sobota, 15 kwietnia 2017

Klub Kontaktów Kosmicznych - reaktywacja

Wszyscy, którzy pamiętają dawne czasy Polskiej ufologii, zapewne ucieszy informacja o reaktywacji organizacji badającej i popularyzującej zjawisko UFO KKK, która powstała w 1978 roku.   Strona internetowa redagowana jak się domyślam przez Pana Krzysztofa Piechotę i Andrzeja Remleina, sukcesywnie zapoznaje m.in w ''Studium''   ze sprawą Emilcina i innych Bliskich Spotkań, które miały miejsca w Polsce.  
Strona internetowa dostępna jest po tym linkiem W szczególności polecam dział Studium i zawarte w nim   materiały. 

7 komentarzy:

 1. No i świetnie :) Pamiętajmy przede wszystkim, że gramy do jednej bramki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto dodać, że Klub Kontaktów Kosmicznych założył Lucjan Znicz-Sawicki autor cyklu artykułów oraz książek pod tytułem "Goście z Kosmosu?". KKK był pierwszą organizacją ufologiczną w Polsce, natomiast data założenia Klubu jest również początkiem Polskiego ruchu ufologicznego. Oprócz Pana Lucjana Znicza-Sawickiego, Panowie Krzysztof Piechota oraz Andrzej Remlein, to również wybitni Polscy ufologowie. KKK słynął również z kilku bardzo wartościowych, "wewnętrznych" wydawnictw ufologicznych: "Zeszyty KKK", "Kroniki UFO", "Bibliografia Polskiej publicystyki ufologicznej", czy poradnik "Rejestracja obserwacji NOL" autorstwa Pana Krzysztofa Piechoty, to obowiązkowe pozycje z którymi każdy "czynnie" interesujący się zjawiskiem UFO powinien się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, że wnioski, które płyną ze strony KKK, negują oklepaną teorię UFO=ETH. Ciekawe co przełożyło się na taką zmianę ?

   Usuń
 3. Miła to informacja zwłaszcza dla mnie. Po blisko 10 latach pauzy na nowo przeżywam fascynację ufologią i jestem właśnie w trakcie lektury Gości z Kosmosu i Wysłanników Kosmosu. Nie wierzę w odkrycie prawdy, choć są tacy, którzy ją poznali. Ale, już sam fakt, że przypomniano sobie o tej szczytnej idei jest budujący.
  M Kołodziej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że możemy nigdy nie poznać, prawdy, acz po 70 latach wiemy i tak znacznie więcej niż na początku wiary w ETH ;) Pozdro

   Usuń
 4. A Emilcin to nie była prowokacja? Przepraszam, mogłem pomieszać zdarzenia, ale gdzieś czytałem (rok-dwa lata temu) że Emilcin to była po prostu "wojenka" pomiędzy dwoma polskimi ufologami i po śmierci jednego z nich ten drugi napisał co tak naprawdę się tam zdarzyło, czyli nic poza mistyfikacją dowodów, hipnozą świadków itepe. Ale tak jak wspomniałem, mogę się mylić co do zdarzenia za co z góry przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak pewien autor próbował to bezskutecznie udowodnić, po fakcie jak wszyscy świadkowie już zmarli. Ta rzekoma mistyfikacja ma więcej wspólnego z sf, niż śledztwem, o czym swego czasu pisałem na blogu i nie tylko. http://arekmiazga.blogspot.com/2016/05/ufo-nad-podkarpaciem-w-oczach-pogromcow.html

   Usuń

Napisz komentarz: