wtorek, 6 grudnia 2011

Bliskie Spotkanie z UFO nad Prudnikiem ?

W 2011 roku nastąpił wyraźny wzrost obserwacji nie tylko tzw. dalekich typu NL czy DD, ale również przypadków typu CE-1 Bliskich Spotkań Pierwszego Stopnia. Największa skala obserwacji miała miejsce w marcu 2011 roku na Podkarpaciu oraz w Małopolsce gdzie doszło do kilku zdarzeń typu CE-1 z udziałem obiektów o klasycznym wyglądzie ‘’spodka’’ co stanowi dziś już dużą rzadkość z uwagi na co raz to nowe obserwacje UFO o kształtach trójkątnych, kwadratów, prostokątów czy trapezów. W listopadzie br. otrzymałem od 49 letniej mieszkanki Prudnika w woj. Opolskim bardzo nietypową obserwację, którą pragnę przedstawić poniżej.

Na początku zapoznajmy się z pierwszym e-mailem jaki wpłynął do mnie kilka dni po obserwacji.

‘’ Dzień dobry panie Arku .
Mieszkam w Prudniku w woj. opolskim. Chcę opisać Panu zdarzenie jakie zaobserwowałam dnia 18.11.2011 miedzy godz.19:15 a 19:25. Siedziałam na wersalce i oglądałam program w tv , za tv mam okno na całą ścianę, w pewnym momencie zobaczyłam coś kolorowego w powietrzu, szybko wyszłam na balkon. To było wielkości tylnego światła w samochodzie, miało kolor bladoczerwony pulsujący, przy pulsach było widać ciemne paski na wzdłuż, leciało, a właściwie sunęło  na tyle powoli że mogłam się dobrze przyjrzeć po linii prostej, dużo poniżej nieba, w pewnym momencie zatrzymało się, chwilę zawisło w powietrzu i zaczęło się rozjarzać do koloru złotego wyglądało tak jak duża gwiazda wielkości grejfruta, a po chwili w ułamku sekundy poleciało w górę i znikło.
Proszę pana o wyjaśnienie tego co widziałam podaję swój e-mail i czekam na odpowiedź z poważaniem Ala’’

 W tym miejscu świadek zauważyła obiekt

Sprawa wydała się bardzo interesująca z uwagi na ważny szczegół obserwacji pionowych ‘’pasów’’ co nie raz opisywali dawni krajowi ufolodzy jak Krzysztof Piechota czy Bronisław Rzepecki. Oczywiście wysłałem Pani Ali ( imię fikcyjne nazwisko zastrzeżone) komplet zapytań w sprawie obserwacji obiektu.
Zdarzenie miało swój początek w domu w godzinach wieczornych świadek podczas oglądania TV zauważyła zza oknem w kierunku wschodnim coś ‘’kolorowego’’ szybko wyszła na balkon IV piętra aby bliżej zobaczyć co to takiego ? Z balkonu zauważyła powolny przelot blado-czerwonego pulsującego obiektu w kształcie prostokąta w niedalekiej odległości.
‘’ to światło było bladoczerwone pulsujące miało kształt takiego prostokąta z obciętymi rogami, ale nie był to owal i w tym obiekcie były te paski one nie wychodziły po za obiekt’’
Obiekt przemieszczał się z południa w kompletnej ciszy cały czas pulsując podczas pulsowania uwidaczniały się w środkowej części obiektu czarne pionowe pasy. Niestety nie wiadomo ile ich dokładnie było, ale na pewno kilka. W pierwszym mailu Pani Ala stwierdziła, że obiekt był około 500 metrów od niej później zmieniła swoje zeznanie

‘’ Napisałam, że obiekt od domu był ok.500 m otóż był dużo bliżej wydawałoby się jakby był nad blokami w odległości ok 100 może 120m’’.

 Czerwonym kołem zaznaczono miejsce obserwacji obiektu a strzałka kierunek lotu 

Nie wiadomo jednak dokładnie jak daleko był ów obiekt, ale wszystko wskazuje, że nie dalej jak około 200 metrów co kwalifikuje tą obserwację jako CE-1. Niestety nie wiadomo jak duży był obiekt określenie ‘’tylnego światła’’ nie jest precyzyjne inne dodatkowe zapytania nie wniosły nic nowego jedynie rejestracja na miejscu zdarzenia mogłaby potwierdzić ile stopni kątowych  miał obiekt. Świadek jedynie podała, że obiekt na oko miał 20 cm długości, 7-8 cm szerokości a podczas ‘’rozjarzania’’ ¼ wielkości Księżyca. Na pewno nie była to ‘’miniaturka’’ ponieważ gdyby obiekt był w tej odległości w dodatku mały to wątpię aby były zauważalne ścięte ‘’rogi’’ obiektu. 

 Nad tym osiedlem po lewej stronie zauważono obiekt

 Tak wyglądał zauważony obiekt

Podczas obserwacji nie wystąpiły żadne zakłócenia w TV, komputerze jak i zachowani świadka. Obiekt po dość powolnym locie zatrzymał się w okolicy pomiędzy dwoma blokami i tkwił około trzy minuty po czym zaczął przekształcać się w złocistą kulę, która niespodziewanie ‘’wystartował’’ w górę znikając na ciemnym niebie.

‘’Start w górę był mega szybki z rozjarzonej kuli do małej złotej gwiazdeczki, która znikła dosłownie ułamek sekundy mrugnięcie okiem i już nie było nic.’’

Według świadka cała obserwacja trwała około 10 minut, ale uważam, że trwała dużo krócej a czas został zawyżony  ? W miejscu obserwacji obiektu znajduje się osiedle poza nim jak pisze Pani Ala

‘’Są pola jest to teren płaski za nim w dolinie położona jest wioska Trzebina która graniczy z Czechami. Po czeskiej stronie jest mała wioska a dalej zaczyna się teren pagórkowaty zalesiony ten teren też widać z mojego okna.’’

W miejscu obserwacji nie występują fabryki, linie energetyczne oraz inne czynniki terenowe. Ważnym faktem jest to, że obiekt nadlatywał od południa i być możliwe że był też obserwowany w Czechach Prudnik od granicy leży jedynie około 5 km.
Pani Ala słusznie zadała mi zapytanie co zauważyła ? Na podstawie zgromadzonych danych można moim zdaniem śmiało odrzucić hipotezę lampionów czy przelatującego śmigłowca/samolotu. Pewnym wyjaśnieniem może być obserwacja jakiegoś zdalnie poruszającego się ‘’modelu’’, które w ostatnim czasie obserwuje się podczas zabawy dzieci. Problem w tym, że podczas obserwacji nie było słychać żadnego odgłosu a obiekt po zatrzymaniu się w miejscu zmieniła kształt lub było  to spowodowane zwiększeniem jasności i zmianą barwy a następnie gwałtowny start w górę. Tego modele nie potrafią ! Nie wiadomo czy ktoś inni jeszcze zauważył osobliwy obiekt całkiem możliwe, że tak wczesna godzina wieczorna, miasteczko ? 

Może świadek kłamie celowo wprowadza mnie w błąd  ? Tylko po co ani nazwiska nie publikuję ani profitów nie rozdaję. Ostatnio miałem pewną ‘’dziwną’’ osobę, która za kiepski słoneczny refleks na zdjęciu żądała kosmiczną sumę jakby  był to rzadki obiekt UFO. Takim oszustom mówię dziękuję !  Niestety nie umiem  wyjaśnić czym był ów obiekt typowe wyjaśnienia odpadają – testy wojskowe znów nad osiedlem, też są mało wiarygodne.  Obserwacje tą zaliczyłem do grupy NL/CE-1 ‘’prawdopodobne UFO’’ .
Zdarzenie to jest o tyle interesujące ponieważ podczas ‘’pulsacji’’ widoczne stawały się pionowe ciemne linie co jest nie zbyt często notowane podczas Bliskich Spotkań w dodatku przeważnie dotyczyło to tzw. BOL nie ‘’prostokątów’’. 

Może ktoś z Czytelników zauważył w Prudniku lub okolicach przelot tego obiektu ? Czekam na Wasze obserwacje na arekmiazga@gmail.com


9 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się Pańska działalność, czekam na więcej ciekawych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję - to tylko zależy od osób chcących zgłosić/podzielić się swoimi przeżyciami ten rok był pod tym względem jeden z lepszych od 10 lat. Za nie długo opisze ostatnią obserwacje NOL w Bieszczadach również bardzo interesującą. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe! Kształt obiektu już w szczególności, bliżej co prawda mu do osławionego "cygara" niz do "spodka", ale taki prostokąt...interesujące. Nie spotkałam się z czymś takim jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadza się niestety trudno mi było ustalić jego wielkośc nie był mały ale i nie duzy ;)

  Wędkarze z Polski podesłali mi ciekawa obserwację ''spłaszczonej piłki'' około 50 m nad nimi - sprawa w rozpoznaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,mieszkam na tym osiedlu niestety nie widziałem tego obiektu,ale jeżeli chodzi o Prudnik,to jest "tego" więcej.02.02.2011r o godzinie 19-tej obserwowałem przelot wielokolorowego obiektu na wysokości ok 500m był bezgłośny,częstotliwość migania 4-5 zmian na 1-sekundę,kierunek zachód-wschód,czas obserwacji 20sekund,wielkość 2xksiężyc w pełni,od lat obserwuję niebo więc wiem co to chińskie balony,ISS,flary irydium itp... mam słaby filmik na komórce. A jakieś trzy tygodnie wczesniej moja szwagierka też widziała obiekt nad tym osiedlem wielkości księżyca lecący z nad trzebini i zmieniający tor lotu.pozdrawiam Adam

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Panie Adamie - bardzo Pana proszę o kontakt meilowy arekmiazga@gmail.com w celu przyjrzeniu się bliżej Pana obserwacjom ponieważ wyglądają na bardzo ciekawe może występuje tam jakaś prawidłowość ? Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda że w moich okolicach nie ma ludzi którzy badają fenomen ufo z takim zapałem, a byłoby co badać.Najciekawsze zdarzenia ( Myślę że zakwalifikowałyby się na pierwszym miejscu Polskiej UFO-logii jeśli chodzi o ilość świadków i częstotliwość zdarzeń)giną w odmętach czasu.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie to okolice chętnie ja sie tym zajmę proszę o kontakt ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Często można usłyszeć, czy relacje to przypadkiem nie wymysły człowieka ? Tak jak zauważyłeś Arku oni najczęściej wyrażają wolę pozostania anonimowym i nie mają z tego żadnych zysków materialnych.

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: