poniedziałek, 19 marca 2018

Na tropie ''Czarcich Kamieni'' – wywiad


Czytelników bloga chciałbym zainteresować wywiadem przeprowadzonym ze mną przez Pana Zygmunta Szych z portalu Tarnów.in  na temat diabelskich kamieni, które są przedmiotem moich zainteresowań,  a które wiążą się również z tajemniczymi zjawiskami widywanymi w ich okolicy. Jednym z takich kamieni jest niewątpliwie diabelski kamień w Pogórskiej Woli, który na wiosnę chcę odwiedzić i przeprowadzić pełną dokumentację w terenie.Link z wywiadem poniżejWarto dodać, że w 2002 roku w Pogórskiej Woli odnaleziono około 10 metrowy krąg w zbożu z pierścieniem.  Dodatkowe informacje o diabelskim kamieniu i dziwnych historiach w jego okolicy, można przeczytać w niniejszym linku.


15 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy artykuł - wywiad. Czyżby po latach temat diabelskich kamieni w Polsce powoli odżywał? :-)Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marcin dobrze, by było z dwóch powodów pierwszy to sam aspekt związany z kamieniami, a dwa może ludzie ruszą swoje cztery litery sprzed kompów i zrobią spacer w las - przejemne z pożytecznym ;)

   Usuń
 2. Panie Arku, kamieniem w okolicach Żabna, konkretnie w Niecieczy, raczej nie musi się Pan zajmować. Szkoda czasu - kamień wykopany z pola, bo zagrażał pługom, do którego dorobiono paranormalną legendę. Będąc w liceum, około 1998-99 roku miałem z do czynienia z rzekomym fragmentem tego "meteorytu". Niestety nie było to nic innego, jak kawałek zawilgoconego materiału skalnego. Jeśli już wybierze się Pan w okolice Żabna, być może natrafi Pan na opowieści ufologiczne o małych latających trójkątach, dziwnych zjawiskach świetlnych. Ja w młodości zetknąłem się nawet z opowieścią w stylu dr. Jacobsa, ale trudno mi powiedzieć na ile to była prawda, na ile dziecięca fantazja jednego z moich kolegów. Wracając zaś do samych kamieni - myślę, że warto sprawdzić pole magnetyczne w ich pobliżu, zapewne Pan pamięta że Wikingowie wykorzystywali namagnetyzowane kamienie w swojej nawigacji, może to jest jakiś klucz. Ze szkoły podstawowej - to były lata 90te pamiętam pana z Tarnowa, który udzielał nam prelekcji na temat AIDS i zbierał informacje na temat legend, dziwnych zjawisk na terenie wtedy województwa tarnowskiego, wydaje mi się że miała na ten temat powstać książka, pewnie w Muzeum Etnograficznym coś o tym wiedzą. Pozdrawiam Grzesiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Grzegorzu dziękuję za Pana komentarz, o sprawie kamienia spod Żabna dowiedziałem się lata temu od Pana Rzepeckiego, wiedzieliśmy takie zasłyszane historyjki, nic pewnego, dlatego nigdy nie drążyliśmy tego tematu. Czy może Pan bliżej coś powiedzieć o ''małych latających trójkątach'' nigdy o tym nie słyszałem będę wdzięczny pozdrawiam ;)

   Usuń
 3. Panie Arkadiuszu. Znam ze słyszenia co najmniej dwa przypadki takich dziwnych pojazdów - raz widziano rzekomego "miga" przelatującego pod drutami na rynku w Żabnie (lata 70, może 80te), innym razem starszy kolega mojego brata, będąc z dziewczyną nad Dunajcem w okolicach Otfinowa, zauważył bezgłośny obiekt mniej więcej wielkości samolotu, który przeleciał nad drzewami, chyba nawet coś strącając. To są takie anegdotyczne opowieści zasłyszane w latach 90tych, wydają mi się dość wiarygodne, nikt opowiadając mi to niczego nie zyskiwał, w drugiej z tych spraw proszono mnie o dyskrecję. Wydaje mi się, że widywane też były świetliste kule, sam chyba coś takiego widziałem jadąc drogą Otfinów - Żabno, także Żabno - Radłów - oba przypadki nad Dunajcem, przypominam górską rzeką. Piszę chyba, gdyż nie zwróciłem wtedy na to szczególnej uwagi, chociaż wydaje mi się że nie mogłem tych zjawisk pomylić ze Słońcem, podejrzewam że obydwa widziałem w godzinach pomiędzy 16 a najpóźniej 1800 w lecie - lipiec, sierpień. Może gdy będzie Pan w terenie, ludzie się przed Panem otworzą, chociaż prawda jest taka że wielu wyjechało zagranicę, lub gdzieś się przeprowadziło. Patrząc na to z punktu pańskich, w uproszczeniu "demonologicznych" zainteresowań zwróciłbym również uwagę na to że te tereny, wbrew pozorom, przesiąknięte są ludzkim cierpieniem. Sam powolutku odkrywam szczególnie drugowojenną historię tych okolic i jestem zdziwiony czy raczej wstrząśnięty tym jak brutalna wojna i bandyterka miała tam miejsce. Oczywiście mamy też swego rodzaju miejsce mocy, jakim jest Sanktuarium Maryjne w Odporyszowie. Pozdrawiam Grzesiek

  OdpowiedzUsuń
 4. Wracając zaś do samego niecieckiego kamienia - to jak najbardziej był głaz narzutowy, ważący, jak sądzę tonę, który został wyciągnięty przy pomocy ciągnika rolniczego. Niewiele z niego zostało, bo szybko został rozbity młotkami przez miejscowych i przyjezdnych. Pozwolę sobie załączyć linki do artykułów, sam będzie mógł Pan ocenić sprawę https://wiadomosci.wp.pl/tajemniczy-gosc-z-kosmosu-6038696453141121g/5 https://astropolis.pl/topic/6775-dziwny-kamie%C5%84/ Pozdrawiam Grzesiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Panie Grzegorzu za wszelkie informacje, niestety z Tarnowa i jego okolic dysponuję bardzo małą ilością obserwacji NOL, co prawda nie jest to mój rejon działania, ale na przestrzeni lat otrzymałem może 2-3 obserwacje i to niezbyt interesujące. Co prawda dokumentowałem na miejscu w Dąbrowie Tarnowskiej kilka Nocnych Świateł oraz około 2002 roku w Gruszowie Małym CE-1 bardzo ciekawe, swego czasu opisałem na pierwszym moim blogu (usunięty) ale może jeszcze kiedyś przypomnę to zdarzenie, które wyszło na miejscu zupełnie przypadkowo w czasie naszej wizyty. Gdyby cos Pan słyszał o tego typu zdarzeniach proszę o mnie pamiętać pozdrawiam serdecznie ;)

   Usuń
  2. Wie Pan, ja nie chcę wyciągać zbyt daleko idących wniosków, zwłaszcza, że coraz więcej wiedząc o UFO mam coraz mniejszą ochotę na to by mieć z tą tematyką coś wspólnego, ale skoro wspomniał Pan o Gruszowie, chciałbym też zauważyć, że w pewnym momencie, wydaje mi się że to był 1998 może 1999 rok, oddział ginekologiczny w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej przyjął większą niż zazwyczaj ilość pacjentek z przypadkami cyst i poronień, w różnym wieku. Oczywiście ludzie od razu zaczęli mówić o tym że "coś musi być w powietrzu", i być może był to czysty przypadek, a być może coś całkiem innego. Nie wnikam, chociaż znam przypadki, w którym trzy kobiety będące wtedy w szpitalu, zdaniem lekarzy skazane były na bezpłodność, a kilka lat później urodziły dzieci. Może to ma wyjaśnienie naturalne, może niekoniecznie. Nie wiem. Tak czy inaczej szczerze życzę Panu powodzenia i przede wszystkim bezpieczeństwa w poszukiwaniach nieznanego. Pozdrawiam Grzesiek

   Usuń
  3. Jak zawsze mówię, czy to UFO, czy inne zjawiska należy zachować BHP ;) Zajmuję się tym 21 lat i jak widać jeszcze żyję ... ale tak serio, czasami ta pasja bywa niebezpieczna to prawda. Tarnów i jego okolice nie należą do najczystszych za sprawą znanych w tym terenie zakładów więc kto wie jak to wpłynęło na zdrowie naszych Pań ? Dziękuję i zapraszam w wolnym czasie na mój blog pozdrawiam ;)

   Usuń
 5. W okolicach Gdańska na Wzgórzach Oliwskich znajduje się Diabelski Kamień. Według legendy chłop sprzedał tam swoją duszę diabłu :) Nie wiem czy kamień jest anomalny ale może na wiosnę go odwiedzę. Na co zwracać uwagę, czego szukać?

  Tutaj zdjęcia kamienia: http://www.dawnaoliwa.pl/opisy/pomnikiprzyrody/diabelskikamien.html

  Pozdrawiam Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, warto popytać okolicznych mieszkańców, szczególnie starszych, czy słyszeli o jakiś dziwnych historiach, światłach w jego okolicy, warto poszukać, jakiś interesujących śladów na kamieniu w postaci ''kopyt'' ''stóp'' itp... Pozdrawiam

   Usuń
 6. Dziękuję z pewnością zwrócę na to uwagę.

  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/UFO-w-Trojmiescie-Sluzby-nie-potwierdzaja-n115795.html

  Na filmie druga obserwacja pomarańczowych kul miała miejsce właśnie nad Wzgórzami Oliwskimi. Oczywiście jest to spory kompleks leśny i nie twierdzę, że to było w okolicach Diabelskiego Kamienia, jednak obserwacja jest z rejonu Przymorza niedaleko obszaru gdzie kamień się znajduje.

  Pozdrawiam, Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, a zatem nad tą okolicą są jakieś zgłoszenia. 12 km od mojej miejscowości odkryłem ku mojemu zaskoczeniu, że k/ Iwierzyc leży ponad 3 metrowy diabelski kamień, w 2017 roku nie udało mi sie go odszukać, ale badacze bożestpki.pl byli tam i go odnaleźli mam teraz jego położenie w GPS więc na pewno teraz do niego dotrę. Co ciekawe w jego bliskiej okolicy miałem okazję odnotować 5 zdarzeń związanych ze świetlistymi kulami głównie lata 90 i po 2000 roku. Tutaj są jego fotki i info.

   http://bozestopki.pl/?p=792

   Usuń
 7. Witam ! Artykuł, bardzo ciekawy , jak zwykle w spostrzeżeniach i obserwacjach Arka. A mnie spodobała się wywołana dyskusja poszczególnych osób, pod tym artykułem O wielu ciekawostkach o których się dowiaduję z poszczególnych rejonów kraju. I tutaj jestem pod ogromnym wrażeniem, ilu ludzi widzi, czy słyszy z opowiadań o UFO, czy innych zjawiskach widzianych gołym okiem. Jestem waszą fanką moi drodzy. Pozdrawiam dyskutantów i życzę dalszych udanych obserwacji na ziemi i niebie. Elżbieta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Elżbieto, jak widać, są rzeczy o których nam się nie śniło, być może nigdy ich nie zrozumiemy, ale możemy o nich mówić - dyskutować, a poniekąd poznawać. Pozdrawiam serdecznie ;)

   Usuń

Napisz komentarz: