poniedziałek, 18 czerwca 2012

Nietypowe UFO nad Brzegiem Dolnym ?

Do bardzo interesującej dziennej obserwacji UFO doszło w piątek 15 czerwca 2012 roku w godzinach rannych w Brzegu Dolnym. Co prawda była to tzw. daleka obserwacja, ale w połączeniu z użyciem lornetki dała zaskakujący rezultat .
Świadkiem obserwacji była znana mi osoba, która m.in. zajmuje się obserwacjami UFO oraz rejestracjami EVP.  Obserwacja jest bardzo interesująca ponieważ oprócz tego, że nie daleko UFO ‘’kręcił’  się wojskowy śmigłowiec  to świadek odnotował bardzo interesujące szczegóły świetlne w okolicy obiektu. Poniżej opis zdarzenia przekazany przez świadka.

''W  piątek rano przyjechałem do pracy, skład węgla na którym pracuje był jeszcze zamknięty była godzina 8,20 rano spojrzałem w niebo patrząc na zachowanie jaskółek czy latają wysoko bo po tym sprawdzam czy będzie padać czy nie i czy mogę wyjechać  ładowarką na budowę robić wykopy, spojrzałem w niebo obserwując ptaki na dużej wysokości dostrzegłem rozbłyski światła pojawiały się i znikały takie migotanie w jednym miejscu gasło w drugim się zapalało i tak to powoli się przemieszczało to, obserwując to, z tyłu zauważyłem drugi obiekt taki sam z rozbłyskami takimi samymi jak ten pierwszy leciały powoli nie mogłem w żaden sposób tego rozpoznać pobiegłem po lornetkę na skład ,kiedy spojrzałem przez lornetkę zamarłem ! Były to przezroczyste obiekty dookoła których rozbłyskało światło w dziwny sposób! Koloru zielonego jak błyski flesza plamy takie ,dobrze było to widać na tle chmury obserwowałem je aż zniknęły mi z pola widzenia w którymś momencie czesząc niebo w tym punkcie obserwacji zauważyłem 3 obiekt kiedy go z zumowałem to był wysoko zawieszony śmigłowiec stał w miejscu (patrz rysunek) był ledwo widoczny zaszły chmury i zgubiłem go , po jakiejś godzinie półtorej siedząc w baraku usłyszałem warkot śmigłowca wybiegłem na dwór to był wojskowy sokół z szachownicą wracał z tej strony z tego kierunku co go wcześniej widziałem jak mi się wydaje ,tym razem leciał nisko w kierunku lotniska które znajduje się 50 kilometrów od miejsca w Brzegu Dolny skąd to obserwowałem, zagotowałem się cały!!! że nie wożę ze sobą kamery straciłem taką okazje! Widoczność była dobra ! Czyli chyba wojsko to obserwowali lub robili zdjęcia u nas wojsko ma tylko jeden mi 24 3 sokoły i 2 M2 ,oraz dwa stare Antki , Poznań ma odrzutowce i Powidz najbliżej , te obiekty leciały od strony lotniska pasażerskiego .

Obiekty  poruszały się powoli tempem pozornym jak motolotnia kierunek z południa na północ leciały równomiernie kiedy patrzyłem gołym okiem z daleka rozbłyski świateł towarzyszące po bokach pojawiające się w różnych punktach dookoła tych obiektów sprawiało to wrażenie jakby te obiekty przeskakiwały z miejsca na miejsce gasły i pojawiały się obok, ale po spojrzeniu przez lornetkę to obiekty były białe jak mgła a rozbłyski pojawiały się obok nich i same obiekty nie były widoczne z daleka tylko te rozbłyski a przez lornetkę dostrzegłem je wyraźnie obiekty a wokół nich rozbłyski i gdyby nie te rozbłyski sądzę, że samych obiektów bym nie dostrzegł bez lornetki ,ich pozycje zdradzały błyski zielonego światła dobrze widocznego.  Pułap wysokości był taki leciały niżej od białych chmur a wyżej od ciemnych chmur tuż pod białymi chmurami , z ziemi były widoczne wyraźne rozbłyski były dobrze widoczne plamy błysków na przemian zmieniały te błyski jakby pozycje, wielkość pozorna tych błysków raz większe raz mniejsze jak trzy razy Wenus to znowu słabsze na przemian , zielony kolor błysków kojarzyły mi się jak koguty policyjne te nowe nie obrotowe tylko że zielone szybka częstotliwość tych błysków z daleka robiło to wrażenie drgania, ale obiekty leciały normalnie a te błyski do koła nich pojawiały się jakby z nikąd.’’

 Odręczny rysunek ukazujący wygląd obiektów wykonany przez świadka.


Przyznam że obserwacja pomimo że daleka jest bardzo interesująca gdyby nie użycie lornetki owalny jasny obiekt pozostałby nie zauważony ponieważ zapewne znajdował się na dużej wysokości. Teraz nie ma się co dziwić gdy czasami fotografując niebo w większej ogniskowej  fotografujemy UFO jak w moim przypadku z 4 kwietnia 2012 roku. Ciężko od razu stwierdzić czy to było UFO, ale z opisu wiele na to wskazuje ? Mnie najbardziej zadziwiają ‘’przeskakujące’’ zielone  błyski pojawiające  się ‘’znikąd’ ?
Mój korespondent oprócz UFO dostrzegł nieco dalej od obiektów wojskowy śmigłowiec czyżby WP zdawała sobie z zaistniałych zdarzeń i prowadziło własne rozpoznanie ? Tego oczywiście się nie dowiemy i nie ma co liczyć na to, że otrzymamy jakieś wyjaśnienia w tej sprawie.

Oczywiście jak zawsze czekam na Wasze obserwacje, które można zgłaszać na arekmiazga@gmail.com

11 komentarzy:

 1. Więc za naszego żywota nie zobaczymy raportów UFO z związku radzieckiego i nie tylko bo jest ochrona sił powietrznych i są rządy żydowskie ? Tak to działa ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Oficjalnie opublikowano archiwa ufologiczne z kilku krajów, ale opublikowano jedynie to co im pasowało prawdziwe perełki są nadal pod kluczem. Który rząd i armia przyzna oficjalnie, że UFO jest faktem i nic nie mogę uczynić aby powstrzymać ich ''przyloty'' dlatego ja nie spodziewam sie żadnego przełomu nie tylko teraz, ale na długie lata w kwestii UFO. UFO było jest i nadal będzie acz oficjalnego ''kontaktu'' też sie nie spodziewam ale może się mylę ?

  OdpowiedzUsuń
 3. ja rozumiem opis relacji i całej historii, ale na kiego czorta takie tandetne grafiki obok tych opisów? Czy poważny badacz za jakiego się masz daje jako pierwsze marną grafikę narysowanego ufo? To dla mnie jest kicz i robienie z tematu zabawy dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rysunek jakbyś nie wiedział jest wykonany przez świadka i nie jest to grafika lecz rysunek poglądowy zauważonego ''zjawiska'' a swoją drogą prosze zobaczyć jakie rysunki publikuje tak renomowana organizacja jak MUFON w USA czy Niemczech wiec jest to szukanie dziury w całym.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale mi nie chodziło o rysunek zrobiony na kartce w kratkę tylko o tę plakatową rycinkę jakiegoś półokrągłego jajowatego czegoś na tle niebieskiego nieba pod, którym są trzy mniejsze kulki. Grafika komputerowa jak się domyślam i nieźle nawet wygląda, ale czy pasuje do miejsca, które kronikuje ponoć realne zdarzenia? A to, że MUFON też tak robi to moim zdaniem jest robienie z poważnego tematu jarmarku cudów i mówiąc wprost kiczowatego cyrku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam! Chciałbym powiedzieć iż wczoraj w nocy z 19.06 na 20.06 o godzinie 22:000 oglądałem burzę która była na zachód od nowego miasta. Wtedy tylko się do nas powoli zbliżała. Patrząc na rozbłyski na niebie w pewnym momencie wyłoniła się z tamtąd dziwna świecąca na biało kula. Było to o godzinie 22:10 po chwili oglądania kuli chwyciłem za telefon i nagrywałem lot kuli przez 2-3minuty. Dokładnego kształtu nie jestem w stanie podać gdyż odległością od tego zjawiska byłem zbyt dalego. W każdym bądź razie było można porównać kule do świecących gwiazd. Poruszała się wolno. Kula nie zmianiała koloru światła jak to samoloty na czerwony i biały. Niestety mój telefon nie jest aż tak dobry w nagrywaniu(jakość) lecz widać powoli poruszającą się kule. Gdy nagrywałe to zjawisko znajdowałem się na podwisłoczu 30 przed dużą jedynką na parkingu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam ! Dziękuję za opis obserwacji czy mogę zobaczyć Pana film ? Bardzo proszę o kontakt na meila arekmiazga@gmail.com

  Być moze był to piorun kulisty, acz dług czas obserwacji raczej to wyklucza ? Możliwe, że to jakiś daleki samolot ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedna z lepszych obserwacji ostatnio, jednak kamerka przy tylku zawsze musi byc :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Proponuje ważny film o tym kto jest kim w Polsce ! i co się dzieje !
  https://vimeo.com/44295516

  OdpowiedzUsuń
 10. Postaram się wysłać film dziś wieczorem. Niestety nie posiadam komputera. Aczkolwiek wyśle od znajomego. Mam jeszcze 2zdjęcia. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super zatem czekam na Pana wiadomości pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: