poniedziałek, 18 lipca 2011

UFO w kształcie "grzyba" nad Warszawą ?

W dniu 16 lipca 2011 roku około 21:00 kilka osób zauważyło pojawienie się tajemniczych dwóch jasnych obiektów nad dzielnicą Targówek. 
Osoba która m.in. obserwowała tajemnicze obiekty jest związana z Forum INFRA. Oprócz wzrokowych obserwacji panu Darkowi udało się wykonać pięć zdjęć obiektywem 400 mm, na których widać dziwne "grzybo-podobne" jasne NOL-e. Z wstępnych informacji wynika, że obiekty pojawiły się nagle na bezchmurnym niebie oraz tkwiły w bezruchu ponad 20 minut nie zmieniając położenia, barwy oraz kształtu. Z tego co wiadomo obiekty nie odleciały, ale nagle znikły...Obiekty te najprawdopodobniej tkwiły powyżej 15 km i musiały mieć bardzo duże rozmiary. Sądzimy tak, ponieważ autor sfotografował chwilę później w ogniskowej 400 mm lecący pasażerki samolot na wysokości około 13 tysięcy metrów, wyraźny w szczegółach. Gdyby obiekty były na tej samej wysokości powinny być wyraźne jak samolot. 

Oto kilka zdjęć. Więcej fotografii i oryginalna relacja na FORUM INFRA:


Nie wiadomo czym są obiekty, ale uważam, że wyjaśnienia typu balon, sterowiec, zabawki z helem oraz samoloty można zdecydowanie odrzucić z oczywistych przyczyn. Więcej informacji oraz oryginały zdjęć możecie zobaczyć na Forum INFRA.

Zwracam się z apelem jeśli ktoś w Warszawie obserwował te obiekty (lub inne), proszę o kontakt: arekmiazga@gmail.com

7 komentarzy:

 1. Chciałabym napisać, że bardzo pana podziwiam. Nie mogę nazwać się Pana fanką, brzmiało by to bardzo śmiesznie, ale odczuwam do Pana wielki szacunek. Zawsze powtarzam, że jeżeli będę świadkiem czegoś dziwnego, pierwszą osobą, która się o tym dowie będzie Pan. Proszę mi powiedzieć, jak zaczęła się Pana historia z UFO? Jak się nie mylę prowadzi Pan badania i obserwacje już 15 lat?( wydaje mi się, że gdzieś o tym przeczytałam). UFO lub Obce Cywilizacje jest czymś czemu chciałabym się poświecić, tylko sama nie wiem jak się za to zabrać. Może nie jestem wystarczająco dobra w tym temacie... Co nie znaczy, że jestem laikiem... Mimo iż w swoim życiu zaobserwowałam tylko kilka takich przypadków... Z tego najciekawsze były 2... 2 z pośród może 5 lub 6. Proszę mi powiedzieć, czy to zajęcie pochłania dużo pieniędzy?- bo czasu na pewno. W jaki sprzęt najlepiej się zaopatrzyć. Niestety obecnie posiadam teleskop i aparat cyfrowy.
  Przepraszam, że zawaliłam Pana tak długim komentarzem. Mogę wydać się dociekliwa lub natrętna... Po prostu mam naturę odkrywcy. Gdy chcę się czegoś nauczyć, pytam...
  Nie posiadam dobrego sprzętu i mas aktów, obserwacji itd. ale bardzo chciałabym chociaż spróbować się tego podjąć.Chociażby w moim województwie.:)
  Będę wdzięczna gdy chociaż w skrócie odpisze Pan na mój komentarz. Pozdrawiam, Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Panią ! Dziękuje za miłe słowa. To co robię to tylko pasja i około 50 % wolnego czasu .Tak ufologią na dobre zainteresowałem się od 1996 roku po mojej obserwacji NOL-a w rejonie PKP/Cukrowi wówczas kwestionariusz wysłałem do Pana Rzepeckiego i tak się dalej potoczyła że znalazłem się w ufologii.

  Oczywiście że Pani również może zajmować się UFO polecam w tej materii współpracę z INFRA i forum można tam wymienić poglądy ze swojej strony jak będę mógł w czymś pomóc proszę śmiało na maila pisać.

  Co potrzebne uważam że przede wszystkim chęci - czas i pieniądze zawsze jakoś można zdobyć. Niestety wielu moich kolegów wypaliło się z braku właśnie chęci - oczywiście sam też nie stawiam na ufologię bo mam inne pasje i sprawy ale lubię się tym zajmować i sprawi mi to przyjemność.

  Teleskop i cyfrówka się przyda super ile powiększa teleskop razy ? Gdzie Pani mieszka jak w Podkarpackim możemy wspólnie coś spróbować działać ;)

  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi przykro, ale mieszkam w województwie lubuskim. A szkoda bo dobrze było by mieć takiego nauczyciela. Obecnie posiadam teleskop Sky Watcher N-150/1200n który powiększa 300x. To mój pierwszy teleskop, więc dopiero się go uczę, tak samo jak nieba(położenia planet, gwiazdozbiorów itd).
  Co do INFRA to dobrze wiedzieć, bardzo dziękuję. Przebywam czasem na tamtej stronie, ale szczerze mówiąc nigdy nie wpadłam na pomysł by tam dołączyć. Nie wiem, może dlatego, że byłabym nowa, słaba w tym temacie, bez doświadczenia. Nie chcę się zbłaźnić. :)
  Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe co to może być? Na forum FN ktoś zrobił temat o tych obiektach, ale nic konkretnego tam nie stwierdzono. Ja widzę takie coś pierwszy raz w życiu. Przypomina mi to chmurkę. Moje zainteresowanie UFO trwa od lat 80tych, nie pamiętam dokładnie co było impulsem, ale przebrnęłam przez kwartalniki UFO, Nieznany Świat, audycje Nautilus Radia ZET itd itp. Bardzo ciekawy blog, dodałam już jakiś czas temu do obserwowanych/polecanych.
  Jesli chodzi o ufo to w nocy widziałam parokrotnie dziwne obiekty, ale tylko raz udało mi się coś sfilmować i też nie za dobrze...Teleskopu nie mam - to jedno z moich jak dotąd niespełnionych marzeń niestety...
  Mam sporo snów o UFO, o obiektach, nawet o obcych, nie śnią mi się jednak zbyt często. Nie są to jednak sny straszne, tragiczne etc. Zapraszam na mojego bloga w celu poczytania. Może te moje sny coś wniosą do Pana wiedzy. Pozdrawiam serdecznie!
  Link do mojego bloga ze snami (trzeba poszukać w archiwum bo było ich kilka): http://dormire-moje-sny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję sprawa rejestracji zdjęć i obserwacji jest w toku przez INFRA zobaczmy co to za 'cudo'' było ale fakt wygląda to na bardzo interesujące zdarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzis ok godz.00:14 zauarzylem dziwne (kilka czerwonych puktów) obiekty poruszajace sie po tej samej ścieżce co poprzedni nie mogly to byc samloty jestem laikiem w takich sprawach lecz wiadomo ze samoloty nie moga poruszac sie po tym samym torze obiekty te znajdowaly sie w odleglosci od ziemi ok 200 tyś metrów nie bylo przy tym zadnych dzwieków pojawialy sie dosc w reguralbych odstepach czasowych zauwazylem je nad dzielnica Żoliborz kierowaly sie w strone Targowka i Pragi

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: