piątek, 9 września 2011

UFO w kształcie trapezu nad Chmielnikiem ?

Wczoraj otrzymałem bardzo interesujący opis obserwacji do jakiej doszło 5 września 2011 roku w Chmielniku k/ Rzeszowa. Z przekazanych relacji małżeństwa chcących zachować anonimowość wynika, że około godziny 19:30 a więc gdy było jeszcze stosunkowo jasno zauważyli z podwórza domu poruszający się z kierunku południowego-wschodu na północy zachód ciemny obiekt w kształcie idealnego trapezu, który wg. świadków mógł lecieć nie wyżej jak około 500 metrów w kompletnej ciszy. 

Obiekt miał około 15 m długości  i był idealnie płaski. Jego barwa była ciemna, ale nie czarna  w kolorze ciemno-zielonym, na środku było widać spore pulsujące czerwone światło. Świadkowie byli tym widokiem kompletnie zaskoczeni. Obserwacja trwała około 3 minut. Obiekt powinien być zauważony przez sporo mieszkańców okolicznych miejscowości oraz Rzeszowa ?
Planowana jest wizja i rejestracja w terenie na co wyrazili zgodę świadkowie.

Apeluję do mieszkańców Chmielnika i okolic jeśli byliście świadkami przelotu tego obiektu bardzo proszę o Wasze relacje gwarantuję dyskrecję i pełną anonimowość. Kontakt arekmiazga@gmail.com

15 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa obserwacja. Szkoda, ze mieszkam po drugiej stronie Rzeszowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś wydaje mi sie ze te obiekty trojkątne ze swiatłami pod spodem to wojskowe cuda, tylko jesli tak to czemu latają tajnymi samolotami nad naszymi głowami nisko?

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwacja trwała około 3 minut, z podwórza domu, było dość jasno... i oczywiście owi świadkowie nie wpadli na pomysł by w jakikolwiek sposób zarejestrować to zdarzenie? Żadnych zdjęć, żadnych nagrań, kompletnie nic? 3 minuty to szmat czasu, obserwacja koło domu czyli raz dwa można skoczyć po jakąś kamerę, aparat, telefon komórkowy - cokolwiek. Rozumiem Panie Arku, że tutaj nie ma niczego w tym stylu i bazujemy jedynie na naocznej relacji świadków?

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć.
  Mam wrażenie, że umieszczasz na swoim blogu wszystko, co ci wpadnie do ręki. Zakładając, że podana wysokość i rozmiary obiekty są zbliżone do rzeczywistych, to jego rozmiary kątowe ( z dołu ) wynoszą niecałe 2 st. z boku będą nieco mniejsze - zależne od odległości. I tu nasuwa się pytanie, czy o tej godzinie, obiekt dwukrotnie mniejszy od Księżyca ( rozmiary kątowe))zauważyło tylko 2 osoby ??. No i oczywiście brak zdjęć - chociaż wiadomo, że większość ludzi nosi przy sobie komórki. Ktoś Cie nabija w . . .:-).
  ps Podeśle Ci metodę określania wysokości obiektu i jego rozmiarów rzeczywistych - potrzebny będzie pomocnik
  Cenzor

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapewne był to "tajny" samolot TR-3B lub inny tego typu... Jestem ciekaw jak stwierdzili wysokość na której leci, Ci świadkowie muszą być chyba ekspertami lotnictwa... ;)

  Tyle świadków a żadnego nagrania... nikt nie miał telefonu ? heh.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Cenzora

  To źle myślisz bo czasami tygodniowo dostaje 5- 8 zgłoszeń publikuję lub daję jedynie skróty z najciekawszymi a to chyba nie wszystko prawda !

  Cenzor obiekt miał około 1.5 stopnia już świadek sprawdził to na moją potrzebę ale jak będe na miejscu u nich to osobiście to sprawdzę.

  Niestety to nie pierwsza obserwacja gdzie raz nie wykonano fotek, nagrań dysponujemy jedynie materiałem od samych świadków tak jest w 95 % na świecie. Czy obserwował to ktoś wiecej ? Prawdopodobnie tak dlatego świadkowie wysłali zapytanie do portu lotniczego w Jasionce, ale znamy nie takie obserwacje gdzie oprócz jednego świadka nikt nie zauważył dużego obiektu w miejscu zamieszkałym pisałem o tym na blogu oczywiście od razu inni jak Ty skwitują to kłamstwem itp bo tak jest najprościej i nie musi wysilać swoich szarych komórek a moze chodzi o coś innego bo ta regułą trwa juz od długich lat tylko nieliczni ja zauważają.

  Cenzor czy Ty zawsze masz komórkę lub aparat przy sobie w szczególności gdy wykonujesz zajęcia koło domu bo nawet ja nie noszą 24 h na dobę komóry przy sobie ;)a co dopiero 62 letni gospodarz -rolnik.

  Nie potrzeba mi Twoich pomocy mam swoje od wielu juz lat. Cenzor wiem kto mnie nabija czasem się to zdarza, acz rzadko więc dziękuję za Twoje ''naukowe'' uwagi tylko nie znasz ani 50 % tej obserwacji jedynie duży skrót. Aby wyrobić sobie zdanie należy zapoznać się z całością to tak na przyszłość abyś nie zapominał jeśli cos znów będziesz negował:))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Spot ! To są zeznania na razie wstępne na podstawie obserwacji samolotów jakie przelatują na wysokości kilkuset metrów chyba i Ty gdy widzisz samolot treningowy Wilga itp nie napiszesz że leciał na 3000 metrów nad ziemią tylko określisz na 1000 lub nawet mniej.

  Zakładam że gdyby wykonano zdjęcie lub film co by to dało ? Nic ? Inni napiszą wszystko mozna sfałszować, ale na poważnie jedynie lepszy aparat z ustawionym wysokim ISO oraz statywem dałby rezultat. UFO jest zjawiskiem ulotnym niestety.

  Aparat w komórce jest przeważnie kiepskiej jakości liczę te średnie to samo filmy. Gdy się ściemniło o 19:30 ledwo co byłoby widać na filmie/zdjęciu może czerwony rozmazany punkt to wszystko.

  Mam w archiwum sporo nie publikowanych zdjęć oraz nagrań z komórek co z tego jak ich jakość jest fatalna i do niczego się nie nadają co czasami denerwuje świadków bo wzrokowo obiekt był dobrze widoczny.

  Co innego w pełnym dniu - mam dzienne zdjęcie dużego dysku z komórki z Koszalina z lipca br. niestety tylko do mojej wiadomości a szkoda bo od lat nie widziałem tak ciekawego ujęcia obserwowanego dysku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Cenzora
  To ja jestem tym obserwatorem. Wiem co widziałem.Nie interesuje mnie żadna dokumentacja.W tamtej chwili chciałem się temu napatrzeć i nic ponadto.Kompletując przyrządy straciłbym ciekawy widok.Ci co tak wiele posiadają takich zdjęć są dla mnie niewiarygodni.Nie dziwię się, że jedna osoba coś widzi, a druga obok nie. Gdyby żona nie pokazała mnie tego obiektu nie zauważyłbym niczego- leci to w absolutnej ciszy, a nie każdy chodzi cały czas z zadartą głową do góry.
  Do SPOTA:
  Domniemywam (bo nie mam wysokościomierza),że wysokość była w granicy 300- 500m bo leciało to niżej niż paralotnia, których u nas ciągle jest w bród na niebie.
  Do Przemka:
  To miało obrys wydłużonego trapezu, a nie trójkąta.
  ....Jeszcze do Cenzora
  Nikogo nie nabieram i mam to gdzieś!!
  -Ten, który to widział na własne gały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję Panu za mocne zdanie szczególnie dla Cenzora brawo ! Podczas naszej już dość długiej wymiany korespondencji nie mam powodów aby sądzić że Pan kłamie a to co sądzą inni, to już ich opinia. Będę chciał jak pisałem przy okazji wizyty w Rzeszowie zahaczyć o Chmielnik ;)

  Przemku mam taką obserwację trójkąta spod Radomska z 16 września 2010 że szok infra prowadziła ta sprawę ale nie do końca teraz świadkowie się skontaktowali powiem Ci że takiego szczegółowego opisu obiektu dawno sie nie spotkałem bylo to CE-1 i o dziwo inni też to widzieli i co tylko dwoje świadków sie zgłosiło. Zdarzenie opiszę jak opracuję wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 10. No to czekam :) przeglądam te różne opisy świadków trójkątnych obiektów licząc ze któryś może będzie podobny do mojego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa obserwacja, ja jednak skłaniałabym sie, że to jakaś wojskowa technologia, ściśle tajna, wiadomo, że nawet jak port lotniczy w Jesionce o tym wie to się nie przyzna, że to coś z ich pasa startowało, ewentualnie do tego, iż mieli to coś na swoich radarach. Oczywiście szansa, ze jest to pojazd obcej cywilizacji jest spora, tak czy inaczej ciekawa jestem czy ktoś inny oprócz obserwatora widział przelot tego czegoś. Dobrze by było, aby świadkowie spróbowali narysować to co widzieli - można by wtedy porównać rysunki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam, czytam i chcę się podzielić z Wami jednym spostrzeżeniem:) Mieszkam w Chmielniku od zawsze. Mam 29 lat. Czytając komentarz świadka domniemanego zdarzenia, w oczy rzuciła mi się jedna rzecz: świadek, o ile dobrze pamiętam, ma sześćdziesiąt kilka lat i mieszka w Chmielniku i jest rolnikiem. Niestety mniemam, iż Chmielnicki rolnik w tym wieku raczej nie będzie się wypowiadał w tak rzeczowy i "obyty" sposób. Co więcej: nie będzie umiał znaleźć się na forum i w necie-NIESTETY. Dlatego też uważam, że "Ten, który to widział na własne gały",to nie osoba będąca potencjalnym świadkiem. Jeśli kogoś uraziłam - przepraszam :) pozdrawiam i życzę owocnego śledztwa :)
  PS. Po niebie często lata coś, czego nie znamy lub nie rozróżniamy, to nie muszą być jednak Obcy, chociaż wygodnie jest żywić się ułudą :/

  OdpowiedzUsuń
 13. To się bardzo mylisz że ludzie nawet po 75 lat dobrze sobie radzą w internecie nie doceniasz ich możliwości dlaczego tak pisze ? Dlatego że znam lub znałem osobiście takie osoby chodzące po necie. To trochę takie szufladkowanie starszych osób moim zdaniem. Z świadkiem obserwacji mam zarówno kontakt emeilowy jak i telefoniczny wiec nie rozumiem dlaczego ktoś miałby się pod niego podszywać zresztą wybieram sie tam przy czasie na ich zaproszenie do Chmielnika.

  Drogi Czytelniku nikt nie wie czym był ów obiekt a na pewno nie mamy pewnosci że tam byli obcy to dobre ale dla filmów USA porównanie. Na razie spełnia definicję UFO w zupełności czyli niezidentyfikowany obiekt latajacy.

  Piszesz ułudą masz takie prawo ale za duzo zgromadzono danych aby pisać ze UFO to ułuda niestety czy to się nam podoba czy nie UFO to fakt.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam ponownie, cóż może i zaszufladkowałam wczoraj rolnika twierdząc,że nie potrafi się on poruszać po necie, czy z niego korzystać. Nie wiem, być może nie miałam racji, jednak naprawdę obserwuję i znam mieszkających w Chmielniku ludzi starszych,często obracam się między nimi,stąd moje stwierdzenie. Po prostu komentarz wystawiony przez Świadka nie wydawał mi się prawdziwy. Co do ułudy,cóż w kosmitów nie wierzę, jednak często obserwując wieczorem niebo, zauważałam nie kojarzące mi się z niczym znanym obiekty,tym razem, wysoko na niebie. Jestem jednak skłonna przystać, iż były to wojskowe statki powietrzne albo jakieś zapodziane nisko latające sztuczne satelity. Niestety kolorowych pięciu świateł nie zauważyłam, co stwierdzam z przykrością. Jeżeli kogoś uraziłam, przepraszam- nie miałam takiego zamiaru. Pozdrawiam, mieszkanka Ch-a.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja też w ''kosmitów'' nie wierzę acz sprawy UFO to nie kwestia wiary a wiedzy. Kosmitów wykreowały filmy ale naprawdę to jest zupełnie inaczej niż sie nam wydaje. Opisz mi swoje obserwacje.

  Jeśli znasz wszystkich z Chmielnika poszukaj tego domu ze zdjęcia i porozmawiaj z tym Panem i Panią. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: