wtorek, 5 lipca 2011

Świetlne zjawisko nad Rzeszowem?

W dniu wczorajszym o godzinie 22:30 zostałem telefonicznie poinformowany przez pewne małżeństwo o obserwacji kilku świetlistych obiektów nad Rzeszowem. 

Świadkowie prowadzili obserwację i na żywo przekazywali mi swoje spostrzeżenia filmując również świetliste punkty kamerą video.  Z przekazanych informacji wynika, że były to jasno-blade "obiekty", około 30 stopni nad horyzontem widoczne w kierunku zachodnim. Obiekty wykonywały dziwne ruchy. "Dwa po lewej przemieszczały się w ciągu sekundy na prawą stronę a dwa obiekty z prawej na lewą".
Przemieszczanie trwało jak świadek sądzi jedną sekundę. Tej nocy podstawa chmur była bardzo nisko nad Rzeszowem i co chwila przechodziły opady deszczu. Po zniknięciu/zgaśnięciu "zjawiska" przez Rzeszów przeszła spora ulewa docierając 5 minut później do Ropczyc. 

Z tego co wiem obiekty obserwował również kolega mojego świadka z Baranówki. Czekam na płytę z nagraniem "zjawiska" ponieważ raczej tutaj odpadają teorie lampionów chińskich – być może były to jakieś lasery lub inne światła z Rzeszowa tego też nie można wykluczyć. Tyle, że nie zauważono żadnych smug łączących zjawisko, co jest typowe przy laserach.

Jeśli byliście świadkami wczorajszej obserwacji nad Rzeszowem lub macie do przekazania swoje uwagi czekam na kontakt arekmiazga@gmail.com

2 komentarze:

  1. Ciekawa sprawa. Czy to mogły być chińskie lampiony?

    OdpowiedzUsuń
  2. W zasadzie tak tylko kilka szczegółów nie pasuj ale tego całkowicie nie wykluczam tak jak np. odbitych lam od podstaw chmur. Czekam na większą ilość informacji oraz nagranie.

    OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: