

   Usuń
 7. Ebook kupiony i pobrany! Dzięki wielkie! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Chociaż krucho z kasą to chyba się skuszę na ebooka. Lubię folklor z terenu Polski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam drukowaną książkę lepsza inwestycja i satysfakcja zapraszam.

   Usuń
 9. Witam , choć czasy są cyfrowe to zdecydowanie polecam książkę papierową ( już ja kupiłem ). Elektronika jest jakaś taka ulotna dziś jest jutro jej nie ma. Mam poprzednią książkę Arka z jego osobistą dedykacją i jestem z tego dumny .
  pozdrawiamy M+J

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za rekomendację, osobiście tez preferują drukowaną książkę ponieważ zdecydowanie się lepiej czyta, ale dziś każdy ma wybór czy ebook czy papier serdecznie pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury ;)

   Usuń
  2. Co kto woli :-) Dawniej też tak myślałem, dopóki nie poznałem czytnika. Niestety, papier się nie umywa. Nic się nie zamyka, nie trzeba trzymać książki - ja np. czytam leżąc na plecach, czytnik wisi przed oczami na uchwycie, ręce mam wolne, rewelacja. Są już nawet piloty żeby nie musieć podnosić ręki w celu zmiany strony. Oczywiście czytniki są przyjazne dla oczu jak zwykły papier, gdyż nie emitują światła. Dlatego "Wysoką dziwność" Arka kupiłem jako plik epub i właśnie czytam. Papier wygrywa już tylko z czytaniem na komputerze, czego sobie nie wyobrażam. Do czytnika nie ma startu :)

   Usuń
  3. Jednak będę bronił klasyki, żaden czytnik nie zastąpi druku, właśnie książka to pewien sport ponieważ trzeba się wysilić, a co za tym idzie organizm pracuje i wzrok sie tak nie męczy. Nie wyobrażam sobie kawy czytając ebooka ale to już jak pisałem każdy wybiera co mu pasuje i niech tak pozostanie.

   Usuń
  4. Tak, nie chcę już ciągnąć tematu żeby nie było offu, bo to sprawy poboczne, ale tylko pozwolę sobie skomentować zdanie "wzrok się tak nie męczy". Otóż nie ma żadnej różnicy między czytnikiem a papierem w tym kontekście. Widzę Arku, że nie znasz tematu. Czytnik to nie tablet, on nie emituje żadnego światła, w ciemności jest niewidoczny jak książka. To jest po prostu jak papier. Dlatego "zwykły" papier jeśli chodzi o męczliwość wzroku NICZYM się tu nie różni. Ja właśnie z powodu męczliwości nie umiałbym czytać na tablecie czy laptopie, ale czytnik nie ma z nimi nic wspólnego. To jest cudowne urządzenie, przyjazne dla oczu i mające same zalety. Pozdrawiam.

   Usuń
  5. Nie znam ale skoro jest taki dobry to poproszę o jakiś link chetnie zobaczę pozdrawiam

   Usuń
  6. Ależ proszę:
   https://swiatczytnikow.pl/o-co-chodzi/czytniki-ebookow-i-e-papier-co-to-jest/
   https://swiatczytnikow.pl/o-co-chodzi/czy-powinienem-kupic-czytnik/
   Czytniki wymagają oświetlenia, gdyż papier elektroniczny nie emituje światła, dlatego czyta się jak książkę przy świetle dziennym lub lampce zewnętrznej. By nie trzeba było dodatkowego oświetlenia producenci instalują już diody w ramkach urządzenia, dlatego na powyższym kanale ekrany "świecą" - ale to nie sam ekran, a wbudowane osobne podświetlenie. Kto nie miał z tym do czynienia trochę może się pogubić. Ja wolę oświetlenie zewnętrzne (zwykłą lampkę), bo bateria się nie eksploatuje. Polecam zgłębić temat, jeśli ktoś wiele czyta, to urządzenie odmienia życie.

   Usuń
  7. Zapomniałem dodać trzeciego linku do poprzednich dwóch, można sobie zobaczyć na dowolnym filmiku z tego kanału jak wyglądają te urządzenia

   https://www.youtube.com/@swiatczytnikow8954

   Usuń
  8. a można w nim robić notatki?

   Usuń
 10. DRUKOWANA RZĄDZI! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie więcej sprzedaję drukowaną niż pdf ;)

   Usuń
 11. Witam,o co chodzi na stronie ridero że mamy dwie ceny,60zł za drukowaną książę a 90zł za kolorową?Ta za 60zł jest czarno-biała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest w ridero, że jeśli ktos chce zdjęcia kolorowe które są w książce to kupuje wersję droższą, ale w tym przypadku nie ma sensu przepłacać.

   Usuń
  2. Dlaczego w tym wypadku nie ma sensu przepłacać? Czy to znaczy, że za 60 zł. zdjęcia są czarno-białe i za 90 zł. też czarno- białe czy kolorowe?

   Usuń
  3. Większość zdjęć to rysunki czarno białe, może z 4-5 zdjęć to zdjęcia w kolorze, ja uważam że szkoda przepłacać tylko na kilka zdjęć w kolorze, ale to już niech każdy sam zdecyduje. Szczerze polecam ebook ponieważ zdjęcia będą w kolorze to, które nie są rysunkami.

   Usuń
 12. Jaki sposób dostawy

  OdpowiedzUsuń
 13. Panie Arku, na youtube swój kanał prowadzi amerykański magik Xavier Mortimer, czy według Pana to taki współczesny "Pan Twardowski"? Co ten facet wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcia wg. mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie słyszałem ale dziękuję za informacje sprawdzimy pozdrawiam ;)

   Usuń
 14. Panie Arku przy 2 książkach wysyłka droższa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droższa ale przy dwóch książkach resztę kosztów biorę na siebie zapraszam i pozdrawiam

   Usuń
 15. Witam, nie mam jeszcze ksiazki, ale juz widze blad w spisie tresci "...spotkania z Bigffotem", czy nie mialo byc Bigfootem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie, a jeśli załóżmy błąd, to coś to zmienia bo wg. mnie nic.

   Usuń
 16. Zamówiona, nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się i proszę o komentarz po otrzymaniu książki pozdrawiam ;)

   Usuń
 17. Kupiłem e-booka na Ridero :) Bardzo ciekawa książka. Jestem w trakcie czytania. Mega historie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo i proszę po przeczytaniu o opinię pozdrawiam

   Usuń
 18. Super. właśnie czytam. Podoba mi się podejście i słownictwo. Nie czytałem poprzednich ksiązek, więc mam nadzieję że to nie przeszkoda, najwyżej później się wróci. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo polecam szczególnie Magiczną Rzeczywistość to obowiązkowa lektura po Wysokiej Dziwności ;)

   Usuń

Napisz komentarz: