sobota, 1 grudnia 2018

Bliskie Spotkanie w lesie z dziwnymi istotami - zdarzenie w Koszęcinie 2010


Zdarzenia z udziałem UFO  lub ''nieznanego'' , często występują w terenie niezamieszkałym przez ludzi, niektóre tego typu przypadki mogą sugerować, że przypadkowa osoba znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie będąc świadkiem czegoś niezwykłego. Tak było w przypadku pewnego grzybiarza, który natknął się w lesie na dziwaczne istoty.


W 2017 roku, jeden z moich Czytelników bloga zapoznał mnie z interesującym zdarzeniem, które ociera się o Bliskie Spotkanie w tym przypadku nie UFO, ale istot, które zostały napotkane w lesie przez pewnego człowieka, który jest znajomym mojego Czytelnika. Niestety ów świadek nie zgodził się na rozmowę ze mną, dlatego wszelkie ustalenia w tej sprawie zostały spisane przez Pana Piotra i przesłane do mnie za co serdecznie dziękuję.   Zdarzenie miało miejsce w okolicy miejscowości Koszęcin w woj. Śląskim najprawdopodobniej we wrześniu 2010 roku. Świadkiem zdarzenia była osoba mieszkająca w okolicy Lublinca, która tego dnia wybrała się na grzybobranie w swoje ‘’miejscówki’’.  Grzybiarz do lasu wybrał się rowerem i po przejechaniu około 3 km leśną drogą zatrzymuje się w miejscu, w którym od lat zbiera grzyby.  Obszar w którym znajduje się przylega z prawej strony do drogi leśnej z zasadzonymi małymi drewkami – sosny. Właśnie tutaj pojawia się wiele podgrzybków, jest to kwadrat 60x80 m. Grzybiarz stawia rower w prawym narożniku kwadratowego obszaru i schylony zbiera grzyby do wiadra. Tego dnia  poranek jest słoneczny. Kiedy kubeł się zapełnił świadek skierował wzrok na lewo, i wówczas zauważył srebrzyste błyski pomiędzy drzewami i jakby ruch ?  Grzybiarz pozostawia wiadro na rowerze i postanowił idąc wzdłuż młodnika zobaczyć czym były tajemnicze błyski w lesie. Kiedy dochodzi do leśnej drogi, około 30 metrów dalej  lasu widzi wychodzące surealistyczne postacie. Pierwsza wyglądała jak jakiś dmuchaniec grube nogi, ręce przyklejone do korpusu, głowa półsfera bez szyi wychodząca z korpusu o kształcie walcowatym. A tak o typu pisze Pan Piotr, który rozmawiał ze świadkiem.

‘’Pan G jak opisuje potem w rozmowie ze mną, chciał sobie podejść tam gdzie się błyskało i zobaczyć co się tam dziej. Ale teraz jak mówił potem poczuł strach, zdziwienie, różne emocje. Stan trwał kilkanaście sekund, bo tamten stoi też na skraju drogi. Nagle z lasu wysokiego wychodzi drugi osobnik. Drugi osobnik jest mniej więcej połowy pierwszego. Tutaj widać dla odmiany korpus trójkątny, zawężający się do dołu, chude nogi i ręce. Kolor biały. Przez pierś przebiega ukośna szarfa, może pasek. Widoczna głowa, oczy wielkie czarne jak punkty. Dochodzimy do gwoździa programu. Nagle pan G słyszy w swojej głowie takie zdanie: Boisz się co?  W odpowiedzi   Pan G ledwo co się posadził na rower i gna  do domu. Po drodze o mało nie wpakowuje się na otwarte drzwi samochodu, prawdopodobnie innego o grzybiarza, który stanął autem na poboczu jakiś kilometr o tamtego miejsca. Od tego czasu Pan G na grzyby nie chodzi. Po zdarzeniu miał nieciekawy okres wybitnej nerwowości i podupadł na zdrowiu’’.Ilustracja wykonana przez grafika - artystę  Michała Nabzdyk, ukazująca rekonstrukcję zdarzenia. 

Zapraszam do zapoznania się z pracami Michała na 


Dzięki współpracy Pana Piotra mogłem zadać kilka prostych pytań skierowanych  do świadka, który opisał wygląd postaci i przebieg zdarzenia.

1. Proszę opisać przebieg zdarzenia rok, miejsce okolicę 

„Rok był 2010. Taka wieś śląska, stacja kolejowa jest, mamy parę sklepów, w sumie to las dookoła, nic specjalnego. Do Lublińca jest jakieś 16-18 kilometrów. Spokojna leśna okolica” 


2. Proszę opisać wygląd istot, wzrost  oraz zjawiska świetlne w lesie

„Ten gruby, większy  wyglądał jak jakiś dmuchany manekin, taki okrągły niby, nogi pulchne i ręce choćby rury. Palców nie widziałem.  A głowa to jak by garnek taki półokrągły. Całość taka jakby szara jak beton”.  „A drugi to taki mały synek; miał tak jakby ściśnięty na brzuchu był.  Pasek albo taśma miał na klacie  w poprzek. Głowa była jak normalna, ale oczy czarne, nic innego sobie nie przypominam. Jak pamiętam to się błyskało albo odbijało coś srebrnego jakby lusterko między drzewami. Ale tam nie poszedłem bo te dwa wyskoczyły na drogę’’.


3. Czy w trakcie obserwacji istot, odczuwał Pan jakieś oddziaływania z ich strony

„Nie. Dopiero jak poczułem w głowie to powiedzenie: Czy się boję? Wcześniej jak zauważyłem tych gości to się zdziwiłem, potem trochę gęsiej skórki, jakby dziwne zainteresowanie. Ale tak to nic”

4. Czy przed lub w czasie zauważenia istot, wyczuwalna była ''dziwna cisza'' w otoczeniu brak leśnego życia itp.

„Nie. Tam zresztą jest cicho jak to w lesie chyba, że jedzie jakiś chłop na kole ( rowerzysta ) ale z takiej odległości to  widać ze jedzie. Czasem auto jedzie ale nie powinno bo tu nie wolno.  Są wrony – takie wtedy słyszałem, dzięcioły i takie piskliwe ptaki – pliszki chyba. Poza tym spokój i cisza”

5. Ile czasu trwało zdarzenie i jak się Pan zachował 

„Nie no grzyby zbierałem spokojnie jak zawsze godzinka, półtora. Jak się nie gonię” . Dopiero jak te dwa chopy wyskoczyły  to może trwało minutę?”

6. Czy zdarzenie wywarło na Pana jakiś osobisty wpływ

‘’Do dziś nie mogę zrozumieć co to były za ludzie. Wie Pan, czuję się dość nieswojo, ciśnie mnie w środku na samo wspomnienie. Nie pojadę tam już, zresztą tam grzybów już nie będzie bo porosły te sosenki. Czytałem o tym w książce jednej potem ale powiem, wierzyć mi się nie chce ze ja mógłbym to wiedzieć jakieś takie istoty nie z tej ziemi. Żona to się domyśla, że ducha widziałem, ale nie mówiłem nic. I szczerze mówiąc nie będę   już do tego wracał, nie ukrywam, że po lesie wolę teraz pójść na skrót we dwójkę”.


7. Czy w okolicy, w której doszło do zdarzenia występowały zjawiska UFO, legendy lub inne podania o ''magicznych istotach''.

„Nie pamiętam, nie chyba nie. W Koszęcinie tam w kościele jest jakaś legenda. Matka boska się objawiła czy coś. Źródełko cudowne. Wie Pan proszę sobie tam pojechać tam pewnie jest opis w kościele. Jest opowieść o wielkim raku, takie lokalne opowieści. Ale żeby coś tu było to nie, raczej nie”.

Rysunek Pana Piotra w oparciu o zebrane relacje od świadka 


Polna droga, która biegnie do miejsca zdarzenia zdj. Google Map.

W zasadzie to wszystko co wiemy na temat tego egzotycznego zdarzenia, które w mojej ocenie mogło być zupełnie przypadkowym zdarzeniem, w którym grzybiarz przyłapał na gorącym uczynku pojawienie się dziwnych postaci. Na uwagę zasługuje aspekt srebrnych błysków, niestety nie wiadomo czym one mogły być ponieważ grzybiarz idąc w tym kierunku natknął się na wychodzące z tego kierunku lasu dwie karykaturalne postacie. Warto dodać, że błyski pojawiły się w okolicy w której przebiegają słupy z linią wysokiego napięcia. Czy owe błyski mogły być jakimiś przepięciami na linii wysokiego napięcia ? Ciężko powiedzieć, wiadomo, że tego dnia nie było zaników napięcia w sieci. Spekulując czym były błyski można zgadywać, że być może było tam coś w stylu UFO, lub po postu błyski były energią, która spowodowała pojawienie się tych istot, coś ala ‘’portalem’’ ? Zaznaczam to tylko luźna spekulacja.   
Można stanowczo odrzucić, aby istoty były przebranymi ludźmi, tym bardziej, że Pan G stał od nich zaledwie około 30 metrów i dość dobrze się im przyjrzał. Dodatkowo słyszał jakby telepatyczny głos wewnątrz swojej głowy ‘’Boisz się’’ co nie jest raczej w domenie ludzkiej możliwości. Najwyraźniej dziwne ‘’byty’’ odczuły strach, który towarzyszył w trakcie zdarzenia świadkowi. Wygląd postaci jest w tym przypadku dość kuriozalny nawet ‘’robotyczny’’ poruszały się dość niezgrabnie i nie miały wyglądu klasycznych ‘’obcych’’, których wygląd zakorzenił się w popkulturze. Czy byli to kosmici – jestem zdecydowanie daleki od stawiania takich poglądów, na pewno świadek spotkał się z czymś przedziwnym, czego nigdy w życiu nie doświadczył, co niestety spowodowało u niego nerwicę i znacznie pogorszenie stanu zdrowia, dlatego niechętnie powraca do swojej historii. Tego typu zdarzenie doskonale ilustruje, jak przypadkiem możemy w lesie i nie tylko natknąć się na coś przedziwnego co zdecydowanie nas przerasta. Tak odludne miejsca  jak lasy zawsze miały pewną magię i tajemniczość, kiedy ludzie mieli widywać różne ‘’magiczne postacie’’, kule światła, które stygmatyzowano głównie jako złe i demoniczne.  W mojej ocenie szansa spotkania z ‘’nieznanym’’ jest znacznie większa tam gdzie nie ma ludzi, jak właśnie lasy i obszary leżące z dala od ‘’cywilizacji’’.

34 komentarze:

 1. Czy te, "karykaturalne postacie", nie kojarzą się wam z karykaturą właśnie, słynnej pary robotów z Gwiezdnych wojen: 3PO i R2-D2? Jeśli jest rzeczywiście tak, że ta nieznana siła tworzy dla nas jakieś teatrum, to pewnie czerpie ona materiał do wizji np z naszej indywidualnej lub zbiorowej pamięci czy nieświadomości. To by się zgadzało, świadek ujrzał istoty, których obraz miał już gdzieś w zakamarkach swojej pamięci Zastanawia mnie jeszcze, co tak naprawdę widział świadek? Czy było tam coś, co tylko pokazało się świadkowi poprzez filtr, czyli, wyglądało zupełnie inaczej, a na skutek jakiejś manipulacji (korzystającej z zasobów pamięci świadka) świadek ujrzał to jako robociki z filmu, czy też ta nieznana siła (realizując jakiś nieznany nam program) postanowiła właśnie temu człowiekowi wyświetlić taki obraz? Co do linii energetycznych, to Arek w swojej książce przytacza przykłady, że takie manifestacje czasami występują w pobliżu takich źródeł energii. Być może ta siła, sama również potrzebuje zasobów energii by coś nam zamanifestować? Stąd pewnie sąsiedztwo trakcji wysokiego napięcia lub burzowa pogoda. Jednak do takiego obrazu sytuacji ( że są to wizje fundowane nam przez nieznaną siłę i w nieznanym na celu, a nie rzeczywiste istoty np. z innych wymiarów)nie pasują mi przypadki, gdzie np. te istoty wyglądają na zaskoczone naszym widokiem, spotkaniem z nami. Czy fundowana nam wizja, obraz byłby zaskoczony naszą obecnością? Wizja może np. do nas przemawiać, może nam się wydawać, że coś z nami robi, ale czy wizja może mieć jakąś własną świadomość, wolę i być zaskoczona, przestraszona nami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda i z Woroneża, też jest pewne podobieństwo, istoty takie z wyglądu arhetypowe dla związane z obrazem ''kosmitów''. Ciężko powiedzieć, świadek zamknął się w sobie i nie chce o tym pamiętać. Tak to prawda linie energetyczne i inne źródła napięcia są regułą w czasie spotkań z UFO, ale także gdzie pojawiały się istoty związane z ''żywym folklore'', taka jedną sytuację opisałem w mojej książce. Tak samo można powiedzieć o naprawach UFO -- załoga zawsze wygląda na zaskoczonych, chociaż ich wówczas zachowanie jest surrealistycznie dziwne.

   Usuń
  2. Wygląda to jak zniekształcony obraz: R2D2 o wzroście i kończynach Chewbacci oraz C3PO z pasem Chewbacci na piersi. Wszystko to odpowiadałoby tej teorii: http://caravaca102.blogspot.com/. Distortion Theory.

   Usuń
  3. Trafna uwaga z tym że te postacie moga przypominać postacie z gwiezdnych wojen!

   A co do teorii że w lasach czy innych odludnych miejscach łatwiej o kontakt z nieznanym, to nie jestem przekonany.

   Jeśli ktoś spotyka jakieś dziwne istoty na odludziu gdzie jest sam to wtedy od razu ma skojarzenia ze to coś niezwykłego. Ale jak byś zobaczył coś takiego w galerii handlowej? Też byś sie wystraszyl? Myślę że w galerii handlowej gdzie jest pełno ludzi i często są jakieś dziwne ekspozcje, przebierańcy reklamujacy różne produkty, jest szansa że wielu ludzi by to zignorowało. Dlatego albo 'ufoki' pojawiają się głównie w odludnych miejscach żeby tam straszyć ludzi, albo pojawiają się wszędzie tylko że ludzie ich nie zauważają lub ignorują np w miastach.

   Usuń
 2. Mam nieodparte wrażenie , że istoty te odwiedzają nas w celach turystyczno-poznawczych.Prawdopodobnie posiadają możliwość poruszania się pomiędzy wymiarami rzeczywistości być może równoległymi z naszą. My jako ludzie nie postrzegamy tych wymiarów , w wyniku ograniczonej naszej percepcji.Jedyną możliwością poznania prawdy wydaje się odkrycie przez nas istnienie tych wymiarów.Być może konieczne będzie wynalezienie urządzeń , które na to pozwolą , a którymi prawdopodobnie dysponują nasi goście.
  pozdrawiam Jarek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak niegdyś była taka teoria, ale w mojej ocenie nie bardzo widzę jej sens -- to czym ''ONI'' są interesują się głównie nami, My mamy coś co ich szczególnie przyciąga, pytanie co ... ?

   Usuń
  2. Na to pytanie odpowiedź jest w Apokalipsie, ostatniej księdze Nowego Testamentu.

   Usuń
 3. Kiedy badanie w terenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przyczyn, które podałem w artykule nigdy no, może zdjęciem z miejsca zdarzenia, ktore dziś już jest lasem, a nie młodnikiem.

   Usuń
 4. Trzeba znaleźć to miejsce, zbadać okolicę, szukać świadków. Takie przypadki są wyjątkowe i zasługują na badanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest znane dokladnie to miejsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dzięki świadkowi Pan Piotr zna to miejsce, ale zmienione bardzo od tego czasu - świadków nie ma, oprócz grzybiarza w okolicy nie było nikogo...

   Usuń
 6. Jako iż jest "prowodyrem" tematu, powiem tylko iż Pan obserwator zdarzenia w naszych kontaktach bardzo prosił o dyskrecję, a jego stan zdrowia w wyniku tego zdarzenia mówiąc delikatnie, nie uległ poprawie. Aktualnie jest on bardzo chory. Jest on ojcem mojego kolegi, a do tego w rodzinie ta sprawa wywołuje złe skojarzenia. Miejsce zmieniło się, bo teraz stają tam drzewka, właściwie drzewa. Kiedy zdarzenie miało miejsce były to krzaczki,takie małe drzewka do pasa. Między nimi zbierał grzyby. Słupy linii energetycznej są drewniane nie kratowe. I w zasadzie to wszystko. Koszęcin, Kalety i okolice znane są z różnych dziwów. Może byś Arek wspomniał o obserwacji gnoma, czy też istoty o wyglądzie małego diabła, poczynionej przez osobę mi bliską? Tu nie będzie problemu bo miejsce znamy a i jego historia jest ciekawa. Pozdrawiam wszystkich na forum. I takie to dziwy niesie nam życie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tutaj to zdarzenie z ''diabłem'' opisałem zapraszam ;)

  http://arekmiazga.blogspot.com/2018/02/magonia-po-polsku-spotkania-z.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobne incydenty miały miejsce w Belgii w 1974 r. i w USA w 1976 r. Zbliżony opis tych istot., i przykre doświadczenia świadków tych wydarzeń.W jednym z przypadków świadek dodatkowo zauważył stojący obok dziwny pojazd.
  artur

  OdpowiedzUsuń
 9. ..Ińska, nie Iwińska,..
  Ach, te zjawiska nierozpoznawalne, dziwne, w tym UFO - mogą mieć wszelkie znamiona zmiany skali, czyli odwzorowań podobieństwa (zmian gabarytu, znanej już formy, do pewnego stopnia), jak i ścieśnienia, rozciągnięcia skali czasowej (czas wolniej, szybciej płynący), translacji,i na skali czasowej,jak i w wymiarze geometrycznym, przeniknięć wymiarów - znowu tu są liczne odniesienia do fabuły gatunku Sci-Fi.
  Pamiętać należy także, co sugerował nieśmiało słynny fizyk, chyba Feynman - czyli Wszechświat materialny, jakby stworzony na poziomie naszej Rzeczywistości postrzeganej przez Nas, a choćby z każdym protonem w Tej Rzeczywistości - niezmiennym, co do jego masy i ładunku elektrycznego, także ładunku znaku, spinu etc. - bo to być może jeden i ten sam proton - cząstka elementarna - z tak "nadanymi przez Coś, lub przez Kogoś" stałymi fizycznymi dla Naszej Rzeczywistości, lecz cząstka unikatowa, pod tym względem, że po spirali czasoprzestrzennej zanurzająca się i wynurzająca tu i ówdzie do- i z- Naszej Rzeczywistości, bardzo szybko, ulotnie, niepostrzeżenie, dająca wrażenie istnienia wielu milionów bilionów bilionów protonów w Naszej Rzeczywistości - a każdy z nich, mimo to - nadal z ustalonymi takimi, a nie innymi swoimi - stałymi fizycznymi - masy, znaku, ładunku, spinu, etc.- niezmiennymi, "ani na jotę", z cząstki na cząstkę.
  Do tego jednak potrzebna byłaby jakaś dyskretna oś kwantyzowanego czasu, ze stałą Plancka bliską wykładnikowi:
  10-E38 sek. -
  Słownie: dziesięć do minus trzydziestej ósmej sekundy, lub oś czasu jeszcze nieco gęściej upakowanych skoków / kroków skwantyzowanego czasu:
  10E-74 sek.?
  Po dwakroć, w skali wykładnika potęgi? Słownie: dziesięć do minus siedemdziesiątej czwartej sekundy?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. To poniżej, nadal na serio, a odnośnie nadal legend o dobrym megalitycznym raku spod Koszęcina, jak i z kolei, o złym, podstępnym, niezwykle złośluwym, destrukcyjnym megalitycznym raku z lobliskiego jeziora spod Ińska.
  Otóž, był taki odcinek serii TNG we "Star Trek", w którym to nagle Commander Will Riker (drugi dowodzący rangą zaraz po Captain Jean-Luc Piccard na pokładzie Star Trek Enterprise) uświadamia sobie podświadomie, ale i z czasem - także sporej części pozostałych członków załogi, także w ten sposób potraktowanych przez Obcych,ze byli regularnymi ofiarami uprowadzeń przez Bliżej Nieznaną Rasę Obcych Rakopodobnych Istot, w zarysie humanoidalnych, lecz posiadająch w miejscu ludzkiej dłoni - dość charakterystycznie szczękające szczypce raka.
  Dokładnej postury, ani fizjonomii oblicza tych Istot - (a dokonujących czasem ultraszybkich i makabrycznej skali eksperymentów "sekcji" np. "ramienia" i natychmiastowego "zrostu/ gojenia kończyny", a na uprowadzanych ludzkich członkach załogi Star Trek Enterprise) - nigdy w fabule tego odcinka nie ujawniono.
  Bowiem Istoty te spowijał zawsze jakiś, jakby "bokserski szlafrok" wraz w głębokim kapturem naciągniętym na głowę u tych Rakopodobnych Istot. (a między innymi w tomografii pokładowej dr medycyny Crusher wykonywanej na Commander Will Riker'ze - okazało się, że Ci Obcy, uprowadzający w trakcie snu Commandera Will Rikera, z pokładu Star Trek Enterprise "hiperprzestrzennie", czy "podprzestrzennie", specjalnie skonstruowaną pułapką-tunelem, a na swój pokład Statku Obcych Rakopodobnych - dokonali w pewnym momencie sekcji - czyli drakońskiego przecięcia całego jego ramienia u nasady kończyny - ręki w tułowiu, po czym błyskawicznie tą część naruszoną kończyny - doprowadzili do zrostu, czy niepostrzeżenie do zagojenia, do tego stopnia, że wykazać to jedynie mogła uważna inspekcja narządów wewnętrznych w tomografii komputerowej).
  Niestety, nie wiem czy ten odcinek TNG był kiedykolwiek wyemitowany w Polskiej TVP, a oglądnąłem go całkiem niedawno na Youtube w okresie 2014-2015, kiedy to jeszcze prawa autorskie, jak i "jeszcze inne" , pozostałe "czynniki geopolityczne" nie spowodowały całkowitego usunięcia wszystkich wcześniej spotykanych i popularnych odcinków "Star Treka", lecz tylko z serii TNG. (na plan pierwszy bowiem, nie wiafomo czemu?! - po Youtubie wysunął się kinowy sequel z jakimś rosyjskim scenarzystą scenariusza do kolejnych kinowych odcunków "Star Trek", czy akurat te odcinki "Star Trek", lecz grubo po ok. 2005-2008 roku , a w których pewne role w "Star Trek" -grał z kolei pewien zmarły już rosyjski aktor anglojęzyczny, a pochodzący z Sankt-Petersburga)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cytat:
  "...My mamy coś co ich szczególnie przyciąga, pytanie co ... ?"
  Mamy życie wieczne, które jest niekończącym się i nieskończonym źródłem energii życiowej pochodzącej prosto od Boga Stwórcy, zamieszkującego pośród nas i wewnątrz naszych dusz. Było wiele przypadków, w których opisano jak zbliżające się istoty pozbawiały człowieka energii, tak, że słabł i chorował, a czasami wkrótce umierał. Nic dziwnego, że ten pan jest teraz chory i słaby. Zabrano mu dużą porcję energii życiowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za nie długo opublikuję nieco kontrowersyjny, ale zmuszający do myślenia artykuł, który własnie będzie poruszał aspekt tych ''paranormalnych pasożytów'' ;)

   Usuń
 13. Podam tutaj jeszcze początek całości części polskojęzycznej, dotąd przesłanych tutaj w formie wpisu na tym forum:
  [Anonimowy profil] 18:51 10 XII 2018r.
  Uwaga na "mega-egzoraki", żartem, (Bowiem sam rak, występujący w Star Trek, a w jednym z odcinków serii TNG był bardzo przebiegły względem fabularnego ludzkiego składu załogi Star Trek Enterprise, a w zasadzie to - cały Statek Obcych Rakopodobnych)
  Otóż:
  Związki biologiczne, a badań antropologicznych nad niewątpliwie - wszelką różnorodnością form życia biologicznego odzwierzęcego tu na Ziemi z detalami fabuł filmów Sci-Fi - obserwuję od bardzo dawna. Nie stroni od nich i kultowy "8-smy Pasażer Nostromo".
  Tutaj chodziło mi o czasem badaną, analizowaną: niezwykłość układu nerwowego dziesięcio-stawonogów: raków, krabów, w tym i daleko spokrewnionych "langust krewetkowatych", zwanych z polska "rawkami" (np. Rawka Błazen, ang. Coloured Mantis Shrimp), zwracam po prostu uwagę na: niezwykłą szybkość reakcji, jak i na szybkość wyzwalania impulsów nerwowych u tych 10-cio-stawonogów, jak i na siłę tnącą szczypiec - raków, a czasem i u megalitycznych krabów z Cieśniny Bosfor, w końcu na siłę uderzeń przednich bokserkowatych chitynowatych odnóży (do 1.5kN) - Rawki Błazna - zdolne u dorosłego osobnika stłuc grube szklane akwarium - to zawsze dość niebezpieczny nabytek u akwarysty - czasem z koniecznością stosowania - całkowicie akrylowego akwarium - stąd i zapewne pomysł się zrodził u twórców fabularnego Star Trek serii TNG na nakręcenie pewnego odcinka - wielce zagadkowego - z podstępną Załogą pewnego Statku Obcych Egzoplanetarnych Istot Rakopodobnych - stosujących skryte zdalne hiperprzestrzenne pułapki, a "dosłownie odławiające" za snu - ludzkich osobników z załogi Star Trek na samym pokładzie S.T.Enterprise - do sobie tylko - IM JEDYNIE - znanych eksperymentów...
  Osobniki typu Rawka Błazen - jako przedstawiciel 10-cio stawonogów z segmentową budową ciała znamienną dla rawek [jednak słabo opancerzoną osłonami chitynowymi], a trochę dla krabów i raków znane są z inteligencji, szybkości, siły atakowania, jak i z zamiłowania do polowania na wszelkie upatrzone ofiary.
  To odnośnie legend o megalitycznych rakach spod Koszęcina, czy [Iw]Ińska, pośród Ludowych Legend Regionalnych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ma Pan wyrozumiałość dla wywodów trochę bardziej zawiłych, ale w sumie logicznych.
  Prawdopodobnie w Kosmosie możemy spotkać wszelkie formy życia, czy form "bytowania życia organicznego", a w innej nieco (bo zawsze zmodyfikowanej, zniekształcone) formie, znane nam po części z Naszego Świata Zwierzęco-Roślinnego na Ziemi,... co nie wyklucza istnienia jednocześnie Boga, ba! - ludzi, i jako takiego - ogółem - gatunku ludzkiego - wielce uprzywilejowanego w Kosmosie, moim skromnym zdaniem.
  Tyle wiem, czy" nie wiem", co jest to raczej "mocno utwierdzone gdzieś w środku przeświadczenie".
  Potrzebna byłaby na to rozwinięta prawie od podstaw pewna nowa nauka, działem - z pogranicza psychologii, socjotechniki, i nauk społeczno-socjotechnicznych o "wpływie egzo-planetarnych czynników, i obcej inteligencji - hipotetycznie - na psychologię tłumu, w tym na rozwój społeczeństw".
  Coś jest w "tym temacie" na rzeczy - choćby z nadążnością przemian różnych form manifestacji Niezidentyfikowanych Zjawisk i Obiektów, z tą nadążnością - adekwatną do stanu rozwoju wiedzy technicznej społeczeństw i nauki, czy braku anafelbetyzmu i popularyzacji piśmiennictwa, jako takich, na przestrzeni wieków, czy dziejów kolejnych cywilizacji.
  Choć, są już nauki pokroju paleoastronomia, paleoakustyka, paleo- i egzo-biologia, w jednym: paleo-egzo-biologii, to to jednak za mało, w tym akurat temacie, traktowanym na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiem czy pan zna ten blog. Jeżeli nie, to ta teoria może być dla Pana interesująca:
  http://caravaca102.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Piszę do Pana Anonimowego aby zaprzestał już pisać swoich komentarzy o Star Treku i innych dziwactwach ponieważ nie wnoszą one nic do tego zdarzenia i będę je usuwał pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Dokładnie, ja tez mam prośbę aby nie pisać bzdur związanych ze Star Trek, Gwiezdnymi wojnami i robotami w nich występującymi, bo jest to ośmieszanie naprawdę ciekawego zdarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie minujcie postów odnośnie Star Treka ,ponieważ nasza Tiamat a potem to co z niej zostało nazwane ziemią była świadkiem właśnie takich kosmicznych wojen. I to co przedstawia ten film nie jest wcale oderwane od rzeczywistości.Wielkie korporacje filmowe dobrze to wiedzą i czerpią swoją wiedzę ze starożytnych źródeł i przekazów ,które nie są upubliczniane i nie uczy się tego na lekcjach historii ,ale oni wiedzą i znają prawdę. Dlatego to co dla nas jest science-fiction dla nich jest prezentowanie prawdy ,jak w większości filmów z tego gatunku. .

  OdpowiedzUsuń
 19. Przypadkowo trafiłem na ten artykuł i chciałbym w tym miejscu podzielić się pewną informacją dotycząca podobnego zdarzenia w tej okolicy.Obecnie mieszkam w Częstochowie lecz przed laty często bywałem w tamtych okolicach ze względów rodzinnych. (Sadów,Koszęcin,Lubliniec) Słyszałem kiedyś historię,która miała miejsce w pobliżu ośrodka nadawczego polskiego radia w Koszęcinie.Miało to miejsce w 1982 roku późną jesienią (w końcu listopada) Nie wiem czy to miało jakiś związek z radiostacją gdzie stały dwa maszty nadawcze a sama radiostacja była silnym ośrodkiem nadawczym lecz jeden z sąsiadów mojej cioci opowiadał,że kiedy wracał do domu w porze wieczorowej z pobliskiej rozlewnii paliw zauważył dwie świecące na żółto kule swiatła,które lawirowały w pobliżu pola masztowego.W związku z tym obawiając się,że kule są efektem wyładowań elektrycznych postanowił zatrzymać się i przez chwile je poobserwować.Twierdził,że już kilka lat wcześniej kiedy uruchomiono obiekt nadawczy z masztami były kłopoty,ze wzgledu na ogromne pole magnetyczne,które było efektem pracy nadajników na mocy maksymalnej. Wg niego stwarzało to zagrożenie dla rozlewnii paliw gdzie dosłownie wszystko iskrzyło przy czynnościach związanych z napełnianiem i opróżnianiem cystern kolejowych.Kiedy zatrzymał swojego fiata i obserwował te obiekty nagle z drugiej strony nadleciał inny obiekt w kształcie rury lub walca.Wspominał,że pogoda tamtego dnia była bardzo ładna,brak opadów a nawet zachmurzenia wiec dobrze się mu przyjrzał.Walcowaty obiekt był zupełnie ciemny,leciał na wysokości ok 15-20 metrów w absolutnej ciszy. Nadleciał na pole masztowe i zawisł nieruchomo na kilka chwil.W tym czasie kule,które w dalszym ciągu lawirowały w pobliżu skryły się w koronach drzew pobliskiego lasu(miał wrażenie,że wylądowały na chwile w pobliżu drogi dojazdowej do ośrodka nadawczego.Po czym wzniosły się ponownie i zostały wchłonięte lub wleciały do tego rurkowatego obiektu.Po krótkiej chwili ciemny obiekt błysnął kolorem ciemno fioletowym i dosłownie rozpłynął się w powietrzu,Fioletowa poświata ,która wyglądała jak mgła lub smuga była widoczna jeszcze przez kilka sekund.Kiedy wszystko znikło i obserwator zajścia wsiadał do samochodu,nadjechała jakaś kobieta,która się zatrzymała obok.Była roztrzęsiona i przerażona gdyż jak twierdziła,że jadąc główną drogą (w stronę Lublińca) kilkaset metrów wcześniej przed wzniesieniem w pobliżu drogi dojazdowej do ośrodka zauważyła idące poboczem dzieci w czarnych płaszczach (tak twierdziła gdyż wzrost tych osobników mógł na to wskazywać,byli niscy,około 1.2 m.Kiedy zaniepokojona włączyła długie światła i zwolniła tych dwóch osobników wyskoczyło jej na środek drogi i odwrócili się twarzami w jej kierunku.Doznała wtedy przerażenia ponieważ to nie były dzieci jak jej się wcześniej wydawało tylko jakieś potwory.Istoty zaczęły się szybko zbliżać do jej trabanta i w tym momencie przerażona ich widokiem zaczęła uciekać.Wyminęła je i zatrzymała się dopiero obok stojącego samochodu sąsiada mojej ciotki,któremu opowiedziała tą historie.Po chwili rozmowy kiedy emocje i nerwy opadły ludzie Ci rozjechali się do domów.Ponoć było jeszcze kilku innych świadków tego zdarzenia,którzy również widzieli te lub podobne świetliste obiekty w okolicy ale z daleka.Do podobnego zdarzenia doszło ponoć kilka lat później (bodajże latem w sierpniową noc w 1987 lub 1988 roku.Zdarzyło się to również w pobliżu ośrodka nadawczego ale wtedy był widoczny tylko jeden cygarowaty obiekt,który pulsował białym stroboskowym światłem przesuwającym sie po całej jego długości i który bezgłośnie z niesamowitą prędkością przeleciał dwukrotnie nad tamtym terenem w ciągu kilku sekund.Być może,któryś z czytelników slyszało coś na ten temat i ma jakieś informacje dotyczące opisanych zdarzeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę o meilowy kontakt arekmiazga@gmail.com

   Usuń
  2. Witam,wysłałem do Pana maila. Pozdrawiam

   Usuń
 20. Chciałabym tu opisać pewne moje wspomnienie.Był rok 1991.Miałam wtedy 14 lat.Przebywałam w wakacje u swoich dziadków w Tarnowskich Górach.Wraz z nimi pojechałam w pielgrzymkę na jasną górę do Częstochowy.Kiedy pielgrzymka dobiegła końca pojechaliśmy w odwiedziny na obiad do kolegi dziadka.Dziadek był kierowcą zawodowym.Na codzień jeździł cysterną.Rozwoził paliwo na śląsku.Cysternę zwykle napełniał w bazie koło Lublińca.Jego kolega tam pracował.Przypominam sobie fragment rozmowy dziadka z tym panem.Opisywał dziwne latające obiekty.Mówił także o pojawiających się tajemniczych kolorowych postaciach widzianych nocą w pobliżu tego miejsca.Będąc ostatnio u sąsiadki jej syn oglądał film o UFO.Opowiedziałam mu o tamtej rozmowie.Zainteresowała go ta sprawa.Kiedy później pokazał mi tą treść skojarzyłam że prawdopodobnie jest to miejsce o którym wtedy słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Mieszkalem w okolicach przez cała swoja młodosc i powiem ze ja wierze w to co sie wydarzyło.Na przelomie lat 70i80 w rejonie masztow i rozlewni ludzie widzieli swiatla w nocy nad lasem.W stanie wojennym nawet wojsko przez chwile zajelo sie tym wszystkim.Matula mowila mi o dzieciach ktore widzialy tam bialego ludzika w lesie.Babka mowila ze po wojnie tez cos fruwalo nocami.Pewno lubia nasze okolice i odwiedzaja zeby zobaczyc jak sobie zyjemy.

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo interesujący artykuł.Wprawdzie poszukiwałem informacji o przetargach gminnych i nie interesuje się tematami zjawisk nadprzyrodzonych ale słyszałem o podobnym przypadku.Kiedy byłem z ojcem na wczasach w ośrodku w Kucobach przyjechała rodzina,która zamieszkała w sąsiednim domku.Zakolegowałem sie z synem tych ludzi i dużo czasu spędzaliśmy wspólnie.Pewnego dnia przechodząc obok hydroforni przystanął i przez dłuższą chwile wpatrywał się w duży zbiornik wodno powietrzny.Zapytałem co się stało,dlaczego tak się przygląda.Powiedział,że coś mu się przypomniało.Opowiedział mi,że kiedy był młodszy spotkała go dziwna sytuacja.Wracał z sąsiadem i koleżanką z mikołajków.Po drodze samochód im się zepsuł i kierowca wysiadł go naprawić.On z koleżanką siedzieli w środku kiedy do drzwi z lasu podszedł ktoś kto był ubrany całkowicie na biało.Nie wiedział kto to jest bo dziwnie wyglądał.Miał dziwną twarz lub maskę.Próbował z nim rozmawiać ale się nie dogadali jednak ten ktoś przez uchyloną szybę podał mu coś co przypomniało rurke szklaną i przekazał mu jakby telepatycznie żeby miał ją ze sobą i nikomu jej nie dał.Po jakimś czasie ponownie odwiedzili go ci sami goście na podwórku przed domem.Był to dokładnie ten biały człowieczek wraz drugim takim samym.Zauważył ich,że idą i wyszedł do nich.Mówił,że coś podświadomie mu kazało wyjść i oddać ten przedmiot.Poszedł do samochodu gdzie go zostawił i zaniósł im.Zabrali to i wsiedli do czegoś takiego jak ten zbiornik w hydroforni i odlecieli jak rakietą.Powiedział mi,żeby zachować to w tajemnicy bo rodzice zakazali mu o tym mówić.Po wakacjach znajomość sie urwała.Nie pamietam dokładnie jego imienia ale kojarze,że pochodził z rejonu Częstochowy lub Lublińca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informacje, gdyby udało sie panu przypomnieć dane tego człowieka proszę o kontakt pozdrawiam

   Usuń
  2. Chłopak miał na imię Wiktor lub Wojtek.Nazwiska nie pamiętam.Mój ojciec z jego ojcem kumplowali się w czasie pobytu ale później kontakt sie urwał.Tata zapamiętał jedynie że ojciec tego chłopaka miał na imię Jacek i że pochodzili z którejś miejscowości w pobliżu Lublińca.W tamtym okresie jeździli nową Skodą Favorit w bordowym kolorze.

   Usuń

Napisz komentarz: