piątek, 2 kwietnia 2021

Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i Niewyjaśnione Zjawiska - nowa książka Damiana Treli

W marcu 2021 roku swoją premierę miała  nowa książka Damiana Treli pt. ''Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i Niewyjaśnione Zjawiska''. Książka jest  unikatowa na rynku wydawniczym naszego kraju nie tylko ze względu na poruszaną  tematykę ''nieznanego'', ale przede wszystkim bardzo rzetelnie podjętą przez autora pracę dokumentacyjną w terenie. 

    Książka ''Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i Niewyjaśnione Zjawiska''  skupia się na obserwacjach UFO i innych niezwykłych zdarzeniach, które miały miejsce na obszarze Dolnego Śląska z uwzględnieniem takich terenów jak Sudety, Karkonosze, okolice Wrocławia, Legnicy i wielu innych miejsc. Książka to plon ponad 20 letniej pracy Damiana, który dotarł do setek świadków z którymi przeprowadził liczne rozmowy i wizje w terenie dokumentując wiele unikatowych i elektryzujących historii, które są opisane po raz pierwszy w książce. 

Praca jest nie bagatela ogromna  liczy  prawie 500 stron i została podzielona na kilka rozdziałów omawiających spotkania z UFO na Dolnym Śląsku, dzięki czemu dowiemy się, że obszar ten jest niezwykły pod względem zdarzeń związanych z obserwacjami UFO, których świadkami byli nie tylko zwykli mieszkańcy, ale również osoby związane z wojskiem i lotnictwem.  Praca  zawiera liczne rysunki, zdjęcia oraz ilustracje dokumentujące wybrane zdarzenia.  Książka nigdy by nie powstała gdyby nie ogrom pracy jaką włożył przez lata autor, który jako badacz - dokumentator jest niezwykle ambitny i  rzetelny o czym mogłem się przekonać kiedy byliśmy razem  na ‘’Akcji Wylatowo 2003’’, i miałem okazję z Damianem osobiście dokumentować kilka obserwacji UFO w okolicy Wylatowa.


Czytelnicy książki mają nie lada gradkę w poznaniu  wielu arcyciekawych Bliskich Spotkań z UFO i ich ‘’załogantów’’, którzy stanowią bardzo mocny punkt książki.  Jeśli Czytelnicy myślą, że autor wrzuci fenomen UFO do worka z napisem ‘’wizyt pozaziemskich’’  to mogą się zawieść, ale w sensie pozytywnym ponieważ autor punktuje wyraźne słabe strony UFO jako wizyt cywilizacji pozaziemskich, wnikając w domenę sfer związanych z ludzką psychiką i wpływie jakiegoś zewnętrznego czynnika, który najprawdopodobniej przyczynia się do tego typu zdarzeń w oparciu o najnowsze teorie zachodnich badaczy UFO o których szeroko pisze w końcowych rozdziałach książki. Autor omawia  nie tylko  paranormalny aspekt UFO wskazując bardzo wyraźnie domenę tzw. ‘’wysokiej dziwności’’ która jest kluczem do poznania tego fenomenu, ale również skupia się na fizycznych interakcjach  UFO i  związków UFO z terenami górskimi.

Ta nietuzinkowa praca to kopalnia zdarzeń, które są tak niesamowite, że zwykły Czytelnik może mieć problemy aby przyswoić  do swojego obrazu rzeczywistości w którym żyjemy , a materialistyczna nauka wypiera wszystko to co nie pasuje do jej ram poprawności. Warto wspomnieć iż Damian Trela omawia także kontrowersyjne przypadki, które stały się mitem w latach 90 – tych XX wieku powielanych przez wielu wówczas znanych ufologów w szczególności UFO katastrofa w Czernicy, która rzekomo miała mieć miejsce w latach 30 tych XX wieku, a pojazd miał zostać przejęty przez Waffen SS co okazało się zwykłym mitem powielanym przez lata przez niektórych ufologów - pisarzy, którzy dorabiali do tego  kuriozalne teorie.


Bardzo miła niespodzianka bezcenna dedykacja i autograf samego autora ☺

Autor dotarł do  bezcennych przypadków w których świetle kule rozbijały się o wieże kościołów tak było w Biedrzychowicach czy Bobolicach element na skalę światową dobrze udokumentowany naocznymi relacjami świadków, a samo zjawisko, które uderzyło w Bobolicach spowodowało wiele zniszczeń w Kościele. Warto dodać, że to kolejna książka  rzetelnie dokumentująca spotkania z UFO z konkretnego  obszaru Polski  wcześniej zrobił to Robert Leśniakiewicz w książce ‘’Projekt Tary’’ wskazując na obserwacje  UFO na terenie Tatr i Podhala, oraz autor niniejszego bloga w książce ‘’UFO nad Podkarpaciem’’, która w bardzo podobny sposób ukazuje fenomen UFO na terenie Podkarpacia.


Jak zauważymy Polska południowa jest solidnie udokumentowana pod kątem spotkań z UFO w trzech województwach, gdzie w szczególności Dolny Śląsk i Podkarpacie są niezwykle interesujące w obserwacje UFO.  Polecam  każdemu kto interesuje się tematyką UFO po sięgniecie do książki Damiana, to praca, która nie często pojawia się  w naszym kraju w takim właśnie rozmachu jaki wykonał autor poświęcając część swojego życia na zgłębienie tajemnicy i próby wskazania czym może być fenomen UFO.

Wszystkich zainteresowanych nabyciem książki zapraszam do poniższego linku

http://czastajemnic.blogspot.com/2021/03/tajemnice-dolnego-slaska-ufo-i.html


13 komentarzy:

 1. Świetna książka i super recenzja! Pozdrowienia, M.S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak książka trzeba przyznać obiektywnie jest bardzoooo dobra jestem już na 200 stronie pozdrawiam i życzę Ci i Twojej rodzinie Zdrowych i Dobrych Świąt ;)

   Usuń
  2. Faktycznie trzeba przyznać że książkę czyta się szybko, aż za szybko... Nabyłem u autora z dedykacją napisaną 2 dni wcześniej ;) Panie Arku szkoda że nie można nabyć u Pana "UFO nad podkarpaciem" oraz "Magiczna rzeczywistość' z autografem :( przeoczyłem.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Dzięki wielkie Arku i wzajemnie życzę zdrowych, pogodnych oraz spokojnych Świąt dla Ciebie i Twojej rodziny oraz dla wszystkich Czytelników Twego bloga. Zgadza się książka Damiana jest konkretnie napisana, bardzo dobrze się ją czyta (mam już za sobą 270 str.) i zawiera wiele ciekawych zdarzeń z terenu DŚ w tym przypadki, które nigdy wcześniej nie zostały nigdzie opublikowane. Jest to kolejna mega wartościowa pozycja rodzimej ufologii. Pozdrowienia, dużo zdrowia dla wszystkich! M.S.

   Usuń
  4. Unknow - Nic nie poradzę ''Magiczną rzeczywistość'' można nabyć w wydawnictwie tyle, że bez autografu.
   To lecisz Marcin ale książkę bardzo dobrze się czyta to prawda, ja zapewne w tym tygodniu ją skończę. Pozdrawiam

   Usuń
 2. Na pewno bardzo ciekawa, już wiem co mam sobie zażyczyć na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakupiona, czekam już tylko aż przyjdzie. Szkoda że nie można nigdzie zakupic wersji papierowej "UFO nad Podkarpaciem".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tylko w PDF może kiedyś zrobię jej dodruk ale muszę przemyśleć czy warto ?

   Usuń
  2. Ważne żeby ta wiedza nie zaginęła.

   Usuń
  3. Można zakupić tego PDF-a? też szukałem papierowej wersji albo chociaż nawet ebook-a "UFO nad Podkarpaciem", niestety wszędzie jest niedostępne.

   Usuń
  4. Proszę do mnie na meila napisać w sprawie PDF

   Usuń
 4. Książki takie jak Pana i Pana Treli były wyczekiwane od dawna przez ludzi interesujących się ufologia w Polsce, są cenne i bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję to bardo miłe z Pana strony pozdrawiam ;)

   Usuń

Napisz komentarz: