środa, 18 kwietnia 2012

Tajemnicze dźwięki koło Krosna ?

Sprawa dziwnych dźwięków słyszalnych w różnych częściach świata jest zapewne znana Czytelnikom wiele z nich to zapewne celowe mistyfikacje ale pewna ich część zainteresowała nawet niektórych naukowców. Nie wiadomo co je  wytwarza ? W dniu 12 kwietnia około 22:00 w okolicach Krosna na Podkarpaciu wielu mieszkańców usłyszało nietypowe dźwięki.
O zdarzeniu poinformował mnie jeden ze świadków, który mieszka w  miejscowości Łężany kilkanaście km od Krosna. 12 kwietnia około 22:00 usłyszał dobiegający z zewnątrz bardzo nieprzyjemny dźwięk. Świadek wybiegł z domu nagrywając swoją komórką tajemniczy  dźwięk, który sprawia wrażanie wypuszczanego sprężonego powietrza dodatkowo słuchać drugą tonację w dźwięku podobną do ‘’pisku’’. Oprócz niego na zewnątrz wyszli inni sąsiedzi. W korespondencji ze mną autor nagrania stwierdził, że nie zauważył żadnych obiektów, świateł na niebie co prawda na filmie widać dwa światła, ale należą one do zabudowań. Świadek określił iż dźwięk dobiegał z kierunku wschodniego od góry jego źródło wg. niego mogło być około 150 m nad ziemią  ? Nagranie trwa kilkanaście sekund. W okolicy nie ma żadnych zakładów czy szybów z wydobyciem ropy naftowej, które mogłyby generować takie odgłosy ? Sprawa dźwięków z 12 kwietnia jest nadal otwarta.Jeśli jestem już przy okolicach Krosna nadmienię fakt iż otrzymałem bardzo interesujące zdjęcie czegoś co przypomina duży świetlny obiekt UFO w klasycznym kształcie  zdarzenie miało miejsce w zimie 2011 roku w Ustobnej k/ Krosna 3-02-2011 roku.  Jeśli się okaże ,że zdjęcie nie nosi znamion mistyfikacji co jest sprawdzane będzie to jedno z lepszych zdjęć UFO w ostatnich latach dodam, że wykonane przez 7 letnie dziecko telefonem komórkowym.

Kończę również zbieranie opinii/analiz dotyczące wykonania przeze mnie zdjęcia UFO w okolicy Magnezytów 4 kwietnia 2012 wszystkie wyniki wskazują, że jest to klasyczny ''spodek'' otoczony jasną poświatą.22 komentarze:

 1. Wygłąda ten dzwięk tak jakby coś obok tego filmującego powiedzmy "startowało do góry" i w miarę oddalania się od niego uciszało się. Tak to odebrałam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponoć w okolicy jest jakiś pas startowy wiec moze jakis tajny samolot sobie latał ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może, ale to może być np jakaś maszyna, albo np stary samochód z czymś popsutym (np tłumikiem?) nie znam się na samochodach dobrze. Możliwe , że to samolot, trzeba by posłuchać odgłosów startującego np f-16 i migów (bo chyba takie jest nasze wojskowe wyposażenie?). Może by to pasowało? Ogólnie sam wiesz, że zazwyczaj UFO jest ciche, wiele świadków opisuje je jako bezszelestne , bezgłośne pojazdy i nagle by dawali taki "koncert". Wydaje mi się, że to jest jakieś ziemskie urządzenie, tylko pytanie teraz jakie??

   Usuń
  2. Słyszałem coś podobnego w dzień, a to brzmiało jak odgłosy miliarda znękanych dusz z piekieł, jakby chciały sięwydostać z tamtąd, czyli coś jak przerwa w podstawówce.

   Usuń
 3. Zwykła mistyfikacja - do nagrania takiego dźwięku wystarczy papierowa tuba.

  OdpowiedzUsuń
 4. To na pewno z UFO nie było związane sądzę że to jakiś przelot samolotu nie koniecznie ''widocznego''

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydało by się przeprowadzić rozmowę telefoniczną ze świadkiem tych dźwięków tak dla sprawdzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świadek nic więcej nie doda do tego co juz napisałem - poza dźwiękiem nie było żadnej obserwacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. A tak poza tematem ,to uważa pan że stanie się coś zaskakującego/złego bądź ciekawego w tym naszym całym 2012 roku .. ? (przepraszam za taki banał ,ale ciekawi mnie czy może te dzwieki nie dotyczą tego całego zjawsika związanego z 2012rokiem..)

  OdpowiedzUsuń
 8. Osobiście nie sądzę chyba że Izrael zaatakuje Iran a wtedy krótka droga do III wojny. Słońce może być groźne tylko tego się obawiam ale za nie długo się przekonamy ?

  OdpowiedzUsuń
 9. w sumie tak zobaczymy czy coś ciekawego przyniesie nam ten rok :D ,a takim żartem to niech sie pan spręży! i wkońcu złapie tych kosmitów na gorącym uczynku :D

  OdpowiedzUsuń
 10. A czy nie był to przypadkiem Eurocopter z lotniczego pogotowia ratunkowego z Krosna?

  OdpowiedzUsuń
 11. autor nagrania2 maja 2012 10:56

  Do pasa na lotnisku jest około 1000m. Dzwięk pojawił się nagle, wyraźnie słyszany przy zamkniętych oknach. To nie był pojazd lądowy, napewno też nie helikopter. Samoloty odrzutowe wydają inne dzwięki, chyba że był by to samolot startujący pionowo, jednak powinen być chyba jakoś oświetlony pozatym było by dziwne by z odległości kilometra tak intensywnie hałasował? Dla mnie brzmi jak zasysane powietrze, może to anomalie pogodowe, może tajny wojskowy projekt lotniczy wykorzystujący lotnisko na zadupiu by nie wzbudzać szerszego zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 12. autor nagrania2 maja 2012 11:02

  Dodam, że podobnie dzwięki można usłyszeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=PI0o2Oapcak

  OdpowiedzUsuń
 13. No cóż..., tak to właśnie u nas słychać, kiedy elektrociepłownia wypuszcza nadmiar pary zaworem bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 14. U nas cukrownia w Ropczycach też wypuszcza nadmiar pary ale nie słychać tego w czasie ''sezonu'' np. na osiedlu odległym o 2-3 km ale dźwięk bardzo podobny.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie ogarniamy grawitacji.Oni mają ją poskromioną i wykorzystują ją w pełni. Być może ich wycieczki nad naszą ziemią są coraz śmielsze i wykorzystują jakiś aspekt jej aby być niewidocznymi.Nie do przyjęcia na nasze dzisiejsze postrzeganie było by ujrzeć tuż nad ziemią statek o średnicy 2 km.

  OdpowiedzUsuń
 16. W kwietniu i chyba nawet jakoś po moich rodzinach czyli ok 12-14 -go, nagrałam na video również dziwne dźwięki..Nie publikowałam jeszcze tego materiału.

  OdpowiedzUsuń
 17. Co ciekawe to te dźwięki lub podobne były w różnych zakątkach świata...

  OdpowiedzUsuń
 18. Moim zdaniem to przejeżdżające tiry,jeden po drugim w krótkich odstępach czasu na długim odcinku trasy.

  OdpowiedzUsuń
 19. witam - jestem z Krosna, od pewnego czasu słyszę wieczorami, w nocy a także w dzień dziwny dźwięk..

  OdpowiedzUsuń
 20. 16 luty 2022 taki sam odgłos w Żeglcach , ok godziny 20-ej

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: