wtorek, 23 października 2012

Wirujące UFO nad Grabownicą ?Zdarzenie poniżej opisane zostało zgłoszone  do Grupy INFRA, która przekazała mi kontakt do świadka celem przeprowadzenia rejestracji . Jest to typowa obserwacja typu NL ‘’Nocne Światła’’  z dalszej odległości, ale często bywa tak, że niektóre obserwacje NL są bardzo interesujące i warte uwagi ponieważ swoim zachowaniem wskazują czym mogło być zauważone światło/obiekt.
Poniżej przedstawię obszerny opis jaki otrzymałem podczas korespondencji od 18 letniej Pani X (dane zastrzeżone) z Podkarpacia. Warto w tym miejscu nadmienić o pewnym fakcie. Wielu świadków zgłasza mi swoje obserwacje czasami są to nawet CE-1 czyli te z ‘’górnej półki’’  po enigmatycznym opisie często świadkowie milkną nie odpowiadając na kolejne moje meile z prośbą o rozwinięcie pytań jakie zadaję w celu bliższego poznania obserwacji. Skoro zgłaszacie już własną obserwację a gwarantujemy Wam dyskrecję i anonimowość liczmy na jakąś współpracę z Waszej strony. Niestety kilka zdań to stanowczo za mało abym ja czy ktoś inny mógł zagłębić  się a tym samym wyjaśnić czym mogło być obiekt/zjawisko ?  Wiele takich zdarzeń być może prawdziwych, w których świadkowie ‘’milczą’’ zwyczajnie nie będę traktowane poważnie a nawet jako świadome mistyfikacje celem wprowadzenia mnie w błąd.  Przejdźmy do opisu zdarzeń w Grabownicy. Poniżej opis zdarzenia wg. świadka.

‘’Witam chciałbym podzielić się również moją historią na temat Ufo. Zdarzyło się to 5 października 2012 o godz. 20.30 wracałam wtedy do domu, panował już półmrok, niebo było gwieździste i w miarę czyste gdzieniegdzie było parę chmur. Schodząc drogą z górki patrzyłam na gwiazdy i wtedy kątem oka zobaczyłam nad lasem jakiś jaśniejszy obiekt podobny do kształtu elipsy. Poruszał się on na tej samej wysokości w prawo i w lewo z dosyć dużą jak sądzę prędkością, gdyż przy przesuwaniu się obiekt ten „zmieniał” się w smugę i na chwilę znikał lub zatrzymywał się, po czym znowu latał w prawo i w lewo. Dodam jeszcze że od czasu do czasu obiekt gwałtownie opadał lub wznosił się w górę i kręcił się. Gdy zeszłam z góry skręciłam w prawo i chciałam sfotografować telefonem to zjawisko, ale niestety było już za ciemno. Obiekt dalej sobie latał w tym miejscu, ale następnie ku mojemu zdziwieniu Ufo zaczęło się przemieszczać razem ze mną! W kierunku wschodnim. Gdy zatrzymałam się na drodze obiekt krążył na wprost mnie. I gdy zaczęłam iść miałam nieodparte wrażenie, że Ufo przemieszcza się ze mną. Tak też rzeczywiście musiało być, bo gdy dotarłam do domu, obiekt latał naprzeciw niego w odległości na moje oko 300 metrów. Potem obserwowałam to razem z mamą i siostrą. Pomyślałyśmy że może zobaczymy ten obiekt wyraźniej przez lornetkę, więc poszłyśmy do sąsiada, no ale lornetki nie było. Ale co nas wprawiło w osłupienie to fakt, że Ufo znowu przemieściło się koło domu sąsiada. A gdy wróciłyśmy to obiekt latał jak przedtem przed naszym domem, aż zrobiło się ciemno i nie było go już widać.’’

 Zdjęcie wykonane z miejsca obserwacji. Obiekt poruszał się nad lasem.


W dalszej korespondencji otrzymałem liczne informacje o które prosiłem w tym zdjęcie i mapkę z miejsca obserwacji. Z przekazanych relacji wynika, że w pierwszej fazie obserwacji świadek była oddalona od obiektu ponad jeden kilometr. Najciekawsza faza obserwacji zaczyna się z miejsca z którego obiekt znajduje się od świadka około 500 metrów a być może jeszcze bliżej ? Wówczas świadek dostrzega i opisuje interesujące szczegóły.
‘’ po raz pierwszy spotkałam się z takim zjawiskiem i nie wiedziałam na co zwracać szczególną uwagę, ale pamiętam, że to dziwne zachowanie obiektu zauważyłam tylko 2 razy, a działo się to dość szybko w czasie kilku sekund, a wyglądało to tak: UFO lecąc, nagle wzbiło się w górę i kręciło się wokół własnej osi odwrotnie do wskazówek zegara, po czym szybko schodziło w dół i na tej samej wysokości co przedtem latało w prawo i w lewo’’
Obiekt/zjawisko miało kształt elipsoidalny o barwie jasno-niebieskiej wirujący w lewą stronę. Co ciekawe cały obiekt nie był ostry, wręcz jakby rozmazany ?

‘’z tą mgłą to miałam na myśli to, że obiekt był jakby rozmazany, sprawiał takie wrażenie jakby był za mgłą przez to, że nie był wystarczająco ostry, a w rzeczywistości żadnej mgły nie było wtedy’’
Obserwacja trwałą z przerwami blisko godzinę i zakończyła się około 21:30. Obiekt swoją wielkością był zbliżony do dalekiej latarni ulicznej, sama świadek stwierdziła, że był spory  co wskazuje, że mógł mieć nawet kila metrów ? Oprócz 18 latki obiekt obserwowała jej mama, siostra oraz sąsiad a więc czterech świadków .  Zapytałem świadka co się znajduje w rejonie gdzie pojawił się obiekt. Odpowiedź mnie nie zdziwiła.
‘’ w tym miejscu jest las, a w tym lesie na pograniczu miejscowości Grabownica/Strachocina znajduje się największy magazyn gazu na Podkarpaciu’’


Pierwsza faza obserwacji obiektu z dalszej odległości
Druga faza obserwacji, świadek z tego miejsca obserwowała obiekt najbliżej.

Nie od dziś wiadomo, że to co nazywamy UFO preferuje takie obszary w których występuje gaz, ropa czy inne. A może sam obiekt można wyjaśnić jakimiś ubocznym efektem wydobywanego i  magazynowanego tam gazu ? Z opisu wyraźnie wynika, że raz było to długotrwałe zjawisko, dwa obiekt zachowywał się inteligentnie co moim zdaniem należy wykluczyć  wydobywający się gaz/płomień, który mógł zmylić świadków. Dodam, że w okolicy Ropczyc w 2001 roku pewna rodzina obserwowała nad doliną za Górą Ropczycką również eliptyczny obiekt, który wykonywał nieokreślone ruchy. Kilka lat później dokładnie w tej dolinie odkryto złoża gazu i postawiono szyb wydobywczy. Podobnych przykładów z mojego i innych archiwum jest sporo.
Zaobserwowane zjawisko świetlne niestety nie zostało sfotografowane/sfilmowane szkoda ponieważ była to dłuższa obserwacja i można było pokusić się o próbę rejestracji tego fenomenu ? Sądzę, że charakter tego zjawiska jak najbardziej podlega terminowi UFO ponieważ nic nie wskazuje aby było to coś znanego powszechnego jak samolot, lampion, śmigłowiec czy światła laserowe, dlatego to niewątpliwie bardzo interesujące zdarzenie mogę zaliczyć do kategorii ‘’prawdopodobne UFO’’ .


3 komentarze:

  1. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MjLwWVRkxG4 ciekawe video z UFO i wulkanem. Nowe ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak widziałem to bardzo interesujące. Zapewne sam obiekt/zjawisko jest nieco ''rozciągnięte'' w czasie filmowania zapewne było znacznie mniejsze. Jedyne wyjaśnienie to jakiś bolid ? Nad tym wulkanem odnotowano wiele filmów/zdjęć z UFO.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bolid zostawiłby smugę. To mi nawet nie wygląda na orba, tylko coś 'dłuższego', szczególnie dlatego, że na kolejnych klatkach część obietku pokrywa się z jego umiejscowieniem na klatce wcześniejszej (nie ma przerwy)

    OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: