piątek, 7 października 2011

Rozmowa o UFO z Kazimierzem Bzowskim

Zapraszam do wysłuchania unikatowych rozmów nieżyjącego  Warszawskiego badacza i popularyzatora zjawiska UFO Kazimierza Bzowskiego. Materiał oprócz interesujących wypowiedzi Pana Kazimierza pokazuje kilka nigdy nie publikowanych dotychczas zdjęć niewidocznych UFO jakie wykonywał Pan Bzowski wspólnie z Warszawskimi badaczami.Materiały otrzymałem dzięki uprzejmości od Pana Dariusza Cichockiego współpracownika i badacza z byłej grupy K.Bzowskiego.


13 komentarzy:

 1. Cóż za zaangażowanie! Chylę czoła przed tym badaczem. Wielka szkoda, że już nie żyje.

  Dziękuję za ten materiał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma za co ;) Ja również chylę czoła przed Panem Kazimierzem obojętnie jak inni go postrzegają i oceniają zrobił kawał dobrej roboty - dziś takich ludzi niestety juz nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najwyraźniej publikowany materiał o Panu Bzowskim znalazł się na stronie p. Mizery, który słynie z kradzieży innym materiałów - proszę to sprawdzić dla Pana wiadomości

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak sprawdziłem rzeczywiście materiał ten miał do tej pory tylko jeden człowiek Pan Darek, który przekazał mi to jakieś rok temu ja w yutube wgrałem materiał we wrześniu tego roku a Pan Mizera najwyraźniej bez mojej wiedzy skopiował materiał sprytnie obcinając początek i koniec w odpowiednich programach no cóż kanał do kwadratu z tego człowieka nic swojego tylko żerowanie na czyiś pracach i materiałach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo złe wrażenie na mnie zrobił ten materiał. Rozumiem zacietrzewienie badacza, ale zabrakło mi delikatności popularyzatora. Bardzo niechętnie przyjmuję nieomylność osoby mówiącej do mnie i w tych materiałach bez przerwy miałem z nią do czynienia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Arku, czy nie miałby Pan nic przeciwko aby wyemitować ten wywiad z panem Kazimierzem Bzowskim na antenie internetowego Radia Paranormalium? (radio.paranormalium.pl)

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Arku, a może by Pan zamieścił ten artykuł Pana Kazimierza Bzowskiego (o którym pytałam się w mailu)? To taka niezwykła historia chłopca "Grzesia",którą zajmował się Pan Kazimierz...
  http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/4564-wybraniec-gwiezdnych-ludzi

  OdpowiedzUsuń
 8. Ivellios tak oczywiście nie mam nic przeciwko proszę tylko podać źródło czyli adres mojego bloga. Cieszę się że materiał zainteresował wiele osób o czym otrzymuję sygnały na meila oraz bloga ;)

  Anonimowy to juz Twoja opinia ja uważam, że wywiad jest bardzo ciekawy a Bzowski miał swój niepowtarzalny styl.

  Niestety ale nie mam innych informacji odnośnie tego chłopca jedynie tylko to co GM publikowały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Filmik prezentuje co Bzozowski nazywal 'UFO' I właśnie to można było zauważyć wczoraj w okolicach Krosna.. Nie wierzę że to efekt laserów z Rzeszowa - fizycznie nie możliwe.

  OdpowiedzUsuń
 10. Możliwe wcale nie musiał Pan obserwować tego nad Krosnem lecz dalej zasięg laserów był poteżny 180 tysięcy Wat a obserwacje wrecz typowe dla pokazów laserowych co innego jakby tego wieczoru nie było chmur ale było inaczej na 99 % były to światłą z MH w Rzeszowie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bzowski w swej pracy badawczej nad zjawiskiem UFO często dopuszczał się naditerpretacji tego zjawiska. Także przeinaczał fakty, dodawał "od siebie" coś co nie miało miejsca a w jakiś tam sposób pasowało do jego koncepcji. Najgożej wypadł kiedy zajął się Emilcinem i do tego zdarzenia próbował dodać zjawisko "missing time" i inne wbrew relacji Wolskiego. Mimo wszystko napewno był pasjonatem nieznanego, jednym z bardziej wyróżniajacych się polskich badaczy więc szacunek się należy. Pozdrawiam i życzę sukcesów i powrotu "złotych czasów" polskiej ufologii.

  OdpowiedzUsuń
 12. Obejrzałem ten filmik jakiś miesiąc temu, i tak właśnie chciałem napisac coś zbieznego ze słowami przedmówcy - ja widziałem w tych zdjeciach cos zupelnie innego... zadne z prezentowanych w materiale nie wychodzilo poza "bledy" fotograficzne...

  G

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawy wywiad, wielka szkoda że ten człowiek już nie żyje.

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: