poniedziałek, 17 października 2011

Obserwacje wirujących świateł nad Podkarpaciem.

Wczoraj i dziś zostałem zasypany lawiną zgłoszeń od wielu mieszkańców Podkarpacia, którzy w dniu 16 października w godzinach wieczornych około 20:00-21:00 zaobserwowali dziwne wirujące światła, które wzbudziły zarówno ciekawość ale i obawę ?Z opisów wynika że być może były to jakieś światła laserowe tym bardziej, że tego wieczoru chmury były bardzo nisko.  Pewnym wyjaśnieniem może być otwarcie nowego centrum handlowego w Rzeszowie Millenium Hall i pokaz świateł laserowych, które mogły być zauważone i wzięte za UFO przez wielu obserwatorów z okolic.  Problem w tym, że światła zauważono nie tylko w Rzeszowie ale w Mielcu, Ropczycach, Nockowej, Kolbuszowej, okolicach Krosna i Jasła a te ostatnie leżą wiele km od Rzeszowa. Opisy świadków sugerują właśnie obserwację laserów choć w okolicy Będziemyśla nad A 4 zauważono dziwne światła w formie deltoidy .
Kilka obserwacji opisano na poniższym forum


Jedno jest pocieszające ponieważ ludzie odpowiednio zareagowali i zgłosili swoje obserwacje. Nie pozostali obojętni. Obecnie zbieram wszystkie opisy  i przeprowadzę ich weryfikacje ale najprawdopodobniej światła mogły pochodzić z otwarcia Millenium Hall ?

Jeśli zauważyłeś również dziwne światła/obiekty czekam na Twoje zgłoszenie arekmiazga@gmail.com

8 komentarzy:

 1. Z całym szacunkiem do UFO... Dnia 16.10 w okolicach godziny 20.00 odbywało się widowisko "W krainie Millenium Hall" - specjalnie przygotowany spektakl łączący muzykę, taniec i światło.
  Muszę jednak przyznać, że wyglądało to bardzo widowiskowo i widoczne było w okolicach Kolbuszowej. W pierwszej chwili widziane przeze mnie światła w ogóle się nie poruszały i nagle zaczęły wirować - szok :) pomyślałem o UFO i razem z żoną obserwowaliśmy to podczas jazdy samochodem w stronę Rzeszowa. Snopy światła miejscami były widoczne i koncentrowały się zawsze w jednym punkcie.

  Pozdrawiam,
  i przyznaję - razem z żoną jesteśmy zawiedzeni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak na 99 % wszystkie obserwacje dotyczyły świateł laserowych z Rzeszowa jak sam autor efektów zapowiedział będą widoczne wiele km dalej.

  Problematyczne pozostają trzy obserwacje w okolicy Krosna, Będziemyśla oraz Rzeszowa o 3 nad ranem w czwartek gdzie zauważono jasną kulę która podzieliła się na 8 części i ponownie złączyła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odnośnie czwartku to w czwartek oraz piątek w godzinach nocnych, właśnie 2-3 był prowadzony test świateł nad millenium hall. Nawet z piątku mogę umieścić fotki nocnego testu dla dowodu.

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo ważna uwaga poproszę o fotki na meila chętnie zobaczę. Wszystkie jednak obserwacje dotyczyły świateł z MH nie było to tym razem żadne UFO na skalę ''masową'' ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się w czawrtek jak i w piatek był prowadzony test światem w MH. Dodam że w piatek będąc w pracy w nocy w/w swiatła były testowane już od godziny 21.

  OdpowiedzUsuń
 6. 4października2013 ok. godz 23 widziałam nad Rzeszowem kilka takich, jak na zdjęciu przemieszczających się czerwonych światełek.Przemieszczały się, jedna za drugą w pewnym równym odstępie i na tej samem wysokości.To nie były żadne lasery.Czy ktoś wie co to było?

  OdpowiedzUsuń
 7. Z informacji jakie Podała Pani wstępnie może chodzić o tzw. chińskie lampiony niestety jest tego sporo w Rzeszowie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie to nie wyglądało na tzw. chińskie lampiony, puszczałam takie i wiem jak lecą. Więc co to było?

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: