wtorek, 2 października 2018

Magiczna Rzeczywistość – ważna informacja.Jeszcze tego roku ukaże się moja  książka pt. ’’Magiczna Rzeczywistość’’. Jednakże jej wydanie wiąże się z pewnym istotnym problemem mianowicie ceną książki.  Zasada jest taka, że im większa objętość książki tym większa jej cena. W przypadku mojej książki, która będzie miała 490 stron ponad 40 zdjęć i rysunków cz/b, koszty jej zakupu niestety nie będą niskie. Dlaczego ? Już wyjaśniam.

Ridero to zupełnie inna forma wydawnicza niż klasyczne wydawnictwa sprzedaż książek  polega na tzw. ‘’druk na żądanie’’ czyli po zakupie książki przez klienta, książka jest wówczas drukowana i wysyłana. Nie ma żadnego obowiązkowego nakładu z góry w jak innych wydawnictwach.  Przy takiej objętości stron/zdjęć + VAT, wydruk  jednego egzemplarza to koszt, w Ridero  56 zł bez żadnego autorskiego  zysku, gdybym chciał wyjść minimalnie na plus ( odbić korektę, skład projekt okładki, itp)  muszę do tej kwoty doliczyć  sumę minimalnego zysku. Dlatego ostateczna cena książki może kształtować się w granicy około 65 zł.   Zdaję sobie sprawę, że książka tania nie będzie. Rekompensatą za cenę, będzie bardzo  pokaźna ilość stron niebagatela prawie 500, plus rysunki ilustrujące niektóre zdarzenia wykonane przez artystkę  oraz inne zdjęcia. W książce znajdzie się bardzo wiele unikatowych zdarzeń i opisów poruszających tematykę; folklor i magiczne istoty, ufologia w  szczególności wysoka dziwność nie zabraknie aspektów związanych z okultyzmem i demonologią wszystko to co kryje się za para fizyczną siłą, która przybiera różne maski i oblicza na przestrzeni wieków. 

Mam też drugą alternatywę związaną z książką i jej ceną. Pierwsza to taka, że ‘’Magiczna Rzeczywistość’’ będzie dostępna w około 100 księgarniach elektronicznych w całej Polsce jako ebook jej cena będzie zdecydowanie niższa. Oprócz tego, że drukowana książka będzie dostępna w księgarni Ridero, Alimero  chcę się również zdecydować na druk książek i ich  sprzedaż poprzez bloga, Facebooka, Allegro itp. Wówczas książka będzie nieco  tańsza jej cena będzie oscylowała około 55 zł, ale chcę to zrobić na zasadzie przedpłaty wówczas zebrana kwota pozwoli mi na druk i rozesłanie do konkretnych osób, które zdecydują się np. na taką formę. Aby przedpłata była jednak opłacalna druk książki  musi wynosić od 20 egzemplarzy wzwyż. Na początek na pewno będę dysponował 60 egzemplarzami.   Chciałbym Państwa prosić o wasze komentarze w tej sprawie pisząc na bloga lub na arekmiazga@gmail.com

Osoby, które już teraz chcą się zdecydować na przedpłatę  proszeni są o bezpośredni kontakt ze mną na arekmiazga@gmail.com w celu ustalenia  szczegółów. 


 Odliczania do premiery książki czas rozpocząć...17 komentarzy:

 1. Super że Twoja książka będzie wkrótce dostępna, już nie moge się jej doczekać. Myśle że cene spokojnie mógłbyś podnieść na 68.99 (ja dałbym nawet więcej za nią i myśle że wielu też). A zarobków dla siebie mógłbyś kupić dodatkowe obiektywy i może jeszcze jakiś sprzęt na rejestracje non stop nieba nad okolicą np. zestaw do monitoringu z jakością Full HD :) Myśle że przyda się na zebranie kolejnych materiałów na trzecią książkę w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz mam plan na trzecią książkę, ale muszę jeszcze zaczekać pomyśleć ? Szczerze jakiś kosmicznych zarobków nie będzie pierw muszę odbić wkład, a potem się zobaczmy mam w planie zakup miernika pola magnetycznego z USA, oraz coś z optyki ,ale to dalsza perspektywa. Pozdr ;)

   Usuń
 2. Witam serdecznie,
  Ja też jestem z tej samej bajki, co Ty Arku. Mam wszystkie książki z lat 80 i 90 z tą tematyką. Mam też kwartalniki UFO, które wydawał Białystok. Przyjaźniłam się też z Kazimierzem Bzowskim. To on mnie namówił w 97r do pisania do Nie Z tej Ziemi i Gwiazdy mówią. Sama też wydałam książkę (ezoteryk)w podobnym wyd.Novae Res, ale to przeszłość. Ja piszę prozę, ale aby ją wydawać trzeba mieć kasę. Np. dla ponad 200 stron Wyceniło mi Rozpisani.pl ponad 10 tys.Drugi raz już nie zaryzykuję, bo mam ponad 60 niesprzedanych egz.Posłańców przemian w domu. Ale chętnie kupię Twoją książkę. Ty jesteś ostrożniejszy i czekasz zapewne z powodzeniem na przedpłaty. Jaką mam Ci wpłaćić i gdzie? Pozdrawiam. Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewo, tamte czasy to były wyjątkowe w Polskiej ufologii, dziś w zasadzie ona już nie istnieje. Ja spróbowałem w Ridero łatwo nie jest, bo jedno piszą, a drugie robią, ciągle trzeba poganiać i o coś prosić, teraz z nową asystentką wygląda to zdecydowanie lepiej. Tutaj mam ten komfort, że nie muszę mieć żadnego nakładu z góry, a co za tym idzie ulokowanej kasy. Oczywiście zrobię wydruk na początek 60 egzemplarzy bo już mam chętnych, i mam nadzieję, będzie ich więcej. Ewo na razie to tylko informacja wstępna jak sie książka pojawi w sprzedaży poinformuję na blogu oraz facebooku, pozdrawiam ciepło ;)

   Usuń
 3. Nareszcie Arku! ;-) Cena książki faktycznie może wydawać się duża, lecz przy tej objętości widocznie taka musi być. Uważam, że dla Czytelników i pasjonatów ufologii, którzy doceniają to co robisz w tym temacie od wielu lat, cena nie powinna grać większej roli, dlatego życzę Ci szybkiego uporania się z kosztami i drukarnią. Mam również nadzieję, że już niedługo książka zagości u Czytelników w domach ;-) Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Marcin na razie wszystko jest na dobrej drodze, zgadza się ta objętość zdecydowała o cenie, ale myślę, że wcale to nie zniechęci Czytelników aby wydać nieco gotówki. Jak wszytko dopnę w 100 % i książka będzie w sprzedaży oczywiście poinformuję na blogu pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, w końcu doczekałam się jakiś konkretnych wiadomości na temat publikacji ksiązki. Bardzo chętnie kupię egzemplarz do swojej prywatnej biblioteczki. Jakieś konkretne terminy? Jak tak to zapisuje sie na liste oczekujących ;) No i mam nadzieje, że formy płatności nie są tylko ograniczone dla terytorium Polski. Pozdrawiam serdecznie Marta

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Marto nie ma przeszkód z wysyłką poza granicę, już kilka osób pytało o wysyłkę za granicę. Tak jak jest taka możliwość. Myślę, że w listopadzie będzie premiera książki pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Może oferta i w miękkiej, jak i w twardej okładce wydania papierowego coś tu i by dodała na przyszłość w poszerzeniu atrakcyjności oferty wydania papierowego, ale nie chcę tą sugestią namieszać, bo cena jeszcze by podskoczyła i o dalsze 15-20 złotych, w sumie kosztów wydania,
  2. Warto mieć i redaktora składu wydania, jak i recenzenta, albo i dwóch, (a nie tylko projektanta okładki, czy zawodowego szkicownika) lub więcej recenzentów,
  3. Dla mnie osobiście cenniejsza nad wszystko byłaby jakaś nowa systematyzacja zjawisk, wykraczająca poza dotychczas ustalone drogi, kryteria ocen,
  4. Lista odnośników do źródeł - to ważne,
  5. na koniec, tej działalności (nowej - wydawniczej i pozostałej) chyba warto przyglądnąć się na przyszłość, nie wiem - ja z tego blogu i komentarzy wpisujących wyciągnąłem już to co dla mnie najistotniejsze (czasem i tak bywa),
  6. W końcu zastanowić się można, jakby i utrakcyjnić, czy i przybliżyć poziom wydania, do wydań o Zjawiskach UFO z lat 80-tych XX eieku na rynku polskim - o starannej, na wysokim poziomie edycji i selekcji zdarzeń do treści,
  7. To ważne - bowiem na podstawie wieloletniej lektury tych wydań, sprzed 1988 roku, akurat w lato 1988 roku - pierwszy raz zaobserwowawszy niewytłumaczalne zjawisko na nocnym gwieździstym niebie u nadady zbiornika na Wiśle w Płocku, od strony wjazdu ze strony Warszawy - nie miałem wątpliwości, że to bezsprzecznie UFO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ad. 1 Tak zdecydowanie w twardej okładce to sporo wyższe koszty, proszę mi wierzyć.
   Ad.2 Recenzja książki ukaże się m.in w Czwartym Wymiarze, oraz innych portalach pracuję nad tym.
   Ad.3 Jaka ?
   Ad. To rzecz jasna będzie

   Pozdrawiam

   Usuń
 8. Trzeba dążyć do popularyzacji wiedzy i pojawiających sie pytań na ten temat. Chodzi o to zeby jak najszybciej uzyskac na nie odpowiedzi, bo byc może ufonauci w istotny sposob wplywaja na jakość naszego życia. To samo jesli chodzi o istoty duchowe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy posiada Pan już jakiś wydrukowany egzemplarz tej książki? Bo przy takiej ilości stron obawiam się czy da się tą książkę komfortowo wertować i czytać.

  Mam jeszcze pytanie czy zna Pan książki Wojciecha Grzelaka, np: "ziemia szamanów" ? Sposób w jaki on opisuje historie bardzo mi odpowiada i przyjemnie się to czyta. A nie czytałem żadnych Pańskich książek jeszcze, ta będzie pierwsza.

  Tak czy inaczej chętnie zamówię dla siebie jedną sztukę.

  seneka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie w tym tygodniu oddaję książki do druku, co do stron to już każdy ma swoje opinie, jedni lubią ''duże objętościowo'' inni mniej, myślę, że każdy da radę przeczytać tym bardziej, że nie jest to książka pisana językiem ''ciężkim''. Uprzednia książka liczyła 480 stron i także się sprzedała w całym nakładzie. Mam nadzieję Pani Seneko, że będzie Pani pozytywnie zadowolona pozdrawiam ;)

   Usuń
 10. Panie Arkadiuszu, od dłuższego czasu czytam Pana bloga i jestem bardzo zainteresowana Pana książką. Intryguje mnie nie tylko sama treść, ale i te ilustracje i zdjęcia. Cena nie gra dla mnie roli. Myślę, że taką pozycję na półce warto mieć "bez względu na wszystko". Od dzieciństwa interesuję się tematyką nieznanego, zetknęłam się z różnymi zjawiskami, a także ludźmi "widzącymi i czującymi więcej". Z wielką przyjemnością wspomogę Pana projekt poprzez zakup tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Pani Eleno, i cieszę się, że będzie Pani w gronie osób zainteresowanych książką, proszę o cierpliwość w listopadzie ( po połowie) powinna być już dostępna. Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 11. Piszę się na tę książkę. Czekam niecierpliwie na premierę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z tego co widzę to już dostępna także w formie ebooka - w sumie to idealne rozwiazanie na Kindle. No i koszt stosunkowo niski, polecam !

  OdpowiedzUsuń

Napisz komentarz: