środa, 3 kwietnia 2013

UFO i silne pola magnetyczne.

Nie od dziś wiadomo, że zjawisko jakim jest UFO operuje przedziwnymi fizycznymi  właściwościami, jednym z nich są silne pola magnetyczne jakie wytwarzają UFO. 


Odkąd zaczęto badać zjawisko UFO ustalono, że wytwarza ono silne pole magnetyczne, które wpływa na otoczenia i inne urządzenia elektryczne. Skoro tak jest można przeprowadzić rzetelne badania i analizy a tym samym zakończyć dyżurne wyjaśnia  jakoby UFO było halucynacjami lub jeszcze innymi bardziej fantastycznymi wyjaśnieniami dla tego jakże ciekawego acz nadal nie rozpoznanego zjawiska, które nauka woli omijać szerokim łukiem.


UFO i zależności pola magnetycznego w tym zaburzenia geomagnetyczne zaczęto analizować już w latach 50. Jedni skupiali się nad rzekomym napędem UFO i pod tym kątem analizowali raporty napływające o UFO drudzy zauważali coś ciekawszego związek pojawiania się UFO z fluktuacją pola magnetycznego Ziemi. Podczas fali UFO jaka przeszła nad Francją w 1954 roku badacz C. Poher naukowiec lotniczy szef GEPAN z Tuluzy przeanalizował ponad 635 obserwacji UFO i porównał ich zbieżność z zakłóceniami Ziemskiego pola magnetycznego z okresu obserwacji.

 Wyniki okazały się wręcz zaskakujące. Pojawianie się UFO miało ścisłą korelację z zakłóceniami ziemskiego pola magnetycznego. Sam inż. Poher stwierdził, że zakłócenia nie były silne, ale pojawiające się w dniach obserwacji UFO, co nie może być wyłącznie zbiegiem okoliczności ponieważ kolejne lata tylko tą regułę potwierdzały. Badacz UFO John Keel powiedział. 


‘’Krótko mówiąc, gdy tylko magnetyzm ziemski został nieco wytrącony ze swej równowagi – ludziom zaczynały się ukazywać UFO. Nie oznacza to jednak wcale, że to UFO wywołują zaburzenia magnetyczne: raczej na odwrót. Możliwe, że UFO są widoczne dla ludzkich oczu tylko podczas zakłóceń magnetycznych, że subtelne siły magnetyczne wywierają subtelny wpływ na ludzki mózg’’[1] . Nie od dziś wiadomo, że silne pola magnetyczne wywierają wpływ na nasz mózg w tym na naszą świadomość. ‘’Naukowe badania potwierdziły, że silne pola magnetyczne mogą powodować pewne zaburzenia mózgu, wówczas człowiek może zauważyć przedziwne obrazy. Dla przykładu, skupienie pola magnetycznego na korze wzrokowej sprawia, że pacjent zaczyna widzieć światła przybierające formę dysków i linii, które niekiedy się poruszają. Te i podobne eksperymenty udało się skutecznie przeprowadzać w laboratoriach przy użyciu gigantycznych magnesów zdolnych do generowania pól do 0.5 Tesli w mózgach ochotników.’’ [2]


Nie wszystko jednak możemy wyjaśnić zjawiskiem TMS czy TST, ponieważ jeśli chodzi o zjawisko UFO w wielu przypadkach było ono mierzalne i obserwowalne, zatem nie może być traktowane z perspektywy halucynacji mózgu.

Wszystko wskazuj na to,  że słowa Keela z 1975 roku niewiele straciły na znaczeniu ponieważ z moich obserwacji ostatnich zaburzeń geomagnetycznych Ziemi np. w latach 2011/2012 również pokrywały się albo z aktywnością magnetyczną Słońca lub Ziemi. Kolejny zbieg okoliczności ? Podobnego zdania był nasz Polski badacz UFO śp. Kazimierz Bzowski, który twierdził, że UFO pojawiają się  wskutek zmian w polu magnetycznym, grawitacyjnym ogólnie wskutek anomalii różnych pól siłowych. UFO samo w sobie potrafi w czasie Bliskich Spotkań wytwarzać od małych do wręcz ogromnych pól magnetycznych, które m.in załamują  w otoczeniu światło, promieni latarek lub latarni skierowane na UFO. Oprócz tego samo UFO potrafią być nie widoczne dla ludzkich oczu z powodu ugięcia/manipulacji silnymi polami magnetycznymi wokół UFO. 


Adolf Schneider z MUFON CES skatalogował w swojej pracy pt. ‘’ Rejestracja Magnetyczna Niezidentyfikowanych Obiektów Latających’’ wiele obserwacji UFO wytwarzających efekty magnetyczne i elektromagnetyczne. Jeden opis jest szczególnie ciekawy, dotyczy obserwacji w Arizonie w USA przez chemika Wellsa Allena Webba 5 maja 1953 kulistego jasnego obiektu UFO, który tkwił na porannym niebie. Obserwacja ta okazała się z punktu wiedzenia naukowego niezwykle cenna. Cóż się okazało ? Obserwator posiadał przy sobie słoneczne okulary polaryzujące dzięki, którym dostrzegł zupełnie niewidoczne wzrokowo trzy otaczające obiekt ciemne pierścienie. Adolf Schneider tak pisał.[3]

Wzrokowo nie widoczny ''obiekt'' sfotografowany na seryjnych zdjęciach w dużej czułosci ISO 1.09.2008 roku obok Zakładów Magnezytowych. Wcześniej będąc w tym miejscu odczuwano silny niepokój/lęk. Obiekt posiada jakby jakieś ''pierścienie''.


‘’Podczas późniejszej dyskusji między zainteresowanymi naukowcami okazało się, że w ten sposób widział on pole elektromagnetyczne wokół UFO, które musiało być na tyle silne, iż zdolne było spolaryzować światło w jego okolicy. Bardzo szacunkowa ocena mówi iż – przy założeniu, że pierścień wewnętrzny miał średnicę 40 m – indukcja magnetyczna dla powstania wszystkich trzech  pierścieni polaryzacyjnych musiała osiągać wartość około jednego miliona gausów. W powietrzu odpowiada to natężeniu pola miliona erstedów, co w odległości 150 metrów od centrum obiektu daje jeszcze około 2300 erstedów.’’Podobne wyniki uzyskał naukowiec w 1954 roku Claude Poher. Obserwacje UFO dokonane w odległości  około 30 i 100 km od stacji geomagnetycznej Chambon la Foret wykazały zaskakujące zależności pomiarowe, szczególnie w zmianie pionowego wektora pola magnetycznego Ziemi, pomiary wykazały aż  10 gamma. Z obliczeń Pohera wynikało, że jeśli przyczyną tych ‘’anomalii’’ jest UFO a znajdowało się w odległości około 40  km od stacji pomiarowej, wówczas pole magnetyczne w obszarze 150 metrów wokół tego obiektu/zjawiska powinno wynosić 1900 erstedów.


Wyniki obu naukowców potwierdziły iż UFO operuje gigantycznym polem magnetycznym, które w jego otoczeniu około 150 metrów wytwarza pole o sile od 1900 do 2300 erstedów, gdzie naturalne pole magnetyczne Ziemi wynosi  od 0,3 ersteda do 0,7 na biegunach. To daje pojęcie o potędze pola magnetycznego jakie wytwarza UFO !


 Kamery rejestrujące obraz w Austrii (Knittelfeld) oraz czujniki pola magnetycznego zarejestrowały silne skoki pola w momencie wykrycia dziwnych obiektów w przestrzeni. Groschel wykazał zbieżność ''obiektów'' ze skokami pola magnetycznego o tym samym czasie.

Anomalie w polu magnetycznym były wielokrotnie odkrywane w miejscach bliskiego kontaktu UFO z ziemią. W wielu przypadkach igła kompasu wręcz wariowała a czułe urządzenia jak magnetometry wykazywały wyraźne wskazania pola magnetycznego. Tak było podczas pewnego zdarzenia w USA na Florydzie we wrześniu 1992 roku w słynnym Gulf Breeze.  Wieczorem obserwowano tam obiekt UFO, który poruszał się nad wysokimi drzewami a niewielkim stawem. Grupa badaczy z MUFON podczas wizji w terenie nie dość, że odkryli na dnie płytkiego stawu  trzy kręgi zawirowanej roślinności  to wskazania ich magnetometru wykryły silne skoki pola magnetycznego powyżej wierzchołków drzew nad którymi tkwił obiekt. Pomiary były powtarzane z podobnym skutkiem. Być może UFO było tam cały czas obecne lecz wzrokowo nie widoczne, na to samo zwrócili badacze z MUFON. Niestety kamera ani licznik Geigera nie potwierdził obecności UFO oprócz silnego pola magnetycznego powyżej drzew. Szkoda, że badacze nie wpadli na pomysł przeprowadzenia eksperymentów fotograficznych /filmowych  w widmie UV/IR w celu wykrycia obiektu/zjawiska w tym miejscu ? To, że UFO znikło nie oznacza, że go tam nie ma. Rejestracje fotograficzne Bzowskiego potwierdzały jak sam Znicz Sawicki pisał ciągłego ‘’tkwienia UFO’’ w tej samej okolicy, co nawet dla niego było nieprawdopodobne. 


W Polsce podczas tzw. akcji Wylatowo 2006 również wykryto skoki w polu magnetycznym. Urządzenie dr. Jana Szymańskiego do rejestracji pola magnetycznego zarejestrowało pewne anomalie.  Od dwóch lat w jednym z Wylatowskich domów badacz z MUFON CES Gerchard Groschel zamontował skomplikowany system czujników i kamer, które monitorują pewny obszar 24/h. Wśród urządzeń znajduje się specjalnie skonstruowany czujnik przez niemieckiego badacza, który zarówno wykrywa pole magnetyczne  oraz grawitacyjne i elektryczne wszystkie dane są zapisywane w komputerze, którym kieruje specjalny do tego program.  Jakie są tego efekty ? Kamery już kilka razy zarejestrowały krótkie przeloty lub pojawienie się świetlnych zjawisk typu UFO/UAP, których pochodzenia nie udało się wyjaśnić. W nocy z 17/18 stycznia 2011 kamera zarejestrowała pojawienie się świetlnego zjawiska a urządzenie do rejestracji pola magnetycznego w tej samej sekundzie zarejestrowało silny skok pola magnetycznego. Podobne rezultaty przyniosły eksperymenty w 2012 roku. Związek światła z anomalią pola magnetycznego jest oczywisty podobnie reagowały urządzenia w dolinie Hesdallen, które w 40 % potwierdzały regułę korelacji świateł ze skokami pola magnetycznego. 

                                             Wykres zapisu i skoku pola magnetycznego
Zapis anomalii świetlnej z monitoringu w Wylatowie.

W innym artykule przedstawię raport  jaki otrzymałem od Pana Gerharda Groschela, który dotyczy rejestracji przez jego kamery dziwnego ''zjawiska'' nad elektrownią jądrową w Neckarwestheim oraz wykrycia silnych anomalii w polu grawitacyjnym i magnetycznym jakie zarejestrowały urządzenia.

[1] Lucjan Znicz Sawicki ‘’UFO Próba oceny’’ str. 81[3] Lucjan Znicz Sawicki ‘’ UFO próba oceny’’ str. 82

6 komentarzy:

 1. Dobry materiał, cos dla sceptykow i naszych naukowcow.

  Z pewnoscia czesc obserwacji jak np w Hessdalen moze byc wynikiem dzialania ziemskiego pola magnetycznego (choc niekoniecznie) jednak wiele zdarzen jak chocby Chałupy czy Emilcin do takich zaliczyc nie mozna.
  I tego najbardziej boja sie ludzie chcący osmieszyc fenomen UFO

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak ponieważ pomimo, że UFO to zjawisko ulotne jednak można badać naukowo i na tej podstawie stawiać wnioski o zjawisku. Hesdallen badają od 1984 roku i nic nadal nie wiedzą z czym mają do czynienia. Niestety wobec pewnych faktów nauka kapituluje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.Rewelacyjna strona,warto tu zaglądać.

  Feel free to visit my weblog :: tanie reklama

  OdpowiedzUsuń
 4. Ufo wytwarza tez pole radioaktywne

  OdpowiedzUsuń
 5. czy ufo wytwarzają tez napromieniowanie
  proszę odpowiedzcię ? to pytanie bardzo mnie zastanawia jeżeli tak to jakim urządzeniem można mierzyć występowanie ufo, pola magnetycznego i napromieniowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak chodzi o promieniowanie jonizujące gamma, ale oczywiście bardzo znikome nie zagrażające zdrowiu czy życiu. Można takie wartości fizyczne mierzyć dobrym licznikiem Geigera a pole magnetyczne urządzeniami do pomiaru takiego pola magnetycznego. Gerchard Groschel takie urządzenia buduje i sprzedaje, niestety nie są tanie.

   Usuń

Napisz komentarz: