niedziela, 15 grudnia 2013

Obserwacje UFO nad Podkarpaciem w roku 2013 !

Rok 2013 dobiega ku końcowi zatem czas na, krótkie podsumowanie zebranych obserwacji z 2013 z obszaru Podkarpacia.   W statystyce pomijam zgłoszenia lampionów, świateł samolotów, stacji ISS oraz Wenus, którą tego roku zgłoszono mi aż trzykrotnie. Najważniejszym zdarzeniem roku 2013 była obserwacja   do której doszło w dzielnicy Rzeszowa – Słocinie. Zdarzenie zostało szczegółowo udokumentowane i opisane na moim blogu. W porównaniu do roku 2011/2012 odnotowałem wyraźny spadek obserwacji, które nie były tak spektakularne jak obserwacja w Słocinie i głównie dotoczyły dalekich obserwacji typu NL,DD. Pomimo tylko siedmiu obserwacji są dwie ‘’perełki’’ CE-1 i CE-2 i te obserwacje są  najciekawsze. 


1.NL/CE-2 Słocina 5 marca 2013. Trzy osoby obserwują z odległości około 200 metrów ciemny spodkowaty obiekt mocno oświetlony światłami. Jeden ze świadków obserwuje go przy pomocy lornetki przez co zauważa jego wyraźny kształt oraz szczegóły jego budowy. Po odlocie obiektu pozostał intensywny słodki zapach w okolicy zawisu obiektu. 


2. DD/RV Ropczyce 3 lipca 2013. Obserwacja lornetką 7x35 około 14:00 jasnego kulistego obiektu poruszającego się na bardzo dużej wysokości, obiekt zwalniał, zatrzymywał się zmienił kierunek lotu. Wykonano kilka zdjęć.


3. NL/CE-1 Wrzawy 7 sierpnia 2013. Osoba jadąca na motorze około godziny 23:00 zauważa w odległości około 15 metrów przed nim, przelot dwóch jasnych kulistych obiektów, które były wielkości piłki tenisowej. Obserwacja trwała około 5 sekund a obiekty oddaliły się zza zabudowania. Do podobnych obserwacji dochodziło tam w latach 60 tych.


4. NL Mielec 12 sierpnia 2013. Osoba wychodząca około 3:00 na papierosa, zauważyła nad miastem na tle ciemnych deszczowych chmur przelot ciemnego obiektu składającego się z czterech owalnych ‘’struktur’’ połączonych ze sobą w całość. Obiekt w kompletniej ciszy szybko oddalił się znikając zza zabudowaniami.


5. DD/RV Tyczyn 18 sierpnia 2013. Cztero osobowa rodzina obserwuje w słoneczny dzień najpierw wzrokowo potem z użyciem lornetki jasny obiekt na dużej wysokości, który poruszał się nad okolicą Rzeszowa. Wykonano jedno nie wyraźne zdjęcie. Prowadzący obserwację lornetką zauważył bardzo wyraźny kształt i szczegóły tego jakby metalicznego obiektu, którego dolna część wyglądała jak miska a na górze cztery jakby okrągłe ‘’płaty’’ co sprawiało futurystyczny wygląd. Wykluczono balon.


6. NL Padew Narodowa 3 grudnia 2013. Dwie osoby matka z córką obserwują przed godziną 16:00 około dziesięć jasnych szybko pulsujących świateł, całość sprawiała kształt owalu i najprawdopodobniej światła mogły należeć do jakiegoś ciemnego obiektu, który poruszał się około 1 km od świadka w kompletnej ciszy. Światła i jego pulsacje nie odpowiadają typowemu oświetleniu samolotów czy śmigłowców – zdarzenie cały czas jest weryfikowane.


7. NL Ropczyce 10 grudnia 2013. W trakcie obserwacji zauważono zza Magnezytami o 16:54 pojawienie się nagle jasnego pomarańczowego światła 25 stopni nad horyzontem, które pulsując po około 7 sekundach zgasło. W lornetce nie zauważono żadnego samolotu w tym miejscu.


Wszystkie osoby, które były świadkami obserwacji UFO na Podkarpaciu i nie tylko proszę o kontakt e-mail arekmiazga@gmail.com


2 komentarze:

Napisz komentarz: