poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Ślady po UFO ! Dokumentacja fotograficzna.

Chyba najlepszym dowodem na potwierdzenie realności UFO jest przebadanie części  NOL lub samego pojazdu ? Niestety oficjalnie nikt tego jeszcze nie  przeprowadził więc musimy opierać się na innych dowodach. Wbrew pozorom ufologia światowa zebrała sporo obserwacji w których stwierdzono fizyczne ślady, które pozostawiło UFO w otoczeniu. Często po lądowaniu lub zawisie nad ziemią. 
Większość sceptycznie nastawionych naukowców takie dowody traktuje z przymrużeniem oka ponieważ według ich szablonowej wiedzy pozostawione na miejscu ‘’anomalie’’ przeczą znanym zasadą fizycznym co oznacza, że nie mają nic wspólnego z UFO.  Już sam fakt istnienia fizycznych śladów po UFO powinien stanowić konkretny dowód , który można porównać do dowodów zebranych w trakcie przestępstw.  W czasie współczesnej ery UFO zebrano całkiem pokaźny materiał na ten temat i twierdzenie przez świat nauki, że UFO to absurd jest po prostu naukową ignorancją, którą dodatkowo reprezentują niskim poziomem merytorycznym programy popularno naukowe jak czy National Geographic czy Discovery, których chyba jedynym celem jest ośmieszenie zjawiska i osób się tym zajmujących. Niektóre opinie sceptycznych naukowców są wręcz pozbawione logiki, a realizatorzy programów nie starają się korzystać z opinii znanych badaczy jak  Jaques Valle, Hynek, Phillips czy wielu innych. Jednym z najciekawszych moim zdaniem fizycznych efektów realności UFO wcale nie są obserwacje egzotycznych istot koło UFO (CE-3) lecz  zdarzenia w których UFO trwale pozostawiły ślady w gruncie czy na innych przedmiotach, które można poddać wnikliwej analizie i badaniom. 
Najbardziej rozpowszechnione ślady po ‘’wizytach’’ UFO to tzw. miejsca w których obiekty wylądowały lub unosiły  się na gruntem  powodując ich trwałe uszkodzenie w postaci wypalonej trawy w kształcie okręgu, pierścienia lub nieregularnych plam często pożółkłej trawy. Spotyka się też wgłębienia  w gruncie w miejscach po UFO, dehydratację gleby, ubytki gleby ,powstanie zawirowanych kręgów w trawie lub innych uprawach – jednak proszę nie wiązać śladów typu piktogramy z lądowaniami/przyziemieniem UFO.

W Polsce zanotowano zaledwie kilka śladów, które powstały w trakcie zbliżenia UFO do gruntu  jako dwa dobrze udokumentowane dotyczą zdarzenia w Warszawie w 1982 roku gdzie po przyziemieniu UFO i obserwacji istot koło pojazdu odkryto w późniejszym czasie wypalony owal w trawie. W 1994 roku k/ Warszawy w Komorowie po obserwacji  UFO i   jego przyziemieniu odnaleziono wypalony owal w trawie. W 2002 roku miałem okazję rejestrować zdarzenie w Dobce k/Wisły gdzie po zawiśnięciu UFO nad drzewami stwierdzono ich przypalenie oraz ich późniejsze uschnięcie również ziemia pod drzewami nosiła znaczne zmiany dehydratacji niż ziemia znajdująca się obok. Wszystkie trzy zdarzenia opisałem na moim blogu.

Amerykański badacz i popularyzator Ted Philips od lat 60 tych zbiera i bada miejsca w których UFO oddziaływało fizycznie na  otoczenie jego badania zgromadziły ponad 5000 zdarzeń z całego świata wiele z nich badał osobiście w różnych stanach w USA . Jedno z najważniejszych zdarzeń tego typu dotyczyło  Delphos  gdzie zaobserwowano w listopadzie 1971 roku na farmie spodkopodobne UFO. 


Pomimo Internetu ciężko odnaleźć i interesujące zdarzenia typu CE-2 ze zdjęciami ukazującymi  ślady po UFO często są to wyrywkowe informacje a jak już nie poparte żadnym materiałem dokumentacyjnym. Uważam że tego typu materiały powinny być szeroko udostępnione zainteresowanym niż spoczywać w zakurzonych teczkach. W swoim archiwum dysponuję kilkunastoma zdjęciami takich śladów poniżej zaprezentuje kilka z nich jako najbardziej wiarygodnych gdzie po wzrokowej obserwacji UFO odkryto fizyczne ślady na ziemi. 15 września 1954 Francja w Quarouble M. Dewidle przeżył CE-3 z UFO na torach kilka metrów od swojego domu. Podczas zdarzenia doszło do obserwacji nietypowych istot, paraliżu świadka. Obiekt spoczywał na torach o długości około 6 metrów i 3 wysokości. Promień z UFO sparaliżował świadka jak zaczął zbliżać się do obiektu. Badania przez policję i innych badaczy nie potwierdziła śladów istot, natomiast jeden ze śladów podkładów kolejowych miał ślady wykonane jakby faktycznie coś na nim wylądowało. W pięciu miejscach podkład miał wgniecenia o powierzchni 4 cm są symetryczne i leżą w jednej linii. Dwa z nich leżały 67 cm dalej .Specjaliści kolei u których konsultowali się badacze obliczyli nacisk, który je spowodował, odpowiadał wadze 30 ton. ślady były świeże. Drugi ślad to kamienie w miejscu obiekty były one bardzo kruche niż dalej, badacze twierdzili że to z powodu wysokiej temperatury.

 Miejsce po obserwacji BOL w Iowa (Ball of light) w którym trawa została wypalona a ziemia nosiła efekty dehydratacj. Zdarzenie badał Ted Phillips w USA w latach 70 siątych.

Pierścień widoczny na drodze po lądowaniu UFO w Trans-en Provence we Francji 9 stycznia 1981 roku. Ślad miał około 2 metrów i wykazywał anomalie biologiczne i chemiczne. Zdarzenie badała komisja rządowa GEPAN a próbki gleby instytut w Tuluzie. 

Socorro w USA. Jeden z kilku śladów odciśniętych przy lądowaniu UFO 24 kwietnia 1964 roku. Sprawę badało wojsko stwierdzono cztery wgłębienia, spalenie trawy oraz podwyższone promieniowanie radioaktywne.
Iowa w USA 13  lipiec 1969. Po obserwacji nad polem UFO na drugi dzień odkryto zniszczony 
 obszar roślinności kilku metrów. Rośliny były uszkodzone przez bardzo wysoką temperaturę.14 lutego 1967 roku koło miejscowości Tuscumbia ( Missouri) w USA  rolnik zauważył o poranku  obiekt jaki wylądował około 200 m od niego. Koło obiektu chodziły dwie dziwne humanoidalne istoty. W miejscu pobytu obiektu odnaleziono około 1 metrowa nieregularną kolista palmę ziemi która nosiła efekty dehydratacji a w środku około 10 cm otwór. Zdarzenie badał T.Phillips.6 kwietnia 1966 w Melbourne w Australii zauważono opuszczające się UFO przez ponad 200 uczniów i nauczycieli, które zawisło wśród sosnowego lasu .W miejscu UFO odnaleziono nieregularny krąg spalonej ziemi.
 USA  Medfort Minessota 2 listopada 1975 roku dwie kobiety obserwują z okna UFO nad pobliskim trawnikiem, które spowodowała jego trwałe uszkodzenia. Badania próbek ziemi wykazały podwyższoną radioaktywność. Zdarzenie badał Ted Phillps i Allen Hynek widoczni powyżej.


 Valensole Francja 1 lipca 1965 roku 41 letni rolnik Maurice Masse zauważył o 5:45 nad ranem dziwny obiekt jaki ze świstem wylądował na jego polu z lawendą. Obiekt około 3 metrów długości o metalicznej barwie stał na czterech podporach koło obiektu poruszały się dwie małe humanoidalne postacie w kombinezonach, które sparaliżowały świadka, który nie mógł się poruszać. Badania terenu wykazały około 30 cm otwór w glebie a ziemia była bardzo wilgotna pomimo że od wielu dni nie padał deszcz. Odnaleziono mniejsze zagłębienia w terenie. Po kilku dniach lawenda obumarła/uschła w owalu o średnicy około 3 m a ziemia stała się twarda niczym beton. W glebie znaleziono znacznie więcej wapnia niż poza owalem, również nic nie dała nowa ziemia w miejscu śladu rośliny posadzone szybko uschły. Przez 10 lat w miejscu śladu nic nie rosło. Ten przypadek, który Jacques Vallee opisał jako "najlepszy z kategorii bliskiego spotkania w Europie kontynentalnej", obejmuje nie tylko twarde ślady fizyczne, botaniczne i dane fizjologiczne, ale szczegółowe opisy istot związanych z UFO. Zdarzenie to badały również agendy rządowe. Maurice Masse cierpiał chwilowo na problemy ze snem oraz z ogromnym zmęczeniem. Jego zdaniem oprócz obserwacji doszło do nieznanej formy komunikacji z istotami, ale tego szczegółu nie chciał nikomu zdradzić nawet rodzinie.

 7 sierpnia,1970.wioska Saladare w Etiopi. O godzinie 11:30 czerwono świecąca kula przeleciała nad wioską niszcząc domy, drzewa, ulice topiąc i wyrywając asfalt. W zdarzeniu zginęła mała dziewczynka a osiem osób zostało rannych.


 8 sierpnia 1993 Australia wzgórza Dandenong .Zdarzenie typu CE-3 znane pod nazwą ''Przypadek Kelly'' Cała rodzina obserwuje z samochodu UFO nad drogą, następnie tkwiące nad polaną. Pod ogromnym obiektem poruszało się wiele istot o wielkich czerwonych oczach. W miejscu pobytu obiektu badacze odkryli trzy około 75 cm plamy spalonej trawy, które wykazywały anomalie magnetyczne jakie wykazał magnetometr.

6 lipca 1975 Mount Pleasant Ontaria Kanada rolnik uprawy tytoniu ujrzał kopulasty obiekt nad swoim polem w jego miejscu odnalazł zniszczoną i przypaloną roślinność w około 5 m kręgu. W miejscu kręgu badacze znaleźli oleistą substancję  niebiesko-zielonej barwy substancja była testowana stwierdzono, że zawiera piasek i oleistą substancję na bazie silikonu o nieznanym składzie.


Główną cechą takich śladów/wypalenisk jest znaczna dehydratacja gleby czyli jej odwodnienie, spalenie trawy/roślinności często z całym systemem korzeniowym przy czym spalenie to nie jest spowodowane otwartym ogniem lecz dużą temperaturą ciężką do określenia. Badania wykazały, że może chodzić  o promieniowanie mikrofalowe lub elektromagnetyczne ?  Wykazywano też znaczne podwyższone promieniowanie radiacyjne, anomalie w polu elektromagnetycznym, magnetycznym  oraz zmiany w upływie czasu.  Częstokroć rośliny lub drzewa wykazywały zmiany komórkowe lub inne anomalie biologiczne. Regułą jest, że takie ślady często utrzymują się kilka lat od ich powstania.  Te wszystkie w/w cechy/anomalie powinny być wnikliwie poddane analizie i ocenie niezależnych naukowców bez uprzedzeń dla, których UFO nie stanowi drwin czy pukania się w czoło a poważne studnia badawcze. Aktualnie nastąpił wyraźny spadek tego typu zdarzeń (fizycznych śladów) co również potwierdził Ted Phillips, niemniej ufologia dysponuje pokaźnym materiałem do dalszych analiz i badań nad UFO ?

Zwracam się z Apelem do Czytelników, którzy uczestniczyli w takich zdarzeniach lub wiedzą od innych osób o miejscach w których UFO spowodowało powstanie w/w śladów na ziemi lub innych miejscach. Czekam na Wasze zgłoszenia na arekmiazga@gmail.com11 komentarzy:

 1. ty skurwysynu za te pomówienia i kłamstwa narobię ci takiego wstydu w Ropczycach, że będziesz się wstydził wyjść na miasto. Wszyscy się dowiedzą jaką kanalią jesteś i łachudrą całe miasto i twoja rodzina-przysięgam skurwysynu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ej gościu byłeś już u psychiatry bo jak nie to radzę ci pójść

   Usuń
  2. Ej to sobie możesz mówić do kolegi a moim nie jesteś, po drugie skoro masz już jakieś doświadczenia z psychiatrą to zatrzymaj dla siebie może ci pomoże, po trzecie takie prostackie 'argumenty'' możesz sobie pisać na forum dla gimboli a tutaj trzeba nieco wysilić się na myślenie dlatego zmień sobie zainteresowania bo ufologia jak widać ciebie przerasta ;)

   Usuń
 2. No i co łachudro kłamliwa? Skasowałeś mój post? Tak ochoczo go opublikowałeś na forum infra to może z równą ochotą opublikujesz rzekome esemesy z moimi niby groźbami? Nie? To ja cie sukinsynu do tego zmuszę bo nie masz nic na te swoje pomówienia i wszyscy wreszcie się dowiedzą, że przez dwa lata pomawiałeś mnie o coś co nie miało miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy materiał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszy mnie to ;) ślady po CE-2 w ufologii to najlepszy kąsek szkoda ze w ostatnich latach prawie do zera spadłą ilość takich zdarzeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie że prowadzisz stronkę o tematyce, Rzeszów i okolice plus co się dzieje w świecie. Systematycznie przeglądam tematy. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo proszę jednak bardziej skupiam się na ufologii plus Podkarpaciu niż skakanie z tematami od duchow po teorie spiskowe i inne zagadki taki mix tematów jaki prezentuje wiele serwisów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam jakiś "kryzys wiary". To wszystko jest takie niejednoznaczne, nic nie zwiastuje przelomu. Chcialbym samemu cos takiego zobaczyc. Waham się cholera. Nie zrobiłbys wpisu polecajacego jakies dobre dokumnenty dostepne w sieci? A może jakieś słuchowiska? Ja nacinam sie na same rzeczy wtórne i ogólniki...

  G

  OdpowiedzUsuń
 8. Te zdjęcia to są jakieś żarty. Wykopany dołek czy ziemia gorszego gatunku- mam taką samą na działce na kawałku nic nie rośnie i też jest to okrąg, jeżeli ludzie mają brać na poważnie fakty o istnieniu - ufo dowody muszą być dosyć klarowne, zdjęcia przedstawione na tej stronie wyglądają komicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dla Ciebie tak, ale nie dla GEPAN, MUFON czy innych naukowców którzy je badali. Szkoda, że tylko patrzysz na fotki a nie opisy i tekst, a przecież czytanie nie boli. Dla twardogłowych sceptyków żadne dowody ich nie przekonają dlatego szkoda czasu dla takich. Ten dołek jak nie zauważyłeś nosi ślady dehydratacji poczytaj co to jest zanim zaczniesz głupio pisać, że coś podobnego masz u siebie.

   Usuń

Napisz komentarz: