niedziela, 23 września 2012

Rejestracje zjawisk świetlnych/UFO wykonane w podczerwieni w okolicy MagnezytówPrzez okres ponad dwóch miesięcy wakacyjnych nie wydarzyło się nic interesującego pod względem obserwacji UFO zarówno w Polsce oraz na Podkarpaciu. Korzystając z wolnych chwil próbowałem wielokrotnie filmować przestrzeń nieba w paśmie podczerwieni stosuję do tego kamerę Sony z opcją nightschot oraz filtra uczulonego na podczerwień 1000 nm. Poniżej zaprezentuję kilka nagrań/zdjęć z których jedno jest najciekawsze i obrazuje unoszący się niezidentyfikowany obiekt.
Zaczniemy chronologicznie przegląd wszystkich filmów/zdjęć jakie zaliczyłem do interesujących pomijając film z NOL-em jaki zarejestrowałem 24 czerwca a który opisywałem wcześniej na blogu. 

1.5 lipca 2012 godzina około 14:15
W czasie filmowania  bezchmurnego nieba w kierunku E wschodnim na wysokości około 75 stopni nad horyzontem w ekraniku dostrzegam jasny ‘’rozbłysk’’ trwający około sekundy. Pomimo że filmuję ten wycinek w zoomie 40 x nic nie dostrzegam żadnego samolotu lub innej znajdującej się tam rzeczy. Na nagraniu widać bardzo dziwną rzecz acz trwającą jakieś 1/25 sekundy. Gdy spowolnimy film widać doskonale pojawiający się jasny owal z którego ‘’wychodzi’’ następny – oba ‘’zjawiska’’ znikają po chwili.  Przyznam, że bardzo ciężko jest wyjaśnić zinterpretować tą bardzo zagadkową świetlną anomalię nie sądzę aby to była jakaś wada matrycy ponieważ rozbłysk zauważyłem wzrokowo na ekraniku.2. 11 lipca  2012 około 22:45
Kamera pozostawiona na nocny monitoring zarejestrowała w kierunku północnym na wysokości około 60 stopni kolejny krótkotrwały ‘’rozbłysk’’ jakiegoś zjawiska. Zjawisko składa się z dwóch ‘’faz’’ widać to doskonale w powiększeniu najpierw jednolitego ‘’światła’’ następnie trzech oddzielonych świetlnych punktów. Wszystko wygląda że nie jest to typowy spadek meteorytu ponieważ te kamera rejestrowała kilka razy i wyglądały zupełnie inaczej. Wszystko wskazuje, że zjawisko czym kolwiek było znajdowało się w okolicach ZM. 


3. 14 lipca 2012 godz 16:12
W czasie spaceru z córką w okolicach pól koło Magnezytów wykonałem serie kilkuset zdjęć na jednym z nich w paśmie zbliżonym do UV na tle chmur aparat uchwycił dwa jasno/kremowe ‘’obiekty’’ na wysokości około 80 stopni nad horyzontem w kierunku południowym. Niestety tylko na jednym ze zdjęć widać dwa jasne obiekty który wyglądają jakby z tyłu pozostawiały jakiś ‘’ciemny ślad’’ ?  Na pewno można wykluczyć typowy przelot ptaka czy owada  oczywiście nie można twierdzić że jest to typowy NOL, możliwe że jest to jakiś śmieć acz specjalnie nie jest to przekonywające. 


                                           Lokalizacja ''anomalii'' z powyższego zdjęcia


4. 24 lipca 2012 około godziny 11:30
Lustrując kamerą bezchmurne niebo podczas silnie wiejącego wiatru dostrzegam w ekraniku coś dziwnego. W kierunku NEE  tkwi jakby w bezruchu jakiś jasny obiekt jest to o tyle dziwne ponieważ tego dnia wiał ze wschodu bardzo silny wiar z prędkością 27 km/h a mimo to obiekt nie jest nim targany i utrzymuje się w miejscu. Całe nagranie z rejestracja obiektu trwa 51 sekund aż do chwil gdy obiekt przemieszcza się w lewo w kierunku ZM i znika za murem mojego balkonu niestety późniejsze poszukiwania obiektu kamerą po wyjściu na balkon nie dały rezultaty to samo fotografowanie aparatem tej przestrzeni nieba. Podczas przeglądania nagrania widać fantastyczne ruchy obiektu. Obiekt zdaje się cały czas tkwić w jednym miejscu ,ale tak naprawdę powoli lekko wznosi się ku górze i co najdziwniejsze wykonuje ruchy  boczne odlatując w prawą i lewą stronę.  W czasie analizy wszystko wskazuje, że obiekt wznosząc się pomimo silnego bocznego wiatru tworzy ruch na wzór litery Z jakby spadającego liścia tylko w tym przypadku ku górze. Kamera pracowała wówczas na zoomie około 35 x i nie widać do końca wyraźnego kształtu obiektu zdaje się jakby było to coś wydłużonego  i ustawionego pod pewnym kątem nie idealnie w poziomie czasami obiekt wydaje się jakby ‘’zmieniać’’ kształt podczas analizy pokladkowej widać np. trzy odrębne punkty ? Ciekawostką jest przelot ptaka ,który zakrywa ów obiekt dowodzi to, że obiekt był w bardzo dalekiej odległości a kąt horyzontalny może sugerować wysokość rzędu około 2 tysięcy metrów nad ziemią. Co ciekawe 13 lipca 2008 roku prawie nad tym samym miejscem zauważyłem silne odbicie na bezchmurnym niebie po wykonaniu zdjęć tej przestrzeni aparat uchwycił idealny zarys ‘’spodka’’ tkwiącego pod pewnym kątem. W tym przypadku wykluczyłem przelot ptaka, owada, przelot samolotu wzrokowo zresztą nie zauważyłem żadnego w tym rejonie.  Rejestracje tego filmu zaliczyłem do grupy UFO ponieważ obiekt w ''kontrolowany'' sposób unosi się przez 51 sekund a jego ruchy nie wskazują na znane nam urządzenia latające.  Warto dodać, że miesiąc wcześniej także 24 (czerwca) nagrałem w IR przelot jasnego obiektu.


 Powiększenie kadrów z nagranym obiektem

5. 25 lipca 2012 godzina 22:26
W czasie nocnego fotografowania przestrzeni w okolic ZM aparat zarejestrował w ustawieniu ISO 400, f 4/5 czas ekspozycji  94,7 sekund, długość ogniskowej 38 mm dziwny obiekt lub anomalię świetlną składającą się z  dwóch barw w tym błękitnej. Rozpatrywałem możliwość tzw. martwych pikseli ponieważ na kilku zdjęciach się pokazały, ale nigdy składające się w podobnym kształcie oraz złożonych z dwóch barw ? W momencie wykonywania zdjęcia nic nie zauważono a była wówczas oprócz mnie inna osoba z lornetką. 6. 27 lipca 2012 około godziny 15:40
W czasie filmowania w kierunku ZM na zoom 40 x w ekraniku dostrzegam jasno świecący obiekt ,który nagrywam przez 30 sekund zanim schował się za futryną okna. Interesujące jest to, że obiekt cały czas leciał pionowo ku górze i nie sprawia wyglądu ptaka lub innego pyłku itp. 7. 27 lipca 2012 godzina 20:50 obserwacja świetlnego ‘’zjawiska’’
Siedząc na balkonie wieczorem zauważam w kierunku NNE na wysokości horyzontalnej około  65 stopni jasny poziomy ‘’rozbłysk’’  trwający około 1 sekundy interesujące było to że akurat w tym momencie obserwowałem tą część przestrzeni i mogłem wyodrębnić dwa jasne punkty połączone jakby nieregularną jasno/bladą linią. Rozpiętość  kątowa zjawiska wynosiła około  0,5cm a dwa świetlne punkty wielkości  przeciętnej gwiazdy o jasności około -2 m. Niebo w czasie obserwacji było jeszcze błękitne Słońce tego dnia zaszło o 20:39. Jedynym wyjaśnieniem to jakiś spadek meteorytu acz jego wygląd był bardzo dziwny i mało typowy jak na meteoryty ? Gdybym nie skierował wówczas wzroku w tym kierunku moje oczy nie zarejestrowałby tak ulotnego i szybkiego zjawiska dlatego teraz mnie nie dziwi, że kamera zarejestrowała inne świetlne krótkotrwałe  ‘’anomalie świetlne’’ szczególnie  z 23 czerwca z podobnymi świetlnymi punktami ustawionymi w poziomie.

8. 30 sierpnia 2012 godzina 21:10 

Kamera rejestruje jedno sekundowy rozbłysk czterech punktów świetlnych nad horyzontem. Zdarzenie opisane wcześniej na blogu.

Podsumowując rejestracje jakie prowadziłem od marca do końca sierpnia  można potwierdzić trzy przypadki rejestracji  UFO w rejonie okolic Zakładów Magnezytowych. 

- zdjęcie z 4 kwietnia 2012
- film z 24 czerwca 2012
- film z 24 lipca 2012

W tych trzech dziennych przypadkach wykluczono znane nam wyjaśnienia jak owady, ptaki ,samoloty, śmigłowce, balony, znane zjawiska atmosferyczne, wady sprzętu. Dlatego spośród wszystkich rejestracji tylko te trzy zaliczyłem do grupy ''prawdziwych UFO''.  Wszystkie obiekty oraz pozostałe nagrania/zdjęcia powstały w okolicy Magnezytów zatem jednak jest jakaś istotna regułą pomiędzy pojawieniami się tych obiektów oraz lokalizacją Zakładów Magnezytowych oraz innych zakładów produkcyjnych w tej okolicy. Pytaniem otwartym pozostaje dlaczego tam ? Osobiście tzw. teoria ‘’monitoringu UFO’’ mnie nie specjalnie przekonuje ? Jednak te nagrania oraz niektóre zdjęcia wskazują iż warto prowadzić tego typu doświadczenia ponieważ wyraźnie pokazują, że to co nazywamy UFO można samemu zarejestrować przy odrobienie chęci i cierpliwości niż nagminnego ignorowania tego tematu. Będę się starał na ile pozwolą możliwości finansowe/czasowe na instalację cało dobowego monitoringu ze szczególnym uwzględnieniem w nocy.  Praca takich monitoringów m.in. w Hesdallen czy prywatnych osób/badaczy jak Gerharda Groschela z MUFON CES zaowocowały wieloma interesującymi rejestracjami UFO w Niemczech oraz Austrii. W 2011 roku monitoring prowadzony w Wylatowie przez G.Groschela, Waldka Czarnietzkiego nie zarejestrował jak każdy się tego spodziewał ''kosmicznego spodka'',  ale szereg krótkotrwalych rejestracji obiektów świetlnych w jednym przypadku wręcz identycznych jakie m.in i mnie się udało sfilmować co potwierdza realność  świetlnych obiektów/zjawisk.

Zjawisko świetlne kilku punktów zarejestrowane kamerą w Wylatowie w 2011 roku. Zdjęcie z Magazynu 2000 Puls. Podobne ''anomalie'' moja kamera zarejestrował dwukrotnie.


4 komentarze:

 1. załączone zdjęcia i filmy dowodzą tylko jednego-nie jesteśmy TU sami i czy to się komuś podoba czy nie-taka jest rzeczywistość.

  pozdrawiam Pulsar

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie tak Seba ;) użyłem do tego jedynie średniej kamery która podczerwieni nie ma wcale rewelacyjnej a teraz warto zadać pytanie ? Jeśli wojsko robi podobne ''monitoringi'' jakie ONI mogą mieć rejestracje filmowe w podczerwieni ? Na pewno rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
 3. a nie są to po prostu "śmieci" jakie powstają na obrazie w związku z małą ilością światła? często fotografuję nocne niebo i im większe powiększenie obrazu, tym więcej różnych dziwnych "artefaktów" się pokazuje na zdjęciu. Niemniej jednak, gdyby okazało się, iż te fotografie nie są obarczone błędem optyki/eletroniki to faktycznie ... rewelacja. Tylko dlaczego większość w Rzeszowie :) u mnie na opolszczyźnie to nawet samoloty jakoś w mniejszej ilości latają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie śmieci owszem wychodzą jednak wyglądają zupełnie inaczej u mnie przeważnie martwe piksele lub tzw. ''kosmiki'' na matrycy. Zazwyczaj robie fotki nocne bez zbliżeń aby obejmowały duży zakres przestrzeni. Kilka nagrań to obiekty jakie obserwowałem na ekraniku więc nie ma mowy o wadzie optyki/elektroniki. Niestety są to rzadkie ''zjawiska'' pomimo, że sam wykonuję dużo dziennych oraz nocnych fotek nie zawsze się daje złapać coś ''dziwnego''. Dodam że jedno takie ''zjawisko'' obserwowałem wzrokowo a monitoringi innych badaczy rejestrują podobne ''anomalie'' zatem nie jest to jakaś wada jak juz to u wszystkich ;)

  To nie jest w Rzeszowie lecz w Ropczycach 30 km od Rzeszowa w okolicy największego Zakładu Magnezytowego w Europie. Ten rok był najlepszym od 2008 roku od kiedy zajmuję sie rejestracjami UFO. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: