piątek, 14 grudnia 2018

Gniazda UFO recenzja

Już jest, właśnie ukazała się pierwsza na Polskim rynku wydawniczym, książka Damiana Treli pt. ''Gniazda UFO'', w której autor w bardzo rzetelny i profesjonalny sposób zajmuje się aspektem kręgów i agroformacji zbożowych. Zapraszam Czytelników do zapoznania się z recenzją, książki, która wyszła spod pióra Marcina Stachurskiego.


Autor książki – Damian Trela – mimo, że należy do młodszego pokolenia polskich ufologów, jest osobą, której nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż od dawana jest uznanym, należącym do czołowych badaczem i dokumentalistą fenomenu UFO, a czytelnicy na przestrzeni lat mieli okazję zapoznać się z wieloma Jego artykułami, nie tylko z prowadzonego w sieci bloga, ale i „branżowej” prasy specjalistycznej takiej jak kwartalnik UFOCzas UFO, czy Świat UFO.

Napisana z rozmachem książka Gniazda UFO (452 str) będąca kompendium wiedzy o agrosymbolach jest unikalną, bogato ilustrowaną pozycją (liczne fotografie w tekście plus kolorowa wkładka ze zdjęciami), w której Damian ukazuje genezę i historię zjawiska od czasów średniowiecza po lata współczesne. Jest to pewnego rodzaju zapis dokumentalny najważniejszych wydarzeń, jakie lawinowo narosły do niewyobrażalnych ilości przez ostatnie lata.

Z lektury dowiemy się, że kręgi i piktogramy zbożowe poprzez swoją symbolikę odwołują się do symboli starożytnych kultur, czerpią inspirację z fraktali i matematycznych złotych proporcji, a ich lokalizacja łączy się z miejscami mocy. Kosmos i matematyczna precyzja towarzyszą wielu agroglifom. Kręgi  często odnajdywano w pobliżu mistycznych miejsc mocy i w swojej strukturze nawiązywały do harmonii z naturą. 
Przytaczane na początku książki opisy z historycznych kronik dowodzą, że fakt występowania kręgów zbożowych nie jest czymś nowym, a ich historia - jak wielu sądzi - nie zaczęła się w latach 80/90-tych XX wieku. Średniowieczne legendy pełne są opowieści o czarcich kręgach za powstanie których miały być odpowiedzialne demony. Za powstałe w czasach średniowiecza i późniejszych epok historycznych finezyjnych wzorów w zbożu miejscowa ludność obarczała diabla i inne złe moce, jakie miały bezkarnie buszować po polach, gdyż wszystko co nieznane i tajemnicze nie potrafiono wówczas inaczej zdefiniować

Na kartach książki autor prezentuje słynne lądowiska UFO z lat 60/70-tych ubiegłego wieku - ślady jakie Nieznane Obiekty Latające pozostawiły na ziemi po przyziemieniu/lądowaniu, określane w nomenklaturze ufologicznej terminem Gniazda UFO. Następnie udajemy się w podróż po polach Wielkiej Brytanii, gdzie zjawisko kręgów zbożowych manifestowało się z największą częstotliwością.  Pojawianie się na polach coraz bardziej skomplikowanych wzorów, badania podjęte przez cereologów, przekazy i symbolika płynąca z kręgów zbożowych pokazują jak na przestrzeni lat zjawisko dokonało transformacji z „prostych” kół, po dużo bardziej skomplikowane wzory. Zainteresowanie się fenomenem przez Królewską rodzinę, rola mediów, cropmakerów oraz wyraźny związek występowania kręgów zbożowych z obserwacjami UFO, to tylko niektóre z poruszanych tematów w pierwszej części tej fascynującej książki.  

Drugą część książki została w całości poświęcona występowaniu kręgów zbożowych w Polsce oraz obserwacji UFO, po których zostały odkryte agrosymbole.  Przypadki z Myślenic, Pigży, Kielanówki, słynnego Wylatowa oraz innych miejscowości,   badania prowadzone przez dr. Jana Szymańskiego i słynny „czujnik UFO” - wszystko to sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. W kolejnych częściach książki czytelnicy mają okazję przyjrzeć się cechom fizycznym  agrosymboli. Co charakteryzuje autentyczne kręgi od fałszywek, zmiany anomalne występujące w kręgu, stan gleby i ułożenie kłosów, wpływ kręgów zbożowych na ludzkie samopoczucie i energia płynąca przezeń. Obserwacje świetlnych zjawisk nad polami, wiry plazmy, promieniowanie elektromagnetyczne, orgon (i inne) – to zespół zjawisk i cech powiązanych z kręgami zbożowymi, jakie na karatach książki wskazuje autor.Damian Trela w swej pracy nie daje definitywnej odpowiedzi na pytanie, jakie zjawisko kryje się za powstaniem kręgów zbożowych, natomiast prezentuje w sposób obiektywny i rzetelny zgromadzony materiał badawczy ostatnich lat z terenu Polski i zagranicy. Przedstawione w książce fakty dowodzą, iż jest to materiał obok którego ciężko jest przejść obojętnie.

Gorąco zapraszam do lektury.  


Autor: Marcin Stachurski


Wszelkie informacje gdzie i jak zakupić książkę można znaleźć w poniższym linku 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz komentarz: