niedziela, 1 marca 2015

Świetlne zjawisko nad Rzeszowem ?Mijający miesiąc był  interesujący  w zdarzenia z  UFO do jakich doszło nad Rzeszowem.  Tylko w ciągu lutego doszło do czterech obserwacji w tym Bliskiego Spotkania Pierwszego Stopnia w Słocinie.  W przeciągu ostatnich dwóch tygodni mieszkańcy Rzeszowa poinformowali mnie o nie typowych obiektach w postaci zjawisk świetlnych, jakie pojawiły się w tej okolicy.

 

Jak informowałem wcześniej na moim blogu do pierwszego zdarzenia z udziałem  dziwnego buczącego obiektu doszło 1 lutego 2015 w późnych godzinach nocnych, który został zauważony przez dwóch niezależnych świadków z dwóch różnych miejsc w Rzeszowie.  Co prawda obserwacje typu NL ( Nocne Światła) są bardzo problematyczne  z uwagi na dużą odległość, oraz problemy z ustaleniem ich pochodzenia za, które w większości odpowiadają znane nam zjawiska lub samoloty czy ostatnio modne drony.  Niemniej nawet w tej grupie zdarzają się nieliczne wyjątki, które są godne uwagi ze względu na ich charakter. Do pierwszego zdarzenia Nocnego Światła doszło 13 lutego 2015 roku w Rzeszowie pomiędzy godziną 22:30 – 23:00. Osoba, która pragnie zachować anonimowość zauważyła w rejonie zakładów WSK nad Wisłokiem dziwne światło, które przykuło jej uwagę. Była ta duża srebrzysta kula światła, która wirowała i zmieniała swój kształt. Według relacji świadka zjawisko wypuszczało co jakiś czas długie promienie, które miały również tą sama barwę jak obiekt.  Zjawisko początkowo wykonywało ruch wahadłowy nie zmieniając swojego położenia w przestrzeni. Bardzo interesującym szczegółem tej obserwacji był fakt zauważenie czegoś w rodzaju świetlnego ‘’dymu/pyłu’’ jaki był zauważalny pomiędzy promieniami jakie emitowało zjawisko.  Obiekt po pewnym czasie zmieniał swój kształt z kuli na elipsę, wówczas  zanikały emanacje promieni.  Zdaniem świadka trzykrotnie dochodziło do zmiany formy zjawiska, które w pewnym momencie przybrało kształt  zbliżony do kotwicy. Po tej transformacji obiekt powoli przemieścił się w kierunku zachodnim. Nie wiadomo co dalej stało się z obiektem ponieważ osoba obserwująca zjawisko zaczęła odczuwać nagle silny ból w oczach, dlatego przerwała obserwację.  Po zdarzeniu świadek miała problemy z zaśnięciem a o zdarzeniu opowiedziała najbliższej rodzinie, ponieważ nigdy  nie widziała czegoś takiego ? Do podobnej obserwacji doszło kilka lat temu w miejscowości Strzyżów na Podkarpaciu, tam zauważono przez dwie osoby nad pobliskimi wzniesieniami jasną kulę, która emitowała co kilka sekund w dół cienki promień światła. Analogiczna obserwacja miała również miejsce w 2009 roku nad górą Chełm k. Stępiny.
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to lasery z Millenium Hall z którego faktycznie widać takie jasno-niebieskie wiązki światła nad całym Rzeszowem. Tej nocy niebo było gwieździste co potwierdziła córka świadka a co wyklucza ewentualne odbicia laserów w chmurach.  Dodatkowo zjawisko oddaliło się w kierunku zachodnim w formie kuli a nie pojedynczej smugi.  Zastanawiający jest fakt nagłego bólu w oczach w czasie obserwacji ? Czy miało to związek z oddziaływaniem tego zjawiska tego nie wiadomo ?

Druga obserwacja typu NL miała miejsce 23 lutego 2015 roku z osiedla Baranówka. Tam pewien mieszkaniec zauważył około godziny 19:00 dość duży punkt światła jaki zawisał w kierunku zachodnim na wysokości 45 stopni nad horyzontem. Z początku pomyślał, że to gwiazda, ale po pewnej chwili zjawisko ‘’przygasło’’ po  czym znów się rozjaśniło, najdziwniejsze było to, że światło zaczęło się bardzo wolno poruszać w dół. Obserwacja lornetką nie potwierdziła, żadnych świateł pozycyjnych samolotu.  W tym wypadku można zasugerować, że chodziło prawdopodobnieo planetę Wenus, która widoczna jest po zachodzie Słońca właśnie w kierunku zachodni, tylko wg. świadka obserwowana kula poruszała się co nie pasuje do Wenus ?

Jeśli zauważyliście inne dziwne obiekty-zjawiska nad Rzeszowem i w innych częściach Podkarpacia proszę o kontakt arekmiazga@gmail.com


6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa obserwacja odnosnie tego zmieniającego formę obiektu. Zjawisko jak widać, coraz częściej ukazuje swoje 'predyspozcje'.

  OdpowiedzUsuń
 2. Krzysiek tak to było bardzo ciekawe zjawisko. Te okolice są naprawdę bardzo aktywne w zdarzenia z UFO mogę tylko powiedzieć, ze 1 marca około 22:00 w Rzeszowie doszło najprawdopodobniej do zdarzenia typu CE-2, sprawa jednak jest bardzo delikatna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wenus odpada. Sprawdzałem jej położenie pod tą datą i godziną. Była jeden stopień nad horyzontem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałem podejrzenie Wenus, ale po Twoim komentarzu mogę to ewidentnie wyeliminować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe, chyba Podkarpacie jest w ogóle bardzo aktywnym rejonem w Polsce pod względem obserwacji UFO. Panie Arku, czy ma pan jakieś statystyki liczby obserwacji UFO według województw? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety dawniej takie statystyki prowadził Pan Rzepecki dziś co prawda robimy statystyki z INFRA, ale niestety są one nie pełne i nie wiadomo jak rozkładają się obserwacje w innych terenach w Polsce ?

   Usuń

Napisz komentarz: