niedziela, 9 września 2012

Nieznane ''anomalne'' światła zarejestrowane nad Magnezytami ?


Co prawda przygotowuję podsumowanie tego co udało mi się zarejestrować od lipca do końca sierpnia z wykorzystaniem aparatu/kamery w rejonie Magnezytów, ale jednak dziś chciałbym pokazać Czytelnikom bardzo ciekawe nagranie jakie zarejestrowała moja kamera w dniu 30 sierpnia 2012 roku nagranie to w pewnym sensie przypomina mi to co rejestruje monitoring w Hesdallen oraz Wylatowie a chodzi o nieznane światła.W ciągu trzech miesięcy ( od czerwca do sierpnia) wielokrotnie pozostawiałem kamerę w oknie, która pracowała i nagrywała zawsze w opcji nightshot czyli wzmocnionej podczerwienią. Co prawda nie jest to profesjonalna kamera IR, ale z powodzeniem rejestruje np. spadki większych i jaśniejszych meteorytów, flar iridium, jaśniejszych gwiazd, samoloty. Tylko trzy razy kamera w ciągu  tego okresu uchwyciła krótko trwałe świetlne zjawiska dwa z nich dokładnie nad Magnezytami. Jedno nagranie z 23 czerwca było już prezentowane na blogu oraz yutube.
W dniu 30 sierpnia około 21:10 kamera zarejestrowała krótko trwały rozbłysk czterech kolorowych punktów pomiędzy zabudowaniami w kierunku N Az. 10 stopni. Była to około jedna sekundowa sekwencja świetlna nieznanego pochodzenia.

Film z rejestracją świateł oraz ich powiększeniami

Wracając do analizy uwzględniłem fajerwerki, lampiony lub jakieś odbicie, defekt matrycy. 
W tym przypadku można śmiało wykluczyć przelot samolotu, śmigłowca lub jakiejś zdalnie sterowanej zabawki. Fajerwerki oraz lampiony trwają i wyglądają zupełnie inaczej. Jedynie co przychodzi mi do głowy to jakieś odbicie ? To samo zasugerował na początku badacz Waldek Czarnietzki, ale wykluczył następnie tą hipotezę. Kamera dziesiątki godzin pracowała od dwóch lat głównie przez okres wakacji oczywiste refleksy od samochodów rejestrowała, ale były to zdecydowanie blade rozmazane punkty (nie kolorowe) zupełnie nie podobne do kolorowych świateł. Nawet laik by je rozpoznał. 

Światła znajdowały się pomiędzy dachem nie wykończonego jeszcze Kościoła oraz domów w dali na których widać kominy oraz anteny TV. Dodam, że kamera nawet w IR nie zauważa podczas nocy tychże anten. Nigdy do tej pory nie zarejestrowała jakiś odbić czy refleksów od nich i żadnych innych jakie widać w polu kamery. Zastanawiam  się co i jak musiałoby oświetlić anteny aby dać tak intensywny efekt ?

Przyglądając się światłom widać dwa o jasno pomarańczowej barwie z niewielką czerwoną poświatą, które są jakby ze sobą połączone oraz dwa  poniżej jasno niebieskie. Same światła są bardzo intensywne oraz dość duże w porównaniu z latarnią obok. 
Funkcja nightshot nieco intensyfikuje jasność świetlistych przedmiotów tym samym zwiększając ich rozmiar co widać na przykładzie flar iridium, latarni ulicznych. Moja kamera punktowe światła lekko wydłuża nie wiem dlaczego, dlatego zapewne były nieco  mniejsze i kuliste ? Dodatkową uwagę zwraca to, że latarnie uliczne nie dają czerwonawej poświaty a dwa zarejestrowane światła je tworzą czyli są to dwie różne barwy światła.

Grupa świateł jak ustaliłem znajdowały się tuż obok anteny a drzewami to samo ustalił Waldek Czarnetzki. Z miejsca okna do  miejsca domów przy których znajdują się ewentualnie światła  jest około 350 metrów, ale światła  najprawdopodobniej mogły były znacznie dalej ? Tuż za nimi przebiega droga, która leży w depresji za nią w linii prostej znajdują się pola oraz Zakłady Magnezytowe. Wg. mnie światła nie były bardzo odległe i mogły znajdować się tuż nad domami lub w okolicy drogi za nimi,czyli około 700 metrów ? Interesujące jest również to że ich wysokość nad ziemią również nie była duża ponieważ same światła były pomiędzy budynkami a za nimi jest depresja terenowa w kierunku ZM zatem mogły znajdować się około 20-30 m na ziemią ?

Niestety nie wiadomo czy były one zauważalne gołym okiem czy tylko w zakresie podczerwieni. Dodam że w kwietniu 1998 roku wspólnie z inną osobą z którą prowadziliśmy obserwację zostaliśmy na kierunku zarejestrowanych świateł z góry oświetleni nieznanym blada niebieskim światłem pomimo dużego zachmurzenia. Jako jedyny zauważyłem wówczas nad ziemią różno kolorowe punkty podobne do tych jakie nagrała kamera video. Dodam że najbliższy wówczas dom był oddalony przed nami około 500 metrów więc   fajerwerki odpadają.

Niestety nie wiem czym mogą być te krótkie rozbłyski świetlne, ale są faktem a ich potwierdzeniem są m.in rejestracje video. Czy światła są naturalnym nieznanym nam zjawiskiem ? Tego nie wiadomo ponieważ naukowcy do dziś nie mogą ustalić pochodzenia świateł nad Hesdallen jakie od ponad 200 lat pojawiają si w tej dolinie. Światła znad ZM są bardzo podobne tylko że ich czas jest bardzo krótki.


4 komentarze:

 1. Byłem tam na praktykach :) Mogę zaświadczyć, że ufoka w szafie nie trzymają ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100220065754/gtawiki/images/5/56/Lil%27Probe%27Inn-GTASA-backroom.jpg

  Kojarzy Pan któryś z tych zdjęć na ścianie ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak te zdjęcia są dostępne w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.facebook.com/UfoDisclosureGroup

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: