piątek, 8 lipca 2011

Nagrania NOL Marka Marcinkowskiego


Chciałbym zainteresować Czytelników nagraniami mojego kolegi Marka Marcinkowskiego, który oprócz wykonywania analiz zdjęć cyfrowych prowadzi monitoring  w celu rejestracji obiektów UFO wykorzystując do tego bardzo zaawansowany sprzęt. Zapraszam również na jego stronę www.ufooverpoland.com

Uważam, że w tym momencie w Polsce jedynie Marek wykonuje na wysokim poziomie nagrania przelotów niektórych nocnych obiektów, które swoją charakterystyką i aerodynamiką łamią wszelkie zasady fizyki. Warto podkreślić, że nie są to nocne owady często rejestrowane w IR przez wiele osób mylnie brane za UFO.

Bardzo interesujące są spostrzeżenia Marka na temat samych obiektów przedstawionych na forum INFRA:

"[...] Jeśli chodzi o sprzęt to używam noktowizora cyfrowego, a więc jest to noktowizor połączony z przetwornikiem CCD (bardzo czułym). Ten noktowizor podłączam do komputera i w nim nagrywam obraz na dysk. Jak (prawie) każdy noktowizor wysyła on światło IR aby oświetlał obiekty w bliskiej odległości od niego (takie jak budynki, las, itp, mój ma zasięg do 200m). Jednak nie ma on w ogóle zastosowania w obserwacji nieba gdyż noktowizor jest skierowany w nieskończoną przestrzeń, co ważne podczas obserwacji wyłączam iluminator podczerwieni aby na obrazie nie były podświetlane blisko latające owady, ptaki czy jakieś pyłki. Także to co widzicie to wzmocnione bardzo słabe światło przez przetwornik w noktowizorze. Ujęcia nie były w żaden sposób obrabiane poza wzmocnieniem kontrastu w niektórych wypadkach i użyciem cyfrowego zoomu w celu lepszego pokazu ujęcia."

"Te obiekty które filmuje są czymś powszechnym na naszym niebie i są tam praktycznie cały czas. Jednak są niezwykle ciemne, znacznie ciemniejsze niż widzi ludzkie oko w nocy. Noktowizor jest znacznie czulszy (oko widzi w idealnych warunkach w nocy najsłabsze gwiazdy o jasności +6.5 magnitudo, noktowizor widzi +9 mag. - im większa wartość tym ciemniejszy obiekt, magnitudo to jednostka astronomiczna). Nie wiem czy te obiekty są w ogóle dostrzegalne w świetle widzialnym (w przedziale fal widocznych dla oka) czy tylko w podczerwieni (jak niektóre UFO)."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz komentarz: