środa, 21 listopada 2012

Rejestracje filmowe UFO nad Rzeszowem.

W swoim archiwum dysponuję około 10 rejestracjami filmowymi UFO jakie zostały zarejestrowane w Rzeszowie i jego okolicach. Większość z nich znajduje się na VHS. Sukcesywnie będę przerabiał filmy i wrzucał na yutube. Dziś zaprezentuję dwa materiały filmowe w tym jeden wykonany w podczerwieni.




Poniższa rejestracja powstała 1.10.2000 roku w Rzeszowie przy użyciu kamery przemysłowej w podczerwieni, do której przymocowano lornetkę 20x60 zoom w ten sposób zauważono bardzo wysoko na niebie w kierunku SW zagadkowy jasny jakby podłużny/owalny punkt ustawiony pionowo pod kątem, który poruszał się około 180 minut zanim zasłoniły go chmury. Widać wyraźnie różnicę pomiędzy samolotem jaki pozostawia smugę kondensacyjną a jasnym obiektem. Najprawdopodobniej obiekt znajdował się na bardzo dużej wysokości. Dodam, że w roku 2000 odnotowano bardzo dużą liczbę obserwacji UFO nad Rzeszowem i okolicach w tym powstanie piktogramu zbożowego w Kielanówce i Nosówce.


Następny materiał filmowy powstał 26.05.2009 roku w Rzeszowie na Osiedlu Nowe Miasto.
W nocy tuż przed 22:00 świadek zauważył z balkonu czwartego piętra w Rzeszowie  dziwne nikłe światełka w kierunku południowym miedzy Chmielnikiem a Tyczynem. Lornetką 7x35 obserwował zjawisko które składało się z kilku wirujących świateł. Po chwili postanowił kamerą video analogową uwiecznić świetle kule. Nagranie zaczyna się o 21:52 i kończy o 22:17. Co widać na filmie ? Film jest niezbyt dobrej jakości dlatego, że kręcony w warunkach nocnych kamerą analogową i na największym zbliżeniu, ale jak mówił chciał przybliżyć jak najbardziej zjawisko.  Szkoda że autor nie nagrał tego z oddaleniem tylko na samych zoomach abym mógł zobaczyć punkty orientacyjne w terenie to pomogłoby w ustaleniu wielkości i odległości. Z relacji przekazanych przez świadka wynika, że ''zjawisko'' tkwiło w jednym miejscu nie przemieszczało się. Niestety świadek nie wie czy tkwiło ono nad horyzontem lasu np. powyżej lub poniżej ? Ten szczegół jest bardzo ważny a świadek jak powiedział w kierunku gdzie nagrywał ''panowały ciemności tylko po lewej stronie widać było niewielkie punkty świateł w odległych wsiach''. Interesujące jest to, że światła obracają się szybko w lewą stronę, gasną, błyskają a przy końcu filmu wręcz ''podskakują''. Zdarzenie do dziś nie zostało wyjaśnione.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz komentarz: