niedziela, 6 maja 2012

Nieznane świetlne ‘’obiekty’’ w okolicy Ropczyc APEL !

Od jakiegoś czasu prowadzę amatorski monitoring kamerą w warunkach nocnych z wykorzystaniem zakresu podczerwieni. Temat ten jedynie dziś chcę zasygnalizować  ponieważ to co ostatnio udało się zarejestrować  budzi moje niemałe zaskoczenie ?

Przez weekend majowy umieściłem swoją kamerę na balkonie, która nagrywa obszar w kierunku NEE czyli pola należące za Magnezytami aż po Sędziszów Małopolski oddalony 7 km w  linii prostej.  Nad ranem 1 maja 2012 roku pomiędzy godziną 3:00 a 3:30 na wysokości horyzontalnej około 40 stopni kamera rejestruje na tle bezchmurnego nieba pojawienie się trzykrotnie w identycznych miejscach bardzo jasnego dużego obiektu, który po kilka sekundowym przelocie nagle znika. Odstępy czasowe pomiędzy  kolejnymi obiektami to około 10 minut.  W kolejnych dniach kamera oprócz przelotów typowych samolotów nic nie rejestruje, aż do 6 maja 2012 roku około godziny 3:18 nad ranem gdy niebo zaczynało robić się jasne na wysokości horyzontalnej około  80 stopni pojawia się znikąd bardzo duży świetlisty obiekt zwiększając swoje rozmiary i jasność by po kilku sekundach zniknąć/zgasnąć. Kila minut potem przelatuje wysoko samolot i widać różnicę pomiędzy samolotem a nieznanym światłem Obiekt ten był pod chmurami co widać na filmie i miał imponującą wielkość w porównaniu do punktów orientacyjnych w przestrzeni.  Jedno czego jestem pewny to nie są żadne samoloty, ponieważ te na filmie wyglądają zupełnie inaczej.  Na razie analizuję ‘’zjawisko’’  zwracam się do zainteresowanych osób z apelem w podjęciu analizy czym są jasne obiekty ? Na razie nie wykluczam zarówno UFO, zjawisk atmosferycznych, przelotów satelit i innych.

 Kadr z filmu z 6 maja 2012 roku obiekt widoczny jest po prawej stronie, proszę zwrócić uwagę na jego wielkość w porównaniu z oknami oraz widocznym w dali basenem.

Jeśli mieszkańcy Ropczyc i okolic zauważyli podobne zjawiska/obiekty bardzo proszę o kontakt ze mną na arekmiazga@gamil.com

6 komentarzy:

 1. Mógłby Pan umieścić cały film z tym obiektem? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak umieszczę przy czasie proszę jeszcze chwilkę poczekać na razie ze znajomym analizujemy obserwacje pod kątem przelotu iridium bo tylko takie wyjaśnienie jest możliwe acz obiekt pojawia się i leci pod chmurami a te powinny wytłumić blask a tutaj jest odwrotnie ?

  Do sprawdzenia mam jeszcze zaległe nagrania plus z dzisiejszej nocy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Postuluję nagrywanie nocą podczas całkowitego zachmurzenia, co wykluczy problem przelotu satelitów i konieczności ich identyfikacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ta kamera nie łapie satelitów o małej jasności a to światło miał ponad -7m czekam na wyniki moich znajomych ale wg. mnie mozę to być jednak flara iridium tylko że na bank w połowie lotu ''obiekt'' leci pod chmurą.

  Filmować warto nie tylko w pochmurne dni owszem wykluczy to masę ''satelitów'' duzo lepszy monitoring będę chciał za rok zbudować oparty o specjalny program wtedy będzie zabawa ;)

  Acha z 6 maja tylko z 23:34 mam przez około 1 sekundę coś bardzo intrygującego rząd kolorowych punktów - tutaj jedynie wada pikseli na matrycy wchodzi w grę acz trochę mi to nie pasuje ponieważ takie wady wyskakiwały mi w postaci małej zielonkawej kropki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałem ostatnio w Kamionce jak " coś " z wyglądem identycznym do gwiazdy przesuwało się w 1 kierunku, ale nie w linii prostej lecz tak jak by się " gibał na boki jak jakiś owad latający ". Było bezchmurne niebo i inne gwiazdy też widziałem, lecz ta się przesuwała więc mam pytanie czy widział Pan coś podobnego i co to może być ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam ! Proszę na meila o kontakt ze mną. Skoro obiekt/punkt świetlny poruszał się jak ''owad'' można w zupełności odrzucić przelot satelity oraz samolotu ponieważ te poruszają się w linii prostej bez takich nagłych ''skoków''. Kiedy to dokładnie było dzień, godzina czas trwania obserwacji itp...

  Podobne obserwacje poczyniłem w roku 1998 w okolicy Magnezytów wówczas takie większe punkty świetlne poruszały się jak litera ''Z'' po czym znikały na tle gwieździstego nieba.

  Nie wiem co to może być ale na pewno wykluczam satelity/samolot, śmigłowiec to coś zupełnie innego nie wykluczone że UFO ?

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: