środa, 2 maja 2012

Dziwny obiekt sfilmowany w IR pomiędzy Gorlicami a Jasłem.

Kwiecień 2012 roku na Podkarpaciu był bardzo interesujący pod względem obserwacji UFO. Zdjęcie UFO nad Magnezytami, obserwacje UFO w Rzeszowie, Ropczycach a na zakończenie miesiąca kolejna obserwacja tym razem zarejestrowana kamerą z filtrem uczulonym na podczerwień.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach Gorlic 28 kwietnia 2012  po godzinie 12:00 w upalny bezchmurny dzień.  Znajoma mi osoba filmująca kamerą z filtrem IR 950 nm zauważyła  w kierunku południowo wschodnim jasny obiekt poruszający się tuż pod widocznym Księżycem, oprócz tego powyżej przelatuje samolot pasażerski można zatem porównać wielkość obiektu. Obiekt był zapewne na bardzo dużej wysokości  oraz w odległości od kilku do kilkunastu km zatem znajdował się w okolicach Jasła na Podkarpaciu ?
Nagranie trwa jedynie kilkanaście sekund ponieważ baterie uległy rozładowaniu .Dariusz znając lokalizacje obiektu a mając na szyi silną lornetkę  zaczął po chwili monitorować przestrzeń niestety bez rezultatu po obiekcie nie było śladu. Z filmu wyraźnie widać, że nie może chodzić o samolot, śmigłowiec, ptaka jedynym wyjaśnieniem może być jakiś balon, ale dlaczego nie był widoczny  przez tak silną lornetkę ?
Niestety obiekt na dzień dzisiejszy pozostaje niezidentyfikowany  film z przelotem tego obiektu poniżej zalecam większą rozdzielczość przy oglądaniu, niestety yutube przez kompresowanie obcina jakość filmu co niewątpliwie jest mniej wyraźny niż w oryginale.W dniu 28 kwietnia przeprowadziłem w Rzeszowie trzy rejestracje i wizję w terenie odnośnie obserwacji z 8/9 i 11 kwietnia. W tej chwili opracowuję raport opisujący zaistniałe zdarzenia ,które niewątpliwie są niezwykle interesujące ponieważ w jednym przypadku było to NL/CE-1. Raport opublikuję za kilka dni wraz z nagraniem rozmowy świadka obserwacji.

13 komentarzy:

 1. hmm gdzie ten obiekt? bo pierwsze co to jest samolot ze smugą kondensacyjną, a potem nie widzę nic, czy można prosić w której sekundzie filmu widać ów obiekt? dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pod Księżycem proszę uważnie patrzeć na film niestety yutube bardzo obcina jakość z oryginału i to mnie nieco w...... -proszę powiększyć na max

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie widze po obejrzeniu w opcji pełnoekranowej. Ciekawe, ciekawe i to bardzo, na pewno to nie balon, ani inny samolot, to jest okrągłe zdecydowanie...Ja czekam teraz aż oni się ujawnią, bo to, że oni tu są, byli i będa jest dla mnie tak oczywiste jak słońce.
   Myslę, że gdyby chcieli Nam zrobić krzywdę już dawno by to zrobili.
   A co powiesz na temat tego filmiku? : http://www.youtube.com/watch?v=RxQXGjvMIC8&feature=related

   Usuń
  2. witam w dniu 28 kwietnia ja i 3 inne osoby zaobserwowalismy 4 punkciki latajace od strony zwieczycy w kierunku rzeszowa okolo godziny 22,59 chwile unoszace sie a pozniej zniknely za drzewami.

   Usuń
  3. Mam z tego dnia 28.04.2012 r. zdjęcia z Krakowa. Godzina 05:42. Zrobiłem wówczas 4 zdjęcia z samochodu, Myślałem że dowiem się co to było z tv lub neta Nikt nic nie pisał, o zdjęciach zapomniałem, dziś znalazłem tą stronę z filmem, odgrzebałem zdjęcia i nie ogarniam tego co wtedy widziałem. Ktoś pomoże?

   Usuń
  4. Proszę o kontakt na mojego meila oraz podesłanie zdjęć. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Ciekawe, ciekawe, ale jak wiesz Arek, dla mnie ciekawsza jest paleoastronautyka. Z ufologią dałem sobie że tak napiszę, spokój. Mam kilkanaście numerów Magazynu UFO, ze 30 książek głównie o ufologii i kilka zahaczających o ufologię, ale, jak już pisałem, to zainteresowanie się wypaliło. Mimo to interesujące są te Twoje obserwacje, a prowadzenie ich przy użyciu filtru podczerwieni (laik jestem, nie znam fachowej terminologii). Pozdrawiam i wytrwałości. Marcin Kołodziej.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja odwrotnie akurat, w ufologii dzieje się cały czas coś interesującego a ostatnio naprawdę zaczyna być interesująco, dla mnie paleoastronautyka jest ciekawa, ale niestety aby ją pogłębiać należy robić to w terenie a to jest finansowo dla mnie nieosiągalne wyjazdy po świecie itp. i jakiś przełomowych odkryć nie ma, ostatnio znamy co znamy od lat no chyba, że znów coś odkryją ? Dzieki ja też pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jasność tego obiektu zbliżona do jasności Księżyca, zatem można sądzić, że jako obiekt jasno-szary odbijał światło słoneczne a nie je sam generował. Jego rozmiary kątowe to 1/25-1/30 średnicy tarczy Księżyca, czyli około 1 minuty kątowej. Dla nieuzbrojonego oka to obiekt punktowy, w lornetce powinno dać się odróżnić powierzchnię obiektu o tej średnicy (podobnie jak np. planetę Jowisz lub Wenus w czasie opozycji). Ruch obiektu powolny i jednostajny, co by oznaczało, że leciał wysoko, poruszany wiatrem. Być może to balon meteo. Warto sprawdzić kierunki wiatrów na różnych wysokościach, na ten dzień nad tym obszarem. Pozdrawiam - sympatyk.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak może i balon meteo ale zapytuję dlaczego dosłownie kilka sekund po przerwaniu nagrywania w lornetce 20x80 nie widać było niczego pomimo że obiekt poruszał sie powoli w jednym kierunku. I to jest zastanawiające ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego wniosek, że do tych lornetkowych obserwacji wypadało użyć filtrów przepuszczających podczerwień, wówczas może coś by było widać? Ponadto, podczas filmowania warto było zmieniać funkcję IR na Visible, co było by dodatkowym potwierdzeniem, że obiekt był widoczny tylko w podczerwieni (był ciepły)a wizualnie zlewał się z tłem nieba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hm, wojaże po takich miejscach, jak Baalbek, Tikal, Copan, Mohenjo Daro itp finansowo też leżą poza moimi możliwościami. Niemniej, już samo czytanie informacji na te tematy jest poruszające. Polecam pracę zbiorową Zakazana historia Douglasa Kenyona. Artykuły w nich zawarte przywodzą argumenty potwierdzające fakt potopu, białe luki darwinizmu oraz istnienie wysoko zaawansowanej cywilizacji technicznej w zamierzchłej przeszłości. Polecam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Marcinie dzięki to co piszesz wygląda na interesujące acz w ufologii naprawdę mam sporo do roboty choćby ostatnie dziwne obs w rejonie mojego miasta ? Anonimowy masz racje dobrze w przypadku takich obserwacji uzyć normalnego podglądu o ile to jest możliwe bo ja czy Dariusz filtry mamy zamocowane na obiektywie i aby to wykonać trzeba szybko zjąć filtr a to potrwa od kila do kilkunastu sekund. Najlepiej mieć dwie kamery jedna w IR druga pracująca normalnie coś jak P.Avila robi w Meksyku. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: