niedziela, 5 października 2014

Bliskie Spotkanie z UFO k/ elektrociepłowni w Rzeszowie.

Wieloletnie badania  UFO potwierdziły zaskakującą regułę ciągłego pojawiania się tego egzotycznego zjawiska w rejonie silnych źródeł napięcia. We wrześniu 2013 roku w rejonie Rzeszowskiej elektrociepłowni doszło do bliskiego spotkania z UFO, które posiadało nietypowy kształt oraz świetlistych kul, które tkwiły nisko nad ziemią.  Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym raportem.

1.Informacje wstępne


Pod koniec września 2013, 46 letni mieszkaniec Rzeszowa zauważył z okna swojego mieszkania około 21:00 dziwne pomarańczowe pulsujące światło w okolicy komina elektrociepłowni Załęże.  Światło na tyle go zainteresowało iż postanowił samochodem udać się w okolicę elektrociepłowni  aby sprawdzić czym ono jest ? Po dojechaniu na miejsce w ciemnościach zauważalne było pulsujące światło, które poruszało się od strony elektrociepłowni w kierunku zachodnim. Świadek postanowił skręcić w drogę w której znajduje się oczyszczalnia ścieków. Jadąc wzdłuż drogi zauważył iż światło znajduje się na ciemnym obiekcie w kształcie prostokąta ze ściętym opływowym przodem. Odległość świadka od obiektu wynosiła wówczas około 50 metrów  a obiekt poruszał się bardzo powoli w kierunku oczyszczali ścieków lecąc na stosunkowo niskiej wysokości, która mogła nie przekraczać około 40 metrów nad ziemią. Świadek zatrzymał auto i wysiadł aby obserwować dalszy tor lotu, zauważając w jego tylnej części trzy światła białe, pulsujące pomarańczowe na środku i czerwone. Były one bardzo intensywne, ale wg. świadka jakby za czymś się znajdowały ? Obiekt oddalił się w kierunku zachodnim lecąc w okolicę nieużytków zza osiedlem Baranówka. 2. Miejsce zdarzenia


Do obserwacji osobliwego obiektu oraz kolejnego zjawiska świetlnego doszło 500 metrów od ogromnej elektrociepłowni. Teren ten jest dość specyficzny z dużą ilością przebiegających linii wysokiego napięcia i okolicznych nieużytków, mało zamieszkały.3. Wizja lokalna i rejestracja w terenie


W dniu 16 lipca 2014 roku przeprowadziłem na miejscu zdarzenia dokładną dokumentację w obecności świadka.  Obserwację można podzielić na dwa etapy pierwszy etap zauważenie ciemnego obiektu a następnie kilku jasnych kulistych świateł. Zacznijmy od pierwszej fazy obserwacji.

Zdarzenie zaczęło się od obserwacji dziwnego punktu światła jaki krążył w rejonie elektrociepłowni.


‘’Kula krążyła zatrzymując się w tym samy miejscu kilkakrotnie. W punkcie zero rozjarzył się powiększając kilkukrotnie swoją wielkość i zmieniając kolor na niebiesko zielony, odleciał w stronę Załęża.’’


Świadek postanowił sprawdzić  czym jest światło w rejonie elektrociepłowni do której miał około 4 km.  Gdy dojeżdżał w rejon elektrociepłowni zauważył pulsujące światło o barwie pomarańczowej. Jadąc ulicą Ciepłowniczą widoczni byli również innych kierowcy, który najprawdopodobniej  musieli zauważyć ów światło. Gdy dojeżdżał do krzyżówki tuż obok elektrociepłowni zauważył  światło oddalające się  w kierunku oczyszczali ścieków, dlatego skręcił w boczą drogę zauważając wówczas nad drzewami wygląd obiektu, który niezmiernie powoli poruszał się z kierunku wschodniego na zachodni  lecąc tuż nad różnymi maszynami budowlanymi.  Odległość wg. świadka jadącego samochodem do obiektu nie przekraczała 50 metrów, choć  odległość mogła być nieco większa i wynosić około 100 metrów.

Mapa ilustrująca teren obserwacji. Czerwona kropka oznacza miejsce z którego świadek prowadził obserwację, żółta strzałka kierunek przelotu ciemnego obiektu. Czerwony punktu ze strzałką oznacza miejsce obserwacji świetlnego zjawiska zza elektrociepłownią.

 Rekonstrukcja przelotu obiektu z miejsca obserwacji świadka, który jechał drogą i obserwował obiekt.
 Teren oczyszczalni, w tym miejscu po zatrzymaniu auta świadek obserwował na zewnątrz obiekt.

Świadek zatrzymał się nie daleko bramy wjazdowej na teren oczyszczali i wychodząc na zewnątrz  obserwował ostentacyjny przelot ciemnego obiektu.  W czasie dokumentacji zauważyłem iż przed oczyszczalnią ścieków znajduje się  firma betoniarska a na słupach są dwie kamery przemysłowe tzw. obrotowe.  Najprawdopodobniej te kamery lub inne z terenu oczyszczalni mogły zarejestrować przelot tego obiektu ? Niestety od chwili zdarzenia minęło prawie 10 miesięcy a nagrania z tamtego wieczora zapewne zostały skasowane po jakimś okresie jak to ma miejsce w zakładach. Druga sprawa opublikowanie takich materiałów jest niezmiernie trudne ponieważ agencje ochrony co wiem z innego zdarzenia nie ujawniają takich materiałów.  Tutaj osobiście sadzę, iż obiekt mógł   zostać nagrany lub przynajmniej jego światła ?

 Kamery, które mogły zarejestrować przelot obiektu


Relacja ustna ze świadkiem przeprowadzona w czasie rejestracji.


  
- Wygląd obiektu  i jego rozmiary.


Obiekt opisany przez świadka przypominał nieco dawne żelazka, jego powierzchnia była  ciemna  poza wyjątkiem trzech świateł w jego tylnej  części. Były to trzy światła: środkowe pomarańczowe, które pulsowało  z częstotliwością  1 sekundową, po lewej stronie cały czas widniało jasne światło a po prawej czerwone. Światła były dość intensywne, ale jakby ‘’wydobywały się zza zasłony’’ tak to określił  świadek. Obiekt był porównywalny z długością dwóch samochodów osobowych czyli miał około 8 metrów długości i nieco wyższy od samochodu osobowego według obserwatora mógł mieć 2 metry wysokości.  Zatem był to dość duży obiekt o charakterze czysto technicznym.

 
Odręczny rysunek obiektu wykonany przez świadka


W czasie jazdy samochodem podczas, której świadek prowadził obserwację oraz po jego wyjściu z auta nie było słychać absolutnie żadnego dźwięku od strony nisko lecącego obiektu. Ważnym szczegółem było zauważenie w momencie przelotu nad oczyszczalnią ścieków jak z budynku w którym znajduje się ochrona zakładu zapaliło się światło. Czyżby ktoś z niego dostrzegł przelot obiektu ? Kilka dni później świadek ponownie przyjechał w to samo miejsce i zapytał jednego strażnika czy ktoś zauważył przelot tego obiektu, ale nie otrzymał takiego potwierdzenia. Przelot obiektu odbywał się na dość niskiej wysokości, która mogła wynosić max. około 40 metrów na ziemią, był to naprawdę niski przelot. Całe zdarzenie z obserwacją obiektu mogło trwać około 4 minut.  Nie odnotowano wpływu obiektu na otoczenie oraz samego świadka.


- pozostałe zjawiska świetlne 


Świadek po zakończeniu obserwacji podjechał samochodem tuż koło elektrociepłowni w celu sprawdzenia okolicy. Jadąc nieco dalej spostrzegł małe jasne światła przebijające się zza drzewa tuż przy jego wierzchołku. Zatrzymał samochód i wyszedł na zewnątrz.  Według świadka było to kilka okrągłych jasnych świateł niezbyt dużych, które się lekko poruszały. Niestety świadek nie potrafi sobie przypomnieć dokładnej ich liczby, ponieważ w trakcie obserwacji poczuł nagły lęk i postanowił oddalić się z tego miejsca nie widząc co dalej działo się ze światłami. 

 Rekonstrukcja wyglądu obserwowanych świateł 
 Ten sam teren widoczne za dnia.

Kategorycznie stwierdził, że nie były to światła od samolotu. W trakcie rejestracji ustaliłem, iż światła znajdowały się praktycznie tuż nad wierzchołkiem  drzewa Az. 345° WN, a zatem nie mogły pochodzić od latarni, samolotów, czy domów, które znajdują się około 500 m od tego miejsca. Światła musiały faktycznie tkwić nad ziemią.  Niestety ciężko określić jak daleko się one znajdowały, teren w promieniu 500 metrów od drzew jest nieużytkami z linami wysokiego napięcia.  Trudno odpowiedzieć czym były zauważone światła z uwagi na krótki czas obserwacji i dość małą ilość zapamiętanych szczegółów przez świadka.


3. Ocena zdarzenia – wyjaśnienia.


Dokumentacja obserwacji wskazuje iż była to tzw. Bliskie Spotkanie Pierwszego Stopnia, która jest dość typową kategorią wśród obserwacji UFO całym świecie.  Świadek zdarzenia wydaje się być osobą wiarygodną acz niezbyt precyzyjnie opisywał szczegóły obiektu, co prawda od obserwacji do chwili wizji w terenie upłynęło prawie 10 miesięcy co zapewne mogło przełożyć się zapomnieniem szczegółów o jakie pytałem.  Świadek jest zawodowy kierowcą autobusu od ponad 20 lat i z mojej oceny trzeźwo stąpa po ziemi – pomimo, że zauważył osobliwy obiekt nie gloryfikuje go jako ‘’pojazd kosmitów’’ takie oceny pozostawił innym osobą.  Niestety świadek pomimo iż posiadał dość dobrą komórkę z aparatem w chwili obserwacji zostawił ją w domu zupełnie nie pomyślał aby zdarzenie nagrać/sfotografować.  Dopiero potem żałował, że nie wziął jej ze sobą.  Człowiek ten od chwili zauważenie obiektu zaczął interesować się zjawiskiem UFO w stopniu amatorskim, to właśnie wtedy odnalazł mojego bloga, i przekazał swoją obserwację.  Jako kierowca jak twierdzi widział jeszcze kilka innych dziwnych świateł szczególnie w rejonie Słociny, ale nie przykładał do nich takiej wagi. Zdarzenie rozegrało się w okolicy silnych źródeł napięcia czyli potężnej elektrociepłowni z dużą stacją trafo oraz licznymi linami wysokiego napięcia w pobliskiej okolicy. Nie od dziś wiadomo, że zjawisko z jakiś powodów ‘’lubi’’ pojawiać się właśnie w takich obszarach. Warto dodać iż w maju 2012 roku dwie osoby zauważyły wysoko nad elektrociepłownią dziwne obiekty w tym jeden stacjonarny w kształcie połączonych wierzchołkami ‘’trójkątów’’. 


Jako możliwym wyjaśnieniem tej obserwacji może być przelot jakiegoś drona wojskowego lub innego obiektu o tajnych pochodzeniu ponieważ samolot, śmigłowiec czy zdalnie sterujące zabawki tutaj można wykluczyć.   Zastanówmy się skoro  był to  wojskowy tajny pojazd dlaczego testowano go na tak niskiej wysokości, w dodatku przelatywał  w okolicy elektrociepłowni, więzienia a następnie dużej oczyszczalni ścieków, co stanowi wręcz nieprawdopodobne zagrożenie np. awarią i katastrofą. Takie postępowanie jest zupełnie nieodpowiedzialne jak na tajny obiekt ?    Na uwagę zwraca fakt zupełnie bezgłośnego przelotu obiektu, który jak wiemy posiadał około 8 metrów długości a więc dysponował napędem o jakim możemy tylko pomarzyć. Obiekt co więcej stwarzał duże zagrożenie dla samolotów treningowych i pasażerskich  jakie startują/lądują w na lotnisku Jasionka.   Czy testowanie tajnego obiektu w okolicy dużego lotniska  i elektrociepłowni jest standardową procedurą armii lub NATO ?  Nie można powiedzieć aby zauważony obiekt był pochodzenia ‘’pozaziemskiego’’ ale jego wygląd i charakter przeczy znanym nam pojazdom lotniczym, dlatego obserwacja została zakwalifikowana jako NL/CE-1 z adnotacją ‘’prawdziwe UFO’’.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz komentarz: