wtorek, 3 grudnia 2013

Tajemniczy obiekt nad miejscowoscią Padew Narodowa - APEL do świadków !

Dziś około godziny 16:00 w małej miejscowości na Podkarpaciu Padew Narodowa dwie osoby zauważyły nietypowe światła lub obiekt  w kształcie elipsy wykonujący nietypowe ruchy podczas jego lotu.

 


Świadek informacje o zdarzeniu z dnia 3 grudnia 2013 roku opisała na forum INFRA poniżej cytuję relację świadka.

''Dziś koło 16, jak wracałam z córką z przedszkola w Padwi Narodowej zobaczyłam dziwne światła na niebie. Piszę by spytać, czy ktoś inny coś obserwował np. na trasie: Mielec- Rzeszów.- Tarnobrzeg. Może to samoloty- ale musiałyby po pierwsze lecieć obok siebie - co najmniej z 10,i nie było żadnych smug. Nie wiem co widziałam, poz tym, że obiekt był w kształcie elipsy, Światła mrugały po kolei- poza jednym, które było jakby pozycyjne. Widziałam je po prawej stronie obiektu. Reszta świeciła albo dookoła jak w choince z pewnym odchyleniem- nie wiem jak je opisać. W pewnej chwili widziałam światła jakby poruszały się w linii niekontrolowanej na kształt poruszającej się muchy- jakby bez koordynacji- ani trójkąt regularny ani elipsa. Dużo się tam działo z tymi światłami. Leciało szybko  bo obserwowałam ze 2 minuty tylko. leciało na wschód. Było nisko nad horyzontem, jakieś 40 stopni i leciało w dół horyzontu. Nie wiem kiedy zniknęło, bo musiałam z córką wracać do domu.. Samego obiektu- metalicznego nie widziałam- ale światła jakie widziałam tak mnie zdziwiły, że tworzą tak duży kształt że jakoś nie dostrzegłam więcej szczegółów. Może ktoś wie coś o tym? ''

Być może świadkami obserwacji przelotu tego zagadkowego obiektu byli inni świadkowie, dlatego apeluję o przesyłanie swoich relacji i uwag na mojego e-meila arekmiazga@gmail.com w celu weryfikacji i analizy  tego zdarzenia. Gwarantuję całkowitą dyskrecję i anonimowość.

6 komentarzy:

 1. a czy na poligonie w nowej dębie nie ma teraz manewrów- ćwiczeń?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego nie wiem ? Z tego co przekazała mi świadek obiekt poruszał się w całkowitej ciszy i był dość duży ...

  OdpowiedzUsuń
 3. http://supernowosci24.pl/nie-wchodzcie-w-grudniu-na-poligon/
  Od 1 do 31 grudnia codziennie na terenie poligonu w Nowej Dębie prowadzone będą ćwiczenia i strzelania z użyciem ostrej amunicji.

  Z opisu świadka wynika że widział światła lecące na wschód.
  Od Padwi Narodowej w linii prostej na wschód wypada właśnie teren poligonu w Nowej Dębie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, są istotnie ćwiczenia a poligon od miejsca obserwacji wynosi 20 km choć obiekt poruszał się na NE. Nie można wykluczyć, że było to coś made in army, choć wstępne ustalenia wykazały.

  1. Obiekt był około 1 km od świadka
  2. Miał kształt najprawdopodobniej owalny tak rozkładały się światła na jego powierzchni.
  3. Poruszał się w ciszy co jest dziwne jak na samolot, a tym samym coś wojskowego ?
  4. Był stosunkowo duży
  5. Posiadał nietypowe światła pozycyjne jedno wykonujący ruch ''zygzaka'' jasne światła pulsowały niezwykle szybko i miały barwę jak ''jasne iskry''.

  Można wykluczyć śmigłowiec czy jakiś typowy samolot cywilny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niech pan da ogłoszenie do anonse24.com - ludzie z małych miasteczek i wiosek to jeszcze chętnie kupują - może ktoś się odezwie. Internet potęgą ale jeśli widział to ktoś starszy to ciężko będzie mu się przełamać albo nawet trafić tutaj na bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka lat temu dałem właśnie tam apel i był zerowy odzew. Dużo osób bagatelizuje lub po prostu nie chce zgłaszać.

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: