poniedziałek, 26 marca 2012

ONZ nakazują po raz pierwszy zbadanie sprawy nielegalnych osiedli izraelskich w Palestynie.

Oprócz zainteresowania UFO nie są mi obojętne zdarzenia z zakresu polityki jakie dzieją się w innych krajach.  Od kilku lat śledzę okupowaną Palestynę przez osadników Izraelskich.  Niestety temat ten dla wielu jest tematem tabu  i najlepiej o nim nie wspominać. Dlaczego ? Dlatego że polityki Izraela nie wolno poddawać krytyce. Dlatego dziś, mój stanowczy głos w tej sprawie.


Ten kto krytykuje politykę Izraela od razu jest antysemitą lub żydożercą a gdzie obiektywizm w tym wszystkim ? Nie ma winnych po jednej stronie tak mówią, ale bezpodstawne zagarnięcie ziem Palestyńczykom w 1948 roku jakoś ''nikomu'' na świecie nie przeszkadza a jak już niektórzy ''sprawiedliwi'' podpierają ‘’ transfer ziem’’ holokaustem.  Ten cynizm aż bije po oczach, ale być może dobre czasy na okupację Palestyny się kończą ? Oby jak najszybciej, choć to bardzo długa droga okupiona krwią po obu stronach w szczególności Palestyńskiej. Poniżej publikuję tekst bardzo ważny ponieważ wreszcie od wielu lat ONZ ruszyło tyłkami  wobec skandalicznego traktowania i łamania praw człowieka w Palestynie przez Izrael lepiej późno niż wcale. 

Rada Praw Człowieka ONZ (UN Human Rights Council – UNHRC) przegłosowała rezolucję, jaka nakazuje pierwszą próbę zbadania skali skutków nielegalnych osiedli izraelskich na Palestyńskich terenach okupowanych.
Press TV – w czwartek z 47 członków UN Human Rights Council, 36 głosowało za przyjęciem rezolucji, natomiast 10 wstrzymało sie od głosu. USA były jedynym członkiem, jaki w tej sprawie głosował przeciwko. Rezolucja wezwała Tel Aviv do zapewnienia ochrony Palestyńskim cywilom i ich własności na obszarze okupowanym, jak również do powstrzymania przemocy osadników „włącznie z konfiskatą broni i wymuszeniach z zastosowaniem sankcji kryminalnych”.
“Takie działania nie mają nic wspólnego z tworzeniem warunków do sprawiedliwego i trwałego pokoju” powiedział przedstawiciel USA przy ONZ, i dodał, że Ameryka jest „głęboko zaniepokojona takim podejściem Rady wobec Izraela”.

W tym samym czasie, izraelski premier Bibi Netanyahu również poddał krytyce decyzję UNHRC, mówiąc że Rada „powinna się wstydzić” tego, że podjęła takie środki.
“Ta Rada ma automatyczną większość wrogą Izraelowi i składa się z hipokrytów” powiedział Bibi.

Pakistański przedstawiciel przy ONZ, Zamir Akram, rekomendował rezolucję Radzie:

„Łamiąc międzynarodowe prawa humanitarne oraz prawa człowieka, Izrael kontynuuje budowę nielegalnych osiedli na terenach okupowanych, w tym we wschodniej Jerozolimie”.

Nabil Abu Rudeineh, rzecznik występującego w imieniu władz Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, nazwał przebieg głosowania zmianą stanowiska świata na korzyść praw Palestyńczyków. Około 500 tys. Izraelczyków mieszka w ponad 100 osiedlach wybudowanych w okresie od 1967 r., gdy zaczęła się izraelska okupacja Zachodniego Brzegu i wschodniej Jerozolimy, pomimo oczywistego naruszenia prawa międzynarodowego.


Oczywiście premier Bibi Netanyahu od razu a jakże w radzie widzi wrogów Izraela toż to polityczny terroryzm a nie demokratyczne argumenty Panie premierze!

Z ostatniej chwili !!!


Izrael zerwał stosunki z Radą Praw Człowieka ONZ

Zobacz tutaj.

 http://radtrap.wordpress.com/2012/03/27/izrael-zerwal-stosunki-z-rada-praw-czlowieka-onz/

 

 



4 komentarze:

 1. Nie ma możliwości aby Izrael ustąpił wobec ONZ w kwestii okupacji Palestyny będą łamać kolejne rezolucje jak dotychczas ponieważ nikt nie ośmieli się wystąpić oficjalnie przeciw Żydom a na pewno nie USA, mają za długi łapy. Gdy dziś mówimy o terroryźmie na listy terrorystów jako nr. jeden powinni wpisać Izrael.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak rozumiem chodzi Ci o to że Izrael traktowany jest jak świeta krowa?

  Izrael jest forpocztą zachodu na Bliskim Wchodzie;
  jest to osobliwe - ale bierze udział w eurowizji i uczy się tam w szkole o europejskim dorobku cywilizacyjnym - nie wschodnim. Kazde rozwazania nt. Izraele rodzi więcej pytań niż odpowiedzi.
  Lepiej byłoby gdyby zrezygnowano z projektu dwóch narodowych krajów i Wolnego Miasta Jerozolima - co i tak się nie udało.

  Inna rzeczą jest iż Izrael+Terytoria Okupowane to powierzchniowo nie wiecej niż 1/3 stanu Floryda, 2x Obwód Kaliningradzki czy Koryska (sztuk jeden).
  No i (choć to nie zafałszowane) mówimy o kawałku pustyni... Czy to jest tego warte?

  Enklawa okcydentu w oriencie; juz to powiedziałem - to państwo (choć sól w oku muzułmańskiego świata)jest na ręke tym ktorym zalezy na ich interesach na Bliskim Wschodzie.

  Czasu się nie da cofnąć. A na ludzi wpłynąć jest bardzo ciężko.
  Nacjonalizm i fanatyzm religijny szkodzi każdemu.
  I od tego trzeba by zacząć.

  G

  OdpowiedzUsuń
 3. Izrael faktycznie jest traktowany jak napisałeś ''święta krowa'' G jest warte nie dla nas, ale dla Palestyńczyków to tak gdyby nam zabrano np. Podkarpacie nic nadzwyczajnego a jednak dla nich ta pustynia jest tym samym ich domem. Zresztą jak donoszą korespondenci tereny 'pustynne' powiększają sie nie tylko ze względu na wyburzanie domów, ale nawet wycinanie drzew co jest juz ekologicznym terroryzmem kiedyś na yutube pokazywano jaki obszar drzew wycieli okupanci i stworzyli nieurodzajną ziemię/pustynie brak słów w cywilizowanym świecie.

  Gdyby na Bliski Wschod nie wepchano Zydów świat byłby zupełnie inny ale jak napisałeś nie bezpodstawnie tam się znaleźli i cała spirala się kręci...

  News oczywiście media nic nie powiedzą bo i po co ...


  http://radtrap.wordpress.com/2012/03/27/izrael-zerwal-stosunki-z-rada-praw-czlowieka-onz/

  OdpowiedzUsuń
 4. Izrael jest bardzo osobliwą hybrydą. I taką też pewnie zostanie - cóż: może wyjdę na człowieka ktory nie stąpa twardo po ziemi ale jakie znaczenie będą miały te granice jak trzeba będzie dać nogę z planety Ziemia bo nie będzie juz można tu żyć. Nie zabierzemy z sobą naszych miast, budynków, pomników. To wszytsko o co przelewano krew pójdzie w cholere z całym ziemskim interesem. O ile dożyjemy - bo bardziej prawdopodobne ze nienawiść nas zgniecie. Jestesmy bardzo autodestruktywnym gatunkiem i niepokojaco szybko sie mnozymy (paradoks?).

  G

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: