sobota, 15 grudnia 2012

Obserwacje UFO otrzymane w 2012 z terenu województwa Podkarpackiego - podsumowanie.Kończy się rok więc czas na krótkie podsumowanie obserwacji jakie zostały odnotowane  w 2012 roku na terenie Podkarpacia.  Porównując poprzedni 2011 rok z 2012 widać znaczny spadek obserwacji  w mijającym roku. W 2011 odnotowałem  24 zgłoszenia w tym, aż trzy z grupy CE-1. Zupełnie pomijam w statystykach obserwacje lampionów  bo te nadal w sporej ilości otrzymuję przeważnie po każdym weekendzie  często z materiałem filmowo/zdjęciowym.  Poniżej opisałem 15 obserwacji jakie zostały zaobserwowane w 2012 roku.  Nie uwzględniłem w wykazie moich rejestracji zdjęciowo/filmowych.  Muszę wspomnieć o jeszcze pewnym fakcie. Niestety niektórzy świadkowie wysyłają swój opis obserwacji a potem milkną na moje meile. W tym roku otrzymałem 4 takie obserwacje w tym dwie dotyczące 2012 roku niestety nie wiadomo czy były tylko próbą mistyfikacji czy świadkowie się czegoś ‘’przestraszyli’’ pomimo gwarancji anonimowości, takie obserwacje traktowane będą jako wiarygodne.


 

1 NL Sieniawa 27.01.2012.

Obserwacja około 500 jasnych kulistych obiektów przemieszczających się ze wschodu na zachód. Do zdarzenia doszło o godzinie 23:00 a świadkiem obserwacja był kierowca samochodu. Obiekty układały się w różne figury na niebie. Wg. świadka były to ogniste kule z pomarańczową poświatą. Obserwacja trwałą kilka minut. Świadek nie potwierdził, że były to znane chińskie lampiony czego jednak do końca nie można wykluczyć. Najciekawsze w tym jest to, że wówczas było – 14 stopni C a świateł było około 500 sztuk  co jest bardzo zaskakujące w dodatku na takim odludziu pomiędzy polami ? Zdarzenie nie jest wyjaśnione w zadowalający sposób, choć opcja lampionów nadal jest realna.

2.  DD (CE-1 ?) Rzeszów 16.02.2012

Tuż przed godziną 17:00 dwie osoby jadące samochodem w Rzeszowie na skrzyżowaniu Witosa zauważyły przez około 3-5 sekund pojawienie się  dziwnych świateł po lewej stronie drogi. Światła ułożyły się w formie kostki do gry z liczbą pięć, miały odcień niebiesko/różowy po chwili wszystkie opadły na dół znikając .  Sprawa była rejestrowana ,ale nie potwierdzono wystrzelenia fajerwerków w tej okolicy forma, układ oraz charakterystyka świateł jest bardzo nietypowa. Całkiem możliwe ,że mogło to być nawet Ce-1 czyli obserwacja nie przekraczająca około 200 metrów, sama świadek jest zgodna, że ‘’zjawisko’’ było blisko niej. Pomimo tego to zdarzenie zaliczyłem jedynie jako DD.

3. NL/CE-1 Rzeszów 8.04.2012.

Zdarzenie składające się  z trzech faz obserwacji. Pierwsza zaczyna się w pierwszy dzień  Wielkanocy. Około 20:30 czterech jadących samochodem świadków na skrzyżowaniu Witosa zatrzymuje się na czerwonym świetle warunki atmosferyczne są złe wieje silny wiatr , pada śnieg temperatura minusowa. W pewnym momencie dostrzegają lecący od strony Kielanówki jakiś dziwny płaski ciemny obiekt z widocznymi światłami na spodzie. Dwie dorosłe kobiety widzą nieco inaczej ten sam obiekt jedna jako dysk druga jako bumerang lub coś podobnego. Obie są zgodne, że to nie samolot. Obiekt na niskim bardzo niskim pułapie w kompletnej ciszy przemieszcza się w kierunku Nowego Miasta.

4. NL/CE-1. Rzeszów 9.04.2012. 

Druga faza zdarzenia zaczyna się około 3:00 w nocy gdy do sypialni w okolicach ulicy Witosa przychodzi córka mówiąc iż za oknem coś dziwnego lata ? Obie z pokoju córki obserwują nadlatujący wręcz identyczny obiekt jaki zauważyły kilka godzin wcześniej z tym, że teraz widzą go niezwykle dokładnie. Obiekt ma kilkanaście metrów jest cały ciemny, o kształcie zaokrąglonego trójkąta, na dolnej części posiadał okrągły rząd dziwnych świateł w barwie różnych odcieni czerwieni. Obiekt w kompletnej ciszy przemieścił się nad ich blokiem na wysokości około 200 metrów.  Chwilę po tym obiekcie w tym samym kierunku przelatywał mały jasny obiekt/światło wykonując zygzaki .

5. NL Rzeszów 11.04.2012

33-letni rzeszowianin wracający z osiedla Baranówka w kierunku ul. Krakowskiej, zauważył ok. 19:45 tuż nad byłym szpitalem wojskowym, coś bardzo dziwnego. W odległości ok. 300 m., jakieś 50-70 m. nad ziemią poruszał się dziwny, kulisty obiekt roztaczający wokół jasną, mglistą poświatę. Podczas wizji na miejscu zdarzenia świadek określił jego możliwą średnicę na ok. 2.5 m. Obiekt bezszelestnie poruszał się na zachód, ku osiedlu Baranówka. Tak samo, jak w poprzednim przypadku, obok nie znajdowali się żadni inni świadkowie. Niestety, mężczyzna nie wykonał zdjęcia aparatem umieszczonym w telefonie. Najprawdopodobniej jednak, z racji na jego złą jakość, nie byłoby na nim nic widać. Co najciekawsze, obiekt poruszał się ze stałą prędkością, jednak w niektórych momentach zatrzymywał się na kilka sekund w miejscu, wznosił w górę, po czym cofał do tyłu, a następnie kontynuował lot. Po ok. 90 s. obserwacji, domniemane UFO skryło się za budynkami.


6. DD Paszczyna 1.05.2012

Osoba wracająca pociągiem relacji Szczecin –Przemyśl obserwuje w rejonie Ropczyce/Paszczyna  o godzinie 20:30 jasny punkt światła koloru pomarańczowego wielkości Wenus w kierunku NW w tym samym czasie było też widać nieco w innymi miejscu planetę Wenus. Obserwacja trwałą około 10 sekund gdy świadek ponownie zaczął obserwować obiektu już nigdzie nie było.

7. DD Rzeszów 10.05.2012

Dwóch pracowników przy ul. Lubelskiej około 15:00 zauważa osobliwe jasne obiekty bardzo wysoko na niebie. Były to małe owalne obiekty wykonujące dziwne ruchy na błękitnym niebie. Obiekty nadleciały z różnych kierunków i zatrzymały się przy największym jasnym obiekcie w formie jakby dwóch połączonych wierzchołkami trójkątów. Największy obiekt obracał się raz w prawo raz w lewo. Obiekt idealnie tkwił nad elektrociepłownią tylko na bardzo dużej wysokości. Nie wiadomo jak obiekty znikły ponieważ gdy ponownie świadkowie patrzyli w górę niczego już nie było. Obserwacja z przerwami była prowadzona około 5 minut.

8. NL/CE-1 Hermanowa 10.05.2012.

W niewielkiej miejscowości pod Rzeszowem około 21:30 osoba chciała za garażować autem na swojej posesji. Po wyjściu z auta spostrzegła dwa światła w kierunku  NW jasnego koloru. Światła bardzo szybko przybliżyły się na odległość około 30 metrów i zawisły nad rogiem domu. Były to dwie jasne kule około  30 cm średnicy, które łagodnym łukiem odleciały.

9. NL Rzeszów 06.2012

Osoba jadąca samochodem około 22:00 zauważyła przez przednią szybę na ulicy Bohaterów wiszący lub wolno lecący jasny owalny obiekt  dość dużej wielkości kątowej. Kierowca zatrzymał samochód na chodniki aby się lepiej przyjrzeć  jednak po wyjściu z samochodu po obiekcie nie było żadnego śladu. Zdarzenie bardzo dziwne ponieważ obok była grupa młodzieży, która powinna również zauważyć jasne światło nie przypominające żadnego samolotu ?

10. NL Pilzno 12.07.2012

Świadek obserwuje nocą cztery poruszające się światła z W na E lecące z bardzo dużą prędkością na dole zauważył czerwone światło a na górze jakby ciemną sylwetkę obiektu ?Wszystkie leciały dość nisko. Zdaniem świadka całość obiektu albo się kręciła albo poruszała na boki ? Wykonano dwa zdjęcia tylko na jednym widać czerwony jasny punkt.

11.  NL Rzeszów 10. 08.2012 

Zdarzenie mało wiarygodne/wartościowe świadek nie odpowiadał na moje e-maile.

‘’Wczoraj gdzieś dwadzieścia kilka po godzinie 21 siedziałam i pisałam stronę internetową, a ponieważ był piękny, rześki wieczór, otworzyłam na oścież okno mojego domu. Komputer leżał na wprost okna. W pewnym momencie postanowiłam sobie zrobić chwileczkę przerwy, spojrzałam za okno, nad dach niedaleko stojącego domu sąsiada i coś dziwnego przykuło mój wzrok. Nad jego domem, zdecydowanie za nisko na samolot wisiał podłużny kształt z (mojej perspektywy widzianymi) dwoma jasno bijącymi światłami, jedno w kolorze żółto - białym, drugie zaś czerwonawo - pomarańczowe. Po jakimś czasie, ciężko mi stwierdzić ile to trwało, światła podniosły się do góry, poleciały w lewo i nagle zniknęły.’’

12. NL Rzeszów  16.09.2012

Obserwacja wieczorem trzech jasnych obiektów, które leciały z kierunku E  na W gasnąc po chwili wówczas widoczny był ciemny okrągły kształt, które nadal poruszał się prostoliniowo. Zdarzenie zostało nagrane telefonem na obwodnicy w Rzeszowie blisko szpitala  . Nic nie wskazuje, na przelot  typowych lampionów. Świadek bardzo przestraszył się pierwszego obiektu, który wg. niej być może miał z 3 metry i był wykonany jak z metalu o barwie grafitu. Z filmu też nic nie wskazuje, że to jakieś lampiony/balony. 

13. NL Machowa 26.09.2012

Ok. godziny 3.15-3.30 2 nocy  świadek wyszła wyprowadzić psa bo się kręcił niespokojnie. Niebo było bardzo gwiaździste, w kierunku południowym - południowo-wschodnim zobaczyła na niebie bardzo jasno świecący obiekt w kształcie trójkąta. Zaintrygowało ją to, że świeci jaśniej niż gwiazdy i jest w kształcie ekierki. Obserwacja miała miejsce w Machowej za Dębicą obok kościoła a obiekt unosił się w oddali na tle dachu kościoła i wieżyczki sygnaturki.

14. NL/CE-1 (?) Rzeszów 26.09.2012

Zgłoszenie nadesłane , ale brak odpowiedzi na moje e-maile dlatego jest mało wiarygodne.

‘’Pisze do Pana po raz kolejny gdyż parę dni temu byłam świadkiem czegoś co nie daje mi spokoju. Stało się to w Rzeszowie osiedle Baranówka III w parku Sybiraków. Otóż siedziałam sobie na wzgórku razem z moim chłopakiem (około 21-22.OO) gdy nagle na bezchmurnym niebie zobaczyłam dziwny obiekt. Był on na wysokości mniej więcej 7 pietra dość duży szary z jasnym światłem w środku. Myślałam ,że to samolot ale niestety. Obiekt poruszał się z niesamowita szybkością i nagle znikł. Tak po prostu. Wykluczyłam samoloty satelity zwierzęta nocne spadające gwiazdy i inne gdyż obiekt ten leciał w kierunku poziomym.

15. NL Rzeszów 30.09.2012.

 Około 1:30 w nocy świadek wychodzą na balkon zapalić papierosa kątem oka dostrzega na całkowicie zachmurzonym po deszczu niebie dwa jasne ostre światła lecące w jego kierunku. Obydwa obiekty nagle zwolniły i lekko przygasły poruszały się w kierunku NW. Interesujące było to, że jeden obiekt był zbliżony do kuli a drugi do ‘’spodka’’, który następnie znikł lub schował się za kulę. Obiekt w kształcie kuli schował się za sąsiednim blokiem. Obserwacja trwałą około 3 minut.

16. NL Grabownica 5.10.2012

Osoba wracająca wieczorem do domu zauważyła daleko nad lasem poruszający się spory jasny obiekt wykonujący dziwne ruchy. Idąc  chodnikiem obserwowała go kilkanaście minut będąc bliżej zauważyła, że jest to obiekt w kształcie elipsy w barwie niebieskiej lekko przymglony wirujący w lewą stronę i unoszący i opadający góra dół. Świadek zaalarmowała swoich krewnych i sąsiada p powrocie do domu. Zdaniem świadków obiekt znajdował się tuż nad wierzchołkami drzew około 500 m od ich domu. W okolicy gdzie unosił się obiekt jest największy magazyn gazu ziemnego na Podkarpaciu. Obserwacja trwała około 45 minut do czasu stracenia obiektu na tle nocnego nieba.

Oczywiście cały czas można zgłaszać swoje obserwacje nie tylko z terenu Podkarpacia  ale całej Polski na adres arekmiazga@gmail.com
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Napisz komentarz: