piątek, 22 maja 2015

Nocne światło nad Słociną.Obserwacje nocne należą do najbardziej kontrowersyjnych zdarzeń jeśli chodzi o zjawisko UFO i nie są szczególnie lubiane przez ufologów. Niemniej i tutaj pojawiają się interesujące przypadki, których nie można od razu odrzucić.  Zdarzenia w Słocinie są znane licznej grupie Czytelników, tym razem  w tej okolicy mieszkaniec Rzeszowa zaobserwował i nagrał telefonem dziwny punkt świetlny, który jak się okazało nie był samolotem. 

Zanim przejdę do opisu obserwacji jaką przekazał mi Czytelnik mojego bloga, chciałbym poruszyć krótko pewną kwestię nagłego spadku doniesień o obserwacjach UFO w Polsce.  Nie wiadomo jaka jest tego przyczyna, ale obserwacje UFO gwałtownie spadły praktycznie do zera.  Nie tylko ja nie otrzymuję nowych przypadków z Podkarpacia rejonu bardzo aktywnego pod tym względem, ale również moi koledzy zauważyli wyhamowanie obserwacji UFO od roku 2014. Co prawda w 2015 otrzymałem dwie obserwacje typu CE-1 z Słociny i Rzeszowa z 1 lutego 2015 roku oraz 1 marca 2015 roku. Nie opisywałem tych zdarzeń na blogu ponieważ ich opis będzie zawarty w mojej książce w wydaniu papierowym ‘’UFO nad Podkarpaciem’’ jaka ukaże się pod koniec roku dzięki wydawnictwu Poligraf. Zatem generalnie w moim archiwum posiadam dwie obserwacje z 2015 dotyczące Bliskiego Spotkania w jednym przypadku było to CE-2 gdzie zjawisko oddziaływało fizycznie na latarnie uliczne i  telefon świadka. Z moich informacji wynika, iż zjawisko UFO nadal jest obserwowane przez jedną z Pań w Słocinie, która niestety po obserwacji z 1 marca br. bardzo zamknęła się w sobie i niezbyt chętnie chce dzielić się swoimi przeżyciami jak niegdyś. Wszystko na to wskazuje, że to ona jest właśnie  głównym ‘’katalizatorem’’ tych zdarzeń, które często są bardzo niepokojące.
Przejdźmy do klasycznej obserwacji Nocnego Światła jakie zostało zaobserwowane w dniu 11 maja 2015 roku przez mieszkańca Rzeszowa. O godzinie 21:38 świadek dostrzega z ulicy Kopisto dziwne czerwone światło, które poruszało się na południe nad dzielnicą Słocina.

‘’Jeśli chodzi o lot to wyglądałoby to na samolot, bo nie było ani porywającej prędkości ani nagłych zmian kursu. Obiekt wyglądał jak czerwone światełko otoczone delikatną poświatą. Na żywo nie było widać żadnego mrugania i kolor czerwony utrzymywał się cały czas, co mnie zastanowiło i postanowiłem to nagrać, bo zazwyczaj samoloty mrugają w równych odstępach czasowych, tutaj niczego takiego nie widziałem. Za to telefon co widać dobrze na zoomie wykazał, że obiekt jednak mrugał i widać w pewnym momencie te światełka bardzo wyraźnie jednak zdziwił mnie ten widok tzn. rozmieszczenie tych świateł i zmiana ich pozycji, choć oczywiście zakładam że to tak po prostu wygląda jak się nagrywa nocą za pomocą telefonu. Obiekt poruszał się ruchem jednostajnym po jakimś czasie albo zniknął w chmurze albo poleciał wyżej bo świecił coraz słabiej i zniknął.’’

 Miejsce obserwacji oraz zaznaczone światło na ciemnym niebie

                                                         Powiększenie obiektu z filmu
W tym wypadku jako możliwe wyjaśnienie tej obserwacji to światła samolotu pasażerskiego/awionetki, lampion lub jakiś dron ?  Z całą pewnością można wykluczyć samolot pasażerski, ponieważ program flightradar24 nie pokazuje w tym czasie żadnego samolotu.  Również mało prawdopodobny jest przelot awionetki z uwagi na brak zauważalnych świateł pozycyjnych  zielonych, czerwonych i białych mrugających. Pozostają jedynie dwie możliwości lampion lub dron ? Świadek w opisie wyraźnie zauważył jednostajne, ale pulsujące światło, które zmieniało swoją barwę. Widać to na zwolnionych klatach filmu jakie otrzymałem od świadka, dodatkowo zauważalna jest niewielka poświata wokół  ‘’obiektu’’.  Niestety trudno z całą pewnością powiedzieć czym właściwie było dziwne światło nad Słociną ? W moim przypadku film bardziej wskazuje na lampion, ale czy tak było trudno stwierdzić ?  W tym przypadku świadek zarejestrował dziwne światło  swoim  telefonem, co jest bardzo ważne, ponieważ większość osób w trakcie obserwacji czegoś nietypowego zwyczajnie o tym zapomina, pomimo iż często mają przy sobie nowoczesne smartfony zdolne nagrywać w jakości HD.  Dawne fale UFO najwyraźniej całkiem zanikły czy ta dziwna ‘’cisza’’ jest tylko ciszą przed burzą ? Zjawisko UFO  w całej absurdalności rządzi się swoimi prawami, których niestety nie możemy zrozumieć i być może nigdy ich nie zrozumiemy.

Jeśli zauważyliście dziwne światła, obiekty nad Podkarpaciem lub innymi miejscami w Polsce proszę o zgłaszanie swoich obserwacji lub innych niezrozumiałych zdarzeń. Kontakt arekmiazga@gmail.com2 komentarze:

  1. NOL w kształcie sześcianu metatrona ?! wtf
    http://thumbs.dreamstime.com/x/metatron-s-sze%C5%9Bcian-47605982.jpg

    OdpowiedzUsuń
  2. Dość ciekawe. 11 maja byl w poniedzialek wiec Imprezy typu wesela i inne z zastosowaniem lampionow odpadaja. Co do dronow to niestety potrafia sie zaswiecic i zgasnac co jeszcze gorsze znowu zaswiecić juz w innym miejscu powodując efekt "teleportacji" dla obserwującego co jest jeszcze bardziej mylące.

    Co do obserwacji na słocinie rzeczywiście kilka się zdarzyło a teraz jest cisza. Mieszkam tutaj i nie ma wieczoru żebym nie spojrzał w górę ale nie było mi jeszcze dane czegokolwiek zaobserwować.

    OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: