środa, 1 lutego 2012

‘’Maskujące’’ się UFO nad Baranówką ?

W czerwcu 2011 roku na osiedlu Baranówka w Rzeszowie doszło do jednej z najciekawszych obserwacji  NOL typu CE-1 jaką dokumentowałem w tym rejonie miasta.  Ponad dwa miesiące od tego zdarzenia dwie osoby ponownie obserwują podobny obiekt, który idealnie wpisuje się w kategorie UFO.


Informację o zdarzeniu przekazała mi grupa INFRA do której świadek  wysłał swój opis obserwacji podając  ogólny przebieg zdarzenia. Po uzyskaniu kontaktu ze świadkiem przystąpiłem do wstępnej rejestracji/dokumentacji zdarzenia i jego weryfikacji. Poniżej fragment e-maila wraz z opisem obserwacji.

‘’ Chciałbym wam opisać dwa zaobserwowane zjawiska związane z NOL ami w Polsce
Pierwszy był w Rzeszowie początkiem września tego roku nad osiedlem Baranówka. Razem z moją narzeczoną spacerowaliśmy nieopodal osiedli, było już niemal całkowicie ciemno a na niebie powoli zbierały się ciemne deszczowy chmury. W pewnym momencie zauważyłem na niebie coś co przypominało czasze starych spadochronów wojskowych, taki swoisty "grzybek". Zwróciłem na niego uwagę również narzeczonej, razem obserwowaliśmy to przez kilka minut zanim znikło w chmurach. Szybko zdaliśmy sobie sprawę że ten obiekt powoli przesuwa się  w kierunku wschodnim lekko zwiększając pułap. Obiekt na pewno był ciałem stałym o wymiarach około 10m na wysokości poniżej 1000m’’.

Niestety nie mogłem tego ciekawego zdarzenia zarejestrować na miejscu ponieważ świadkowie w tej chwili mieszkają ponad 400 km od Rzeszowa, ale nie wykluczone, że wizja lokalna się odbędzie jak tylko świadek odwiedzi Rzeszów ? Świadkowie są chętni do dalszej współpracy/rozmowy.

Do obserwacji doszło pod sam koniec sierpnia 2011 roku około 20:00 przy praktycznie ciemnym niebie w dodatku pokrytym deszczowymi chmurami. Świadkowie w wieku około 26 i 24  lat spacerowali w okolicy Aleii Wyzwolenia około 200 metrów od sklepu Lidl. Pierwszy na obiekt zwrócił uwagę Pan X (imię i nazwisko zastrzeżone tylko dla mojej wiadomości) Poniżej relacja świadka.

  ‘’Co do obserwacji rzeszowskiej to tamtego wieczora obiekt został zauważony z Alei Wyzwolenia, idąc od Krakowskiej w odległości około 200m a obiekt znajdował się gdzieś na wysokości Ofiar Katynia/Zwierzyniecka. Kształt, rozpropagowany przez media dysk, ale nie był moim zdaniem jak i zdaniem mojej Narzeczonej płaski, spłaszczony na krawędziach. Krawędzie mimo odległości były widoczne, grubsze, ale mogło być to również złudzenie. Pan wcześniej wspominał o kolorze srebrnym obiektu z Rzeszowa, ten był w kolorze chmur, ciemniejszy od nieba i właśnie dlatego udało się go wychwycić. Jego kolor mógł być również odbiciem koloru chmur jeżeli takowy obiekt miałby się maskować. Tak jak i w dzień kolor srebrny czy też lekkie odcienie szarości są mniej widoczny niż biały. Stąd maskowanie myśliwców wojskowych. ‘’

Mapa okolic osiedla Baranówka w Rzeszowie z oznaczeniem na żółto miejscem obserwacji świadków. Czarny owal oznacza lokalizacje obiektu. Pozostałe punkty oznaczają: czerwony kwadrat obserwacja NL/CE-1 w grudniu 2000 roku, niebieski kwadrat obserwacja DD/CE-1 w czerwcu 2011 roku. Biała linia oznacza przebieg linii wysokiego napięcia i rozdzielni prądu

Zdjęcie pobrane z internetu ukazujące widok na miejsce z którego świadkowie zauważyli obiekt zaznaczone na czerwono.Świadkowie zaciekawieni obiektem stali w miejscu i obserwowali dalszy rozwój sytuacji, było to o tyle ciekawe ponieważ w okolicy poruszały się samochody  panował względy ‘’ruch’’. Obiekt chwilę po zauważeniu tkwił około jedną minutę w bezruchu na tle ciemnych chmur w kierunku wschodnim na wysokości nie wyżej jak około 1000 metrów. Interesujące było to, że wówczas wiał wiatr a obiekt tkwił w bezruchu !  Po chwili obiekt zaczął stopniowo, ale dość powoli jak to określił świadek ‘’spacerowo’’ wznosić się ku górze aż wnikł w chmury. Całość obserwacji trwała około 5 minut. Obiekt zauważony przez świadków posiadał owalny kształt widoczna była od strony wzroku świadków jego boczna prawa strona oraz spód w nieco ciemniejszej barwie. 

Całość NOL-a była  w ciemnym kolorze, ale odróżniający się od szaro-ciemnych chmur.  Pan X określił, że obiekt miał około 10 metrów średnicy a jego wysokość wynosiła około 500- 1000 metrów nad ziemia z uwagi na  dość niski pułap chmur. Od strony obiektu nie było słychać żadnego dźwięku.
Według świadków obiekt znajdował się w rejonie ulicy Ofiar Katynia ? Jeśli tak faktycznie było to obiekt był około 500 metrów w linii prostej od świadków ? Na pewno nie była to odległa obserwacja i tego świadkowie są pewni.

Zdaniem świadków nie było to nic znanego   dostępnego dla człowieka.

‘’Nie sądzę, że to byłby samolot czy też inny znany obecnie obiekt latający. Nie posiadał skrzydeł, wirnika, nie wydawał dźwięków. W trakcie trwania służby wojskowej zapoznano mnie z wieloma maszynami latającymi i żadna z nich nie mogła by zachowywać się w ten sposób przy tej wielkości.’’

Wartym odnotowania jest fakt, że obiekt tkwił w rejonie miejsca gdzie w grudniu 2000 roku zauważono i sfotografowano dwa świetlne kuliste obiekty z których jeden poruszał się nad wieżowcem nie całe 50 m od świadka w oknie był oto zdarzenie typu NL/CE-1 opisane w moim pierwszym blogu.
W rejonie pojawienia się NOL-a występują  co jest czasem regułą linie wysokiego napięcia przebiegające wzdłuż A.Wyzwolenia oraz dość duża rozdzielnia prądu. Z zebranych informacji jasno wynika, że w grę nie wchodzi żaden znany nam samolot, balon, zjawisko atmosferyczne czy zabawka zdalnie sterująca ze względu na kształt i sposób zachowania się obiektu.

Uwagę zwraca taki sam wygląd obiektu jaki zauważono w czerwcu 2011 ponad 1000 metrów dalej na północ od Al.. Wyzwolenia. Czyżby to był ten sam obiekt ? Tego nie wiadomo dziwny jest również a zarazem interesujący sposób ‘’maskowania’’’ NOL-a na tle ciemnych chmur ?

Rekonstrukcja odzwierciedlająca prawdopodobny wygląd obiektu i jego barwy na tle ciemnych chmur.

Obserwację zaliczam do kategorii ‘’ NL -Prawdopodobne UFO’’ z uwagi na nie przeprowadzenie wizji lokalnej w obecności świadków zdarzenia.


Oczywiście jak zawsze apeluję do osób z Rzeszowa i osiedla Baranówka, które dokonały podobnych obserwacji o kontakt ze mną arekmiazga@gamil.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz komentarz: